baner Waneko

NEWS

- Zapowiedzi

Kulturalnie gniewy listopad


Kultura Gniewu przygotowała na listopad pięć premier, w tym finał "Araba przyszłości" Riada Sattoufa, drugą zeszytówkę o przygodach pewnego Jeża, którego ojcami jest duet Skarżycki i Leśniak, antologię w hołdzie Tadeuszowi Baranowskiemu, trzeciego Wiedźmuna i "Zamek śpiący".
Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011)

Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011)

Scenariusz: Riad Sattouf
Rysunki: Riad Sattouf
Wydanie: I
Data wydania: 15 Listopad 2023
Seria: Arab przyszłości
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 178
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-57-9

Ostatni tom niezwykłej sagi Riada Sattoufa.

„Arab przyszłości” to rozpisana na sześć tomów autobiograficzna historia Riada Sattoufa, który swoje dzieciństwo spędził pomiędzy Libią, Syrią i Francją. Życie w ubogiej arabskiej wiosce, nauka w tamtejszej szkole i zachowanie coraz bardziej radykalizujacego się ojca kontrastują tu z liberalnym gimnazjum w Rennes i patchworkową francuską rodziną.


W piątym tomie serii Riad dorasta, słucha Nirvany, zakochuje się i próbuje zrozumieć, kim jest. Tymczasem jego ekscentryczna rodzina przeżywa prawdziwy dramat uwikłany w kulturowe nieporozumienia i niuanse Bliskiego Wschodu.

Ten kipiący życiem i niestroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości #06: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011)
Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek
Hokus-pokus, fru i bęc,
taki oto album jest:
na cześć, w hołdzie i ku chwale
Mistrza kadru, pędzla, słowa,
antologia już gotowa!


Przed Wami zbiór niepowtarzalnych ilustracji, komiksów historii i wspomnień powstałych z fascynacji twórczością Tadeusza Baranowskiego. Autorzy albumu zanurzyli się w uniwersum stworzonym przez Mistrza i na moment poddali ulubione postacie działaniu swojego pióra, rysika, ołówka i wyobraźni.

W ten sposób powstały zupełnie nowe przygody kultowych bohaterów i wariacje na temat świata dobrze znanego z takich komiksów jak „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Skąd się bierze woda sodowa?”, „Antresolka profesorka Nerwosolka”, „Bezdomne wampiry o zmroku” i wielu innych. A to wszystko dzięki talentom ponad sześćdziesięciu twórców: scenarzystów, kolorystów, rysowników.

Album „Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek” to ponad 100 stron materiałów w powiększonym formacie, takim jak choćby ostatnie edycje dzieł Tadeusza Baranowskiego. Nakład to 1000 egzemplarzy i nie będzie on wznawiany.

Pomysłodawcy projektu: Radosław Owczarek, Aleksander Pala aka „Wielki”, Wojciech „Dalthon” Żółkiewicz.

Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek
Jeż Jerzy #02

Jeż Jerzy #02

Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I
Data wydania: 15 Listopad 2023
Seria: Jeż Jerzy
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 24
Cena: 15,00 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-58-6

Drugi zeszyt z zupełnie nowymi przygodami Jeża Jerzego!

W ostatnich latach osoba kolczasta, stworzona blisko trzy dekady temu przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zajęta była pielęgnacją swoich archiwów, na bazie których powstawały zbiorcze i kompletne wydania komiksów z nią w roli głównej.

Ale kiedy to dzieło zbliżyło się do szczęśliwego końca, Jerzy poczuł zew nowej przygody! Jest w świetnej, zupełnie nowej – bo zeszytowej – formie i piękny jak nigdy wcześniej!

Tym razem Jerzy wpada w najgorsze z możliwych kłopotów – opiekę nadgorliwych rodziców! Zresztą w drugim zeszycie z nowymi przygodami Jeża Jerzego zobaczycie sami, co gorsze: nadopiekuńczy ojcowie czy stado jaszczurów…
Jeż Jerzy #02 Jeż Jerzy #02 Jeż Jerzy #02 Jeż Jerzy #02
Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji

Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: 15 Listopad 2023
Seria: Wiedźmun, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165 x 235 mm
Stron: 64
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-46-3

Ostatni tom ekologicznej sagi fantasy Tomka Samojlika!

Przygody Wiedźmuna dobiegają końca, więc najwyższa pora, by odkryć, jak się to wszystko zaczęło! Kto tak naprawdę pierwszy wpadł do innego wymiaru, kto nie zdążył założyć hełmu i czyja żądza władzy była od zawsze niezmienna? Domyślacie się?

Złowieszczy Lord Roseforp święci triumfy, a dzielnej, choć niezbyt zgodnej, drużynie pozostało już niewiele czasu, by odnaleźć porwaną dziewczynkę. Oto pełne zwrotów akcji zwieńczenie trylogii Tomasza Samojlika o dobrych potworach, groźnym Wiedźmunie i walecznych czarodziejkach!
Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji Wiedźmun #03: Najmniej spodziewany zwrot akcji
Zamek śpiący

Zamek śpiący

Scenariusz: Linda Medley
Rysunki: Linda Medley
Wydanie: I
Data wydania: 15 Listopad 2023
Tłumaczenie: Marceli Szpak, Agnieszka Murawska
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 140 × 204 mm
Stron: 472
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-67360-55-5

Słynna amerykańska powieść graficzna w końcu po polsku!

Dawno, dawno temu pewna królewna ukłuła się wrzecionem, zasnęła na sto lat, po czym obudziła się i pojechała w swoją stronę. Zamek natomiast pozostał tam, gdzie stał, a jego zdezorientowani mieszkańcy musieli zacząć żyć na własną rękę.

Czas płynął, a gdzieś daleko, ciemną nocą inna kobieta uciekała z domu, mając ze sobą jedynie starą mapę prowadzącą w miejsce, gdzie nikt nie będzie mógł jej już skrzywdzić. Co czeka ją po drodze i czy miejsce, którego szuka naprawdę istnieje?

„Zamek Śpiący” Lindy Medley to porywająca, zanurzona w niezliczonych kontekstach szkatułkowa powieść graficzna o losach miejsca otoczonego magią, pełnego historii i tajemniczych mieszkańców. To baśń, w której nieraz odnajdziemy współczesne tropy, zaskakująco bliskie niepokoje i ponadczasową mądrość wielkich opowieści.
Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący Zamek śpiący


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-