baner Waneko

NEWS

- Galeria

Listopadowy Egmont


Przykładowe plansze listopadowych premier Egmontu, wśród nich są nowe przygody Blacksada, Johna Constantine'a i Thorgala, a także "Opowieści jutra Alana Moore'a", dużo trykotów i coś dla dzieci. Sprawdźcie!
Amazing Spider-Man. Tom 2

Amazing Spider-Man. Tom 2

Scenariusz: J. Michael Straczynski, Fiona Kai Avery
Rysunki: John Romita, John Romita Jr
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Amazing Spider-Man, Marvel Classic
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 420
Cena: 179,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328164352

Drugi tom serii „Amazing Spider-Man"" na podstawie scenariusza J. Michaela Straczynskiego. Peter Parker próbuje pogodzić rolę empatycznego nauczyciela biologii i oddanego męża Mary Jane z odpowiedzialną misją Spider-Mana. Zadanie tyleż kłopotliwe, co nieprzewidywalne w skutkach, zwłaszcza gdy jest oczerniany w telewizji przez tajemniczą kobietę i przyjmuje ryzykowne zlecenie od gangstera z mroczną przeszłością. Na jego życie czyha między innymi powstały z martwych (i to trzynastu!) Digger. Jakby tego było mało, Pajączek przenosi się w czasie i musi stawić czoła dawnym wrogom, takim jak Sandman, Electro, Mysterio i Hulk. Na szczęście w dramatycznych chwilach pojawiają się znajomi sojusznicy: Doktor Strange, Ezekiel, Thor…

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Amazing Spider-Man"" (1999) #46–58 i #500–502 ze scenariuszem J. Michaela Straczynskiego i z rysunkami Johna Romity Jr.
Amazing Spider-Man. Tom 2 Amazing Spider-Man. Tom 2 Amazing Spider-Man. Tom 2
Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun #04: Chiny

Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun #04: Chiny

Scenariusz: Minoji Kurata
Rysunki: Minoji Kurata
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 148x210 mm
Stron: 160
Cena: 32,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328164314

Ostatni tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin's Creed® Chronicles: China"" firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Asasynka Shao Jun po powrocie do ojczyzny mści się na kolejnych Rycerzach Świątyni za śmierci swoich współbraci. Jednocześnie próbuje odzyskać tajemniczy skarb ‒ dziedzictwo starożytnej cywilizacji – i uratować przyjaciółkę z Zakazanego Miasta. Dzięki biegłości w walce, odwadze i sprytowi dotychczas udało jej się pokonać wielu wrogów, ale żeby przetrwać ostatni etap niebezpiecznej misji, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wydarzenia z życia Shao Jun powracają we wspomnieniach jej potomkini Lisy – nastolatki zmagającej się z atakami niekontrolowanej agresji. Pod pretekstem psychoterapii, której jest poddawana dziewczyna, pracująca dla zakonu templariuszy doktor Kagami próbuje się dowiedzieć, gdzie został ukryty bezcenny skarb. Życiu Lisy grozi niebezpieczeństwo…
Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun #04: Chiny Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun #04: Chiny Assassin’s Creed. Miecz Shao Jun #04: Chiny
Baltimore. Tom 2

Baltimore. Tom 2

Scenariusz: Mike Mignola, Christopher Golden
Rysunki: Dave Stewart, Ben Stenbeck, Peter Bergting
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Baltimore
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 576
Cena: 199,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166226

Drugi tom serii grozy wymyślonej i współtworzonej przez Mike’a Mignolę, autora słynnego „Hellboya”.

Lord Baltimore nie walczy już sam – zebrał drużynę wiernych sojuszników. I szybko się przekonuje, jak bardzo są mu potrzebni w krucjacie przeciwko mrocznym siłom, które starają się opanować świat. Bohaterowie dowiadują się w końcu, kto jest odpowiedzialny za rozlewający się po Ziemi horror, ale czy zdołają powstrzymać potężnego wroga?

