reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Kołodziejczak: Historia science fiction


Dzień przed premierą, 13 lutego o godzinie 17:30 w warszawskiej Bibliotece na Woli, odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem – autorem posłowia do „Historii science fiction”.
Historia_SFspotkanieII24Historia science fiction

Historia science fiction

Scenariusz: Xavier Dollo
Rysunki: Djibril Morissette-Phan
Publicystyka: Tomasz Kołodziejczak
Wydanie: I
Data wydania: 14 Luty 2024
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 19,3x26,0 cm
Stron: 240
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161924

Dziś science fiction jest obecne wszędzie, nie tylko w literaturze, ale także w filmach, grach wideo, a nawet w życiu codziennym. Kto wymyślił słowo „science fiction”? A słowo „robot”? Kim są wielcy autorzy tego gatunku? Które dzieła trzeba przeczytać?

Ta kompleksowa historia science fiction opowiedziana w formie komiksu w fascynujących szczegółach kreśli jej dzieje od początków gatunku aż do czasów współczesnych.

Dzięki temu graficznemu przewodnikowi – zrealizowanemu przez scenarzystę i historyka Xaviera Dollo i rysownika Djibrilego Morissette-Phana (All-New Wolverine, X-Men: Gold, Star-Lord) – każdy czytelnik będzie mógł z łatwością odnaleźć się w świecie wizjonerskich twórców, którzy, od Asimova, przez Lema, do Zelaznego, odcisnęli swoje piętno piętno w rozwoju science fiction. Ponadto obszerny tekst Tomasza Kołodziejczaka poświęcony rozwojowi SF w Polsce.
Historia science fiction Historia science fiction Historia science fiction[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-