reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie autorskie z Michałem Rzecznikiem "Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka".


W piątek 9 lutego o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej w Grodzisku Mazowieckim (ul. 3 Maja 57) odbędzie się spotkanie z Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu "Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka".
Zapraszamy 9 lutego (piątek), godz. 18:00
???? Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57
w Grodzisku Mazowieckim
Wstęp na spotkanie jest wolny‼️
Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu "Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka", pamiętnika pisarza mieszkającego na przedmieściach Grodziska podczas II wojny światowej. To pierwszy komiks poświęcony realiom panującym podczas okupacji lat 40. XX wieku w Grodzisku.


20240209DziennikOkupacyjny???? Stanisław Rembek spędził lata II wojny światowej na styku Grodziska i Milanówka. Tutaj mieszkał, żył, zajmował się domowymi obowiązkami, spotykał z przyjaciółmi i czekał na zakończenie wojny.
Niemal codziennie Rembek zapisywał swoje myśli i wydarzenia w pamiętniku. Z biegiem czasu wpisy stawały się coraz rzadsze, ale jedno pozostawało w nich niezmienne - mimo ciężkiego losu, biedy, frustracji i lęku, w głowie pisarza cały czas tliła się nadzieja.
???? Michał Rzecznik-kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych. Kierownik działu Edukacji i Wystaw Muzaum Karykatury w Warszawie.
Współautor komiksów: "Sylwetki i cienie", „Reformator. Marcin Luter”, „88/89″, „Żona dyplomaty” i „Strzały na Służewcu”, "Maczużnik", "S/N". Wydawca zinów.
Członek artystycznej grupy Maszin. Współodpowiedzialny za fanpage „Naprawdę nieśmieszne rysunki".
???? Spotkanie poprowadzi Piotr Strzemieczny, prezes stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja, dziennikarz kulturalny.
ℹ️ Wydawnictwo objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.
Spotkanie jest organizowane w ramach programu BLISKO.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka

Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Michał Rzecznik
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2023
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-