Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Ukazały się

Warszyc


Ukazał się autorski komiks Tomka Kleszcza "Warszyc", opowiadający historię kapitana Stanisława Sojczyńskiego, który najpierw walczył z niemieckim okupantem, a później z sowieckim.
Warszyc

Warszyc

Scenariusz: Tomasz Kleszcz
Rysunki: Tomasz Kleszcz
Wydanie: I
Data wydania: 19 Luty 2024
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Stron: 44
Cena: 0,00 zł
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej Odział w Łodzi
ISBN: 978-83-8229-885-7
komiks w wersji PDF

Głównym bohaterem tej powieści graficznej jest Stanisław Sojczyński – nauczyciel, żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, który po II wojnie światowej zdecydował się na kontynuowanie walki o niepodległość Polski i założył Konspiracyjne Wojsko Polskie – jedną z największych organizacji antykomunistycznego podziemia zbrojnego na ziemiach polskich. Za swoją niezłomną postawę „Warszyc” zapłacił najwyższą cenę, został stracony z wyroku komunistycznego sądu w dniu 19 lutego 1947 roku.

Na kartach komiksu pojawiają się także inne postacie historyczne m.in. gen. Leopold Okulicki – ostatni dowódca AK i płk Mieczysław Moczar – szef komunistycznej „bezpieki” w Łodzi. Ważną częścią narracji historycznej jest ukazanie walki Polaków o niepodległość w latach II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Podczas spotkania promocyjnego odbędzie się dyskusja panelowa na temat znaczenia działalności „Warszyca”, dzisiejszego stanu badań nad jego biografią oraz historii poszukiwań szczątków twórcy KWP.

Komiks adresowany jest do uczniów. Będzie bezpłatnie dystrybuowany do zainteresowanych szkół oraz placówek edukacyjnych na terenie całego kraju.

[opis wydawcy]
Warszyc Warszyc Warszyc[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

mar21 -

Proszę podać datę i miejsce spotkania promocyjnego o którym wspomniano w tekście.