baner

NEWS

- Zapowiedzi

Marzec z Timofem


Jeszcze pod koniec marca nakładem Timof Comics ukaże się antologia z rysunkami Romka Gajewskiego "Idzie wojna", "W lesie" i "Wszyscy, którym ufam".
Idzie wojna

Idzie wojna

Scenariusz: Roman Gajewski, Łukasz Bogacz, Grzegorz Janusz, Przemysław Olszewski, Jan Żarnowiecki
Rysunki: Roman Gajewski
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 168x240 mm
Stron: 104
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-77-6

"Gdy po schodach płynie sobie ciepła ludzka krew, karzeł ciągnie zwłoki kobiet, lubi damską płeć. Matko moja, spójrz przez okno, wszędzie śmierć i krew, idzie wojna, idzie wojna, idzie krwawa rzeź”, tymi słowami zaczyna się utwór „Idzie wojna” zespołu Siekiera. Nie bez przyczyny ten sam tytuł nosi niniejsza antologia. Ujrzysz dzieje świata moimi oczami. Roman Gajewski.
Idzie wojna Idzie wojna Idzie wojna Idzie wojna Idzie wojna Idzie wojna
W lesie

W lesie

Scenariusz: Lomig, Jean Hegland
Rysunki: Lomig
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2024
Tłumaczenie: Dorota Malina
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 156x200 mm
Stron: 152
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-76-9

Na świecie kończą się zasoby, więc dwie siostry uczą się samodzielnego życia w lesie. Czy uda im się wymyślić nową, lepszą rzeczywistość?
Nic nie jest tak jak dawniej. Świat, który znamy, uległ całkowitej degeneracji: nie ma prądu ani benzyny, pociągi przestały kursować, samoloty nie odrywają się od ziemi. Krążą za to niepokojące plotki, więc ludzie zaczynają uciekać. Siedemnastoletnia Nell i osiemnastoletnia Eva od zawsze mieszkały w rodzinnym domu w leśnej głuszy. Kiedy cywilizacja upada, a rodzice umierają, dziewczyny są zdane na siebie. Zostaje im tylko pasja do tańca i literatury. W obliczu nieznanego siostry muszą dorosnąć i zaufać otaczającym je lasom pełnym nieprzebranych bogactw.

Fascynująca pozycja!
Le 6-9, France Inter

Lomig z wyczuciem adaptuje inicjacyjny, ekologiczny i feministyczny bestseller Jean Hegland.
Livres Hebdo

Stonowana opowieść postapokaliptyczna.
CaseMate

Wyrafinowana historia o świecie po katastrofie.
Les Cahiers de la BD

Niezwykle mocna i wzruszająca powieść graficzna.
Le Soir
W lesie W lesie W lesie W lesie W lesie W lesie W lesie
Wszyscy, którym ufam

Wszyscy, którym ufam

Scenariusz: Tommi Parrish
Rysunki: Tommi Parrish
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2024
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 210x290 mm
Stron: 208
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-75-2

Eliza jest samotną matką i poetką. Sasha, szukając kierunku w swoim życiu, właśnie wróciła do rodziców i dorabia jako prostytutka. Łączy je niecodzienna przyjaźń, która czasami próbuje być czymś więcej. Relacja bohaterek daje głęboko rezonujące spojrzenie na to, jak daleko ludzie potrafią posunąć się, aby znaleźć intymność w społeczeństwie, które coraz bardziej jej nie sprzyja.

Parrish zwracają uwagę na krótkie, łatwe do zignorowania i zwykle ignorowane momenty, w których ludzie, w niewidoczny sposób, ranią się nawzajem.
NPR

Ta powieść graficzna Parrish to wizualny wyczyn, w którym sprawnie nawigują w nurtujących ich tematach: queerowym pożądaniu, męskości, strachu i stale zmieniającym się stanie przyjaźni.
Eye on Design

Doskonała, nowa powieść graficzna Tommi Parrish bezlitośnie porusza kwestie płci i seksualności, ukazując, że ścisłe binaria są w większości chaotyczne i łatwe do obalenia.
PEN

Za poprzednie dzieło Tommi Parrish - Kłamstwo i jak to robimy - otrzymali w 2019 roku Lambda Award w kategorii Najlepsza powieść graficzna o tematyce LGBTQ.
Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam Wszyscy, którym ufam[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-