Scenariusze tych apokaliptycznych historii napisali Mike Mignola („Hellboy”, „BBPO”, „Abe Sapien”, „Homar Johnson”) i Christopher Golden (autor książki o przygodach lorda Baltimore’a), a rysunkami zajęli się graficy, którzy pracują też nad innymi seriami ze świata Hellboya: Ben Stenbeck („Hellboy i BBPO 1953”, „Koshchei the Deathless”, „Frankenstein”) i Peter Bergting („Joe Golem: Occult Detective”, „Tales from the Outerverse”). Album zawiera tomy oryginalne „Baltimore” 5–8.
Baltimore. Tom 2 Baltimore. Tom 2 Baltimore. Tom 2 Baltimore. Tom 2
Batman #06: Otchłań

Batman #06: Otchłań

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Jorge Molina, Mikel Janin, Howard Porter
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Batman, Uniwersum DC
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 204
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328165137

Szósty i ostatni tom przygód Batmana w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Po koszmarach związanych ze Stanem Strachu mieszkańcy Gotham cieszą się, że doczekali kolejnego dnia. Jednak Mroczny Rycerz czuje się... zagubiony. Po powstrzymaniu Stracha na Wróble i Magistratu stracił swój cel. Musi odpocząć od miasta, które przysięgał chronić. Kiedy członkowie międzynarodowej drużyny bohaterów znanej jako Batman Incorporated zostają oskarżeni o morderstwo, Batman opuszcza Gotham, aby pomóc przyjaciołom. Czeka go spotkanie z ludźmi, którzy go zdradzili, starym wrogiem w postaci Lexa Luthora oraz śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem.

Scenariusz komiksu napisał Joshua Williamsona („The Flash”, „Dark Crisis”), a całość narysowali Jorge Molina („X-Men”, „A-Force”), Mikel Janín („Grayson”, „Superman”) oraz Howard Porter („Deathstroke Inc.”, „The Flash”, „JLA”). Tego nie możecie przegapić! Ponadto w tym tomie: Batman łączy siły z uczennicą Akademii Gotham, Mią „Mapką” Mizoguchi, aby rozwiązać mrożącą krew w żyłach tajemnicę w historii napisanej i zilustrowanej przez cenionego współtwórcę serii „Gotham Academy” Karla Kerschla!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #118–121, #124 oraz „Batman Annual” 2022.
Batman #06: Otchłań Batman #06: Otchłań Batman #06: Otchłań
Blacksad #07: Upadek cz.2

Blacksad #07: Upadek cz.2

Scenariusz: Juan Diaz Canales
Rysunki: Juanjo Guarnido
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Blacksad
Tłumaczenie: Joanna Jabłońska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235x310 mm
Stron: 64
Cena: 54,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328153714

„Blacksad” to mistrzowski czarny kryminał osadzony w realiach Ameryki I połowy XX wieku. Tom siódmy jest zakończeniem dwutomowej opowieści.

Blacksad kontynuuje śledztwo w sprawie Solomona, architekta, który zaprojektował ogromny most, mający być dziełem jego życia. Detektyw odkrywa, że imperium sokoła zbudowano na stosie trupów, a Iris Allen, dyrektorka teatru, nie była pierwszą ofiarą. Weekly, który wpadł w pułapkę zastawioną przez Solomona, zostaje oskarżony o morderstwo. Dla Blacksada rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Musi zebrać dowody na niewinność przyjaciela i dowieść, że odpowiedzialność za zbrodnię ponosi budowniczy mostu. W tym celu nawiązuje kontakt ze swoją dawną ukochaną – Almą, która odegra decydującą rolę w tej sprawie.

Serię „Blacksad” tworzy duet hiszpańskich autorów: urodzony w 1972 roku scenarzysta Juan Díaz Canales (znany także z serii „Fraternity”) oraz starszy od niego o pięć lat rysownik Juanjo Guarnido (współautor cyklu „Apocalypse Mania”). Twórcy serii zostali uhonorowani wieloma wyróżnieniami francuskimi i szwajcarskimi (w tym trzema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême) oraz dwiema amerykańskimi Nagrodami Eisnera.
Blacksad #07: Upadek cz.2 Blacksad #07: Upadek cz.2 Blacksad #07: Upadek cz.2
Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11

Scenariusz: Alessandro Ferrari, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Teresa Radice
Rysunki: Antonello Dalena, Stefano Turconi, Alberto Zanon, Gianluca Paniello, Federico Bertolucci, Flavia Scuderi, Davide Baldoni, Lucia Balletti, Ettore Gula, Lucio Leoni
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Czarodziejki W.I.T.C.H.
Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 384
Cena: 109,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328164185

