baner

NEWS

- Zapowiedzi

Duch w tobie


"Duch w tobie" to tytuł czwartej odsłony neonoirowej serii "Reckless" duetu Ed Brubaker i Sean Phillips. Premiera pod koniec lutego, sprawdźcie przykładowe plansze już teraz!
Reckless. Duch w tobie

Reckless. Duch w tobie

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Kolor: Jacob Phillips
Wydanie: I
Data wydania: 29 Luty 2024
Seria: Reckless
Tłumaczenie: Maria Lengren
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 180 x 275 mm
Stron: 144
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-67571-31-9

Poznaj Ethana Recklessa. Twoje kłopoty to jego specjalność... i jego kumpeli, Anny Keller. W latach sześćdziesiątych Ethan był rewolucjonistą, czego dowodem jest kilka blizn, których się wtedy dorobił. Dziś jest po trochu windykatorem, po trochu prywatnym detektywem, ale przede wszystkim wrakiem człowieka.

W czwartym tomie serii RECKLESS Ethan przebywa poza miastem, więc jego przyjaciółka i powierniczka Anna musi przejąć jego obowiązki. Kiedy dawna gwiazda kina klasy B prosi ją o przeprowadzenie śledztwa w sprawie dziwnych zjawisk zachodzących w odziedziczonej przez nią hollywoodzkiej posiadłości, Anna trafia na ślad tajemnicy sprzed kilku dekad. Tajemnicy, która może zabijać. Okazuje się bowiem, że w czasach niemego kina dom okrył się złą sławą i wcale nie ma ochoty wyjawić kryjących się w nim sekretów.

Ed Brubaker i Sean Phillips – cenieni autorzy serii takich jak PULP, WSZYSCY MOI BOHATEROWIE TO ĆPUNY, CRIMINAL czy ZAĆMIENIE i zdobywcy nagrody Eisnera za najlepszą powieść graficzną – powracają z kolejną opowieścią o kłopotach na zamówienie w Los Angeles lat osiemdziesiątych, ukazując typowych pulpowych bohaterów w zupełnie nowym świetle.

„Lektura tego albumu jest jak seans najlepszego filmu noir. Brubaker mistrzowsko portretuje kryminalny półświatek i jego wpływ na średniej klasy śledczych. Jeśli podobały się wam Sokół maltański, Długie pożegnanie i Rockford Files, będziecie zachwyceni”.
– Kareem Abdul-Jabbar

„Niekończące się odniesienia kulturowe, zagłębianie się w lata osiemdziesiąte na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki i nakreślanie nowej formuły prawości i bohaterstwa sprawiają, że czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejną przygodę markotnego Ethana”.
– Publishers Weekly

„O rany, ten album zwolnił w mojej głowie wszystkie zapadki spod znaku powieści kryminalnej... Błogość”.
– Patton Oswalt
Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie Reckless. Duch w tobie[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-