Jedenasty album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Przyjaciółki podczas pobytu w Open Hill poznają legendę o Ragorlangu. Czy historia o potworze potrafiącym kontrolować myśli swoich ofiar może mieć coś wspólnego z krzyczącą postacią, którą obsesyjnie rysuje Hay Lin? Jej wizyta u Erica przybiera nieoczekiwany obrót. Okazuje się, że nowo poznane osoby, Tecla i Karl Ibsenowie, tajemniczy pan Kirkner i Erin Peyton, mają swoje mroczne sekrety i nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Dziewczyny spotykają się w dawnym antykwariacie, gdzie teraz znajduje się kwatera główna W.I.T.C.H. Stąd wyruszają na poszukiwanie zaginionej Yan Lin i trafiają do pałacu Singyu… Jak zakończy się ta misja? Co odkryje Irma w starym pamiętniku swojej mamy? A kto zostanie nowym przewodniczącym szkoły w Heatherfield?

Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga jedenasta zawiera komiksy z numerów 127–138 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek!
Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11 Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11 Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 11
Dungeons & Dragons #03: Furia lodowego giganta

Dungeons & Dragons #03: Furia lodowego giganta

Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Netho Diaz
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Dungeons & Dragons
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 128
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157545

Witajcie w świecie magii, miecza i smoków! Pokiereszowani podczas starć w Ravenlofcie bohaterowie Wrót Baldura trafili w sam środek mroźnych północnych rubieży Zapomnianych Krain, gdzie czeka ich wyjątkowo trudna przeprawa. Krainę tę zamieszkują bowiem potężni giganci, a przed ich miażdżącą potęgą nikt nie jest bezpieczny. Ulec im musi nawet Ukochany Łowca!

„Furia lodowego giganta” to kontynuacja przygód bohaterów znanych z „Legend Wrót Baldura” i „Cieni wampira” i trzeci album z serii Dungeons & Dragons autorstwa kanadyjskiego scenarzysty i rysownika Jima Zuba („Batman: Urban Legends”, „Uncanny Avengers”). Opowiedziana w nim historia nawiązuje do serii gry D&D Baldur's Gate, uzupełniając ją i rozwijając. Rysunki do tego tomu wykonał pochodzący z Chile artysta Netho Diaz („Aquaman”, „Liga Sprawiedliwości”).
Dungeons & Dragons #03: Furia lodowego giganta Dungeons & Dragons #03: Furia lodowego giganta Dungeons & Dragons #03: Furia lodowego giganta
Elfy #07: Kryształ Leśnych Elfów

Elfy #07: Kryształ Leśnych Elfów

Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Gianluca Maconi
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Elfy, Świat Akwilonu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215 x 290 mm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166578

Siódmy tom serii fantasy poświęconej elfom z Akwilonu – świata magii, potworów i demonów.

Królowa klanu Leśnych Elfów, którą poznaliśmy w drugim tomie cyklu, wyrusza na wyprawę, aby zdobyć zaginiony przed tysiącleciami magiczny artefakt. Dzięki niemu chce uratować swoich poddanych przed najeźdźcami. Przy okazji odkryje mroczną tajemnicę elfich mędrców i wkroczy na ścieżkę zakazanych czarów...

Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les Druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariusza do tego tomu „Elfów” jest drugi z nich, a za rysunki odpowiada włoski grafik Gianluca Maconi („Azaqi”, „Jimi Hendrix: Requiem Électrique”, „Connie la barbare”). Cykle ze świata Akwilonu cały czas rozwijają się i na tę chwilę liczą łącznie ponad dziewięćdziesiąt albumów!
Elfy #07: Kryształ Leśnych Elfów Elfy #07: Kryształ Leśnych Elfów Elfy #07: Kryształ Leśnych Elfów
Fantastyczna Czwórka. Tom 3

Fantastyczna Czwórka. Tom 3

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Steve Epting, Nick Dragotta, Juan Bobillo, Barry Kitson, Greg Tocchini
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Fantastyczna Czwórka, Marvel Classic
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 480
Cena: 189,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328167216

Trzeci tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!

Black Bolt, król Inhumans, niespodziewanie wraca do gry, a wojna czterech miast eskaluje! Fantastyczna Czwórka staje pomiędzy imperium Kree a przerażającą Falą Anihilacji ze Strefy Negatywnej, ale nawet jej może zabraknąć sił, by stawić czoło wszystkim wrogom z kosmosu, którzy czyhają na nasz świat. Czy jedyną nadzieją na ocalenie Ziemi okaże się… Doktor Doom?

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”, „Ród X/Potęgi X”), a rysunki stworzyli Juan Bobillo, Nick Dragotta, Steve Epting, Barry Kitson i Greg Tocchini.

Album zawiera zeszyty „Fantastic Four” #600–604 oraz „FF” #6–16.
Fantastyczna Czwórka. Tom 3 Fantastyczna Czwórka. Tom 3 Fantastyczna Czwórka. Tom 3
Frnck #06: Dinozaury

Frnck #06: Dinozaury

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Okładka: Agata Cieślak
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Frnck
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 56
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161627

Dalszy ciąg nieprawdopodobnych przygód współczesnego trzynastolatka w czasach prehistorycznych. Franckowi wciąż doskwiera brak pizzy i internetu... Za to spotyka dinozaury! Franck przeżywa swoją pierwszą prehistoryczną zimę. Plemię z trudem zdobywa jedzenie, narażone jest też na liczne niebezpieczeństwa, w tym ze strony zwierząt, które – według naukowców – nie powinny wówczas istnieć! Ponadto okazuje się, że tropem Francka podąża inna niepasująca do tych czasów istota, która nie ma pokojowych zamiarów… Prehistoria jest coraz bardziej BEZNADZIEJNA!

Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).
Frnck #06: Dinozaury Frnck #06: Dinozaury Frnck #06: Dinozaury
Gun Honey #01

Gun Honey #01

Scenariusz: Charles Ardai
Rysunki: Ang Hor Kheng
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Gun Honey
Tłumaczenie: Mateusz Lis
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 112
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166257

Pierwszy tom nowej serii. Pełnokrwista opowieść o zemście czerpiąca garściami z klasycznej, przesyconej seksem i przemocą, literatury pulpowej. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia pochodzącej z Singapuru Joanny Tar (znanej jako Gun Honey), zmysłowej szmuglerki broni, która szantażem zostaje zmuszona do pracy na rzecz amerykańskiego rządu. Jeszcze nie wie, że wkrótce jej misja nabierze o wiele bardziej osobistego charakteru…

Komiks z miejsca stał się bestsellerem rynku amerykańskiego, a prawa do serialowej adaptacji zostały sprzedane jeszcze przed jego premierą. Autorem scenariusza jest Charles Ardai, nagradzany autor powieści kryminalnych, a rysunki stworzył Malezyjczyk Ang Hor Kheng. Komiks tylko dla czytelników dorosłych.

Album zawiera oryginalne zeszyty #1–4 „Gun Honey”.
Gun Honey #01 Gun Honey #01 Gun Honey #01
Herkules agent międzygalaktyczny #03: Rebelianci

Herkules agent międzygalaktyczny #03: Rebelianci

Scenariusz: Vincent Zabus
Rysunki: Antonello Dalena
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Herkules agent międzygalaktyczny
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157606

Trzeci tom przygód dwójki studentów kosmicznej szkoły dla przyszłych agentów międzygalaktycznych. Herkules i Marlon zostają wysłani z misją na planetę, której mieszkańcy podnieśli bunt przeciwko tamtejszemu imperatorowi i jego rabunkowej eksploatacji środowiska naturalnego. W jej wyniku przyroda nie może się odrodzić, a ludność cierpi głód. Ariana i jej przyjaciele chcą powrotu do życia w zgodzie z przyrodą i odbudowania jej potencjału. Herkules i Marlon mają stłumić rewoltę, na miejscu jednak przekonują się, że racja niekoniecznie musi być po ich stronie.

Autorem scenariusza tej międzygalaktycznej historii jest belgijski scenarzysta komiksowy i dramaturg Vincent Zabus („Le Monde selon François”), a zilustrował ją Antonello Dalena, znany polskim czytelnikom m.in. z serii „Ernest i Rebeka” oraz „Smerfy i świat emocji”.
Herkules agent międzygalaktyczny #03: Rebelianci Herkules agent międzygalaktyczny #03: Rebelianci Herkules agent międzygalaktyczny #03: Rebelianci
Inna historia uniwersum DC

Inna historia uniwersum DC

Scenariusz: John Ridley
Rysunki: Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 18,0x27,5 cm
Stron: 256
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155022

Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z... innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek.

Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Zniewolony. 12 Years a Slave”.

Autorami rysunków są dwaj Włosi – Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim („Potwór z Bagien”, „Hellblazer”) i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. „Churchill et moi”).
Inna historia uniwersum DC Inna historia uniwersum DC Inna historia uniwersum DC
John Constantine. Hellblazer #02: Najlepsza wersja ciebie

John Constantine. Hellblazer #02: Najlepsza wersja ciebie

Scenariusz: Simon Spurrier
Rysunki: Aaron Campbell, Matías Bergara
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Hellblazer, Sandman uniwersum
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 168
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328167025

Druga część opowieści o najbardziej znanym komiksowym magu Anglii – Johnie Constantinie. Historia rozgrywa się w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana.

Ktoś krąży po Zjednoczonym Królestwie, rozsiewając chaos i powołując na świat potworne istoty. Constantine zauważa, że koszmary są związane z różnymi aspektami najgorszych brytyjskich wad. Ale dlaczego? I czemu jakaś niewidzialna ręka popycha Johna w sam środek kolejnych nadprzyrodzonych wydarzeń?

Serię „John Constantine: Hellblazer” tworzą różni autorzy, przede wszystkim scenarzysta Simon Spurrier („Lobster Random”, „The Simping Detective”) oraz rysownicy Aaron Campbell („The Shadow”, „Green Hornet”) i Matías Bergara („Hannibal”, „Coda”). Album zawiera zeszyty 7–12 serii oryginalnej.
John Constantine. Hellblazer #02: Najlepsza wersja ciebie John Constantine. Hellblazer #02: Najlepsza wersja ciebie John Constantine. Hellblazer #02: Najlepsza wersja ciebie
Kaczogród. Carl Barks. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961

Kaczogród. Carl Barks. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961

Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Kaczogród
Tłumaczenie: Marcin Mortka, Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 248
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157101

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1960–1961. Komiks zatytułowany „To nie bajka"" jest historią o poszukiwaniu (i znalezieniu!) legendarnego źródła młodości i skutkach, jakie powoduje picie pochodzącej z niego wody. Kaczory opowiadają o swojej przygodzie ze źródłem Babci Kaczce, która w niniejszym tomie występuje szczególnie często, między innymi w historiach „Jak słoń z koniem"", „Dzień, w którym farma zamarła"" oraz „Płachta na byka"". Ale to nie sielska atmosfera jej gospodarstwa jest motywem, który najsilniej definiuje ten zbiór komiksów Carla Barksa. Jest nim fantastyka naukowa, nie tylko za sprawą opowieści o mniej lub bardziej udanych wynalazkach Diodaka, lecz także na przykład historii szpiegowskiej z licznymi elementami SF „Rakietowy kaczor"", w której Donald pracuje jako sprzątacz w bazie prowadzącej testy rakiet. Oczywiście nasz ulubiony kaczor jak zwykle występuje tu również w bardziej przyziemnych rolach, między innymi jako rybak i nieznośny turysta. Próbuje też zostać celebrytą...

„Kaczogród"" to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!
Kaczogród. Carl Barks. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961 Kaczogród. Carl Barks. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961 Kaczogród. Carl Barks. To nie bajka i inne historie z lat 1960–1961
Kajtek i Koko. W krainie baśni #01: Zły książę

Kajtek i Koko. W krainie baśni #01: Zły książę

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Kajtek i Koko. W krainie baśni
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 88
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166745

Pierwsza pełna dwutomowa edycja „Kajtka i Koka w krainie baśni” autorstwa Janusza Christy (1934–2008). Komiksy ukazywały się w „Wieczorze Wybrzeża” w latach 1963–1964.

W niniejszym wydaniu plansze są po całkowitej renowacji i po raz pierwszy w całości w kolorze. Komiks to pełna magii i łamania schematów opowieść o wędrówce dwóch przyjaciół Kajtka i Koka przez krainę baśni. Bohaterowie testują nowy wynalazek profesora Kosmosika – aparacik do przesyłania przedmiotów na odległość – i przenoszą się do świata baśni. W pierwszej części Christa w typowy dla siebie humorystyczny sposób przekręca popularne bajki, wplatając w nie naszych bohaterów. W krótkich opowiastkach pojawiają się Jaś i Małgosia, trzy świnki, brzydkie kaczątko, złota rybka, śpiąca królewna i Czerwony Kapturek.

W drugiej części, która jest długą zamkniętą historią, Kajtek i Koko spotykają terroryzującego okolicę, potężnego czarnoksiężnika Abrakadabrę, w skrócie Abrę.
Kajtek i Koko. W krainie baśni #01: Zły książę Kajtek i Koko. W krainie baśni #01: Zły książę Kajtek i Koko. W krainie baśni #01: Zły książę
Miasta przyszłości #01: Zasoby naszej planety

Miasta przyszłości #01: Zasoby naszej planety

Scenariusz: Edwige Pezzulli, Jacopo Olivieri, Francesca De Filippi
Rysunki: Sara Storino, Emilio Urbano, Denise Shimabukuro, Andrea Greppi, Benedetta Barone, Marino Gentile, Blasco Pisapia, Marco Palazzolo
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Miasta przyszłości, Nauka z komiksem
Tłumaczenie: Maria Białek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328164130

Tom pierwszy „Miast przyszłości" z serii „Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8–12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Kto by uwierzył, że w uroczym Szarakówku może dziać się coś złego... Niestety, ktoś niszczy okoliczne uprawy. Funkcjonariuszka Judy Hops nie może tego tak zostawić. W końcu farma jej rodziców też jest zagrożona. Policjantka oraz jej partner, Nick Bajer, rozpoczynają śledztwo. Zaprowadzi ono parę stróżów prawa do różnych dzielnic Zwierzogrodu i najnowocześniejszych budynków tej niezwykłej metropolii. Czy Judy i Nick zdołają rozwikłać tę trudną sprawę?
Miasta przyszłości #01: Zasoby naszej planety Miasta przyszłości #01: Zasoby naszej planety Miasta przyszłości #01: Zasoby naszej planety
Młodzi Tytani. Robin

Młodzi Tytani. Robin

Scenariusz: Kami Garcia
Rysunki: Gabriel Picolo
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Młodzi Tytani, DC powieść graficzna 13+
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 15,0x23,0 cm
Stron: 184
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328165021

Cykl powieści graficznych dedykowany młodym czytelnikom, poruszający ważne tematy społeczne. Składają się na niego pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

Autorami poszczególnych tomów są doskonale znani nastoletnim czytelnikom pisarze o międzynarodowej sławie tworzący literaturę dla młodzieży, jak Kami Garcia („Piękne istoty”), Lauren Myracle („3maj się”) czy Leigh Bardugo („Grisza”). Za warstwę graficzną odpowiadają utalentowani ilustratorzy i rysownicy, jak Gabriel Picolo, Kit Seaton czy Manuel Preitano.

„Młodzi Tytani: Robin” to już czwarty komiks z cyklu opowieści o Młodych Tytanach.
Tym razem Raven Roth, Garfield Logan, Maxine Navarro i Damian Wayne uciekają przed Slade’em Wilsonem, HIVE oraz potwornymi eksperymentami, jakie ta szemrana organizacja prowadziła ich kosztem. Ale dokąd się udadzą? I komu mogą zaufać? Dick Grayson chce tylko wiedzieć, co się stało z jego bratem Damianem. Czy wszystko u niego w porządku? A może potrzebuje pomocy? Dlaczego przestał odpowiadać na SMS-y? I dlaczego urządzenie namierzające przestało pokazywać jego lokalizację? Jedno jest pewne – wszyscy szukają odpowiedzi na niepokojące ich pytania i tylko jedna osoba może im pomóc pokonać HIVE raz na zawsze.

Przyłącz się do nagradzanej autorki Kami Garcii („Piękne istoty”) oraz rysownika Gabriela Picolo („Młodzi Tytani: Raven”), twórczego duetu stojącego za bestsellerową serią powieści graficznych o Młodych Tytanach, i poznaj dalsze losy swoich ulubionych bohaterów.
Młodzi Tytani. Robin Młodzi Tytani. Robin Młodzi Tytani. Robin
Opowieści jutra Alana Moore'a

Opowieści jutra Alana Moore'a

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Jim Baikie, Hilary Barta, Joyce Chin, Dame Darcy, Melinda Gebbie, Kevin Nowlan, Rick Veitch
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 336
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155947

Przygoda, humor i zaskakujące pomysły – to cechy charakterystyczne tego zbioru opowieści!
Alan Moore przedstawia swoje wizje dziwnej przyszłości! Jakie opowieści przyniesie jutro? Osobliwe odkrycia naukowe Jacka B. Quicka w wiejskim Queerwater w stanie Kansas; zabójstwa, zamęt i zagadki Greyshirta i Cobweb w Indigo City; szalone wybryki Pierwszego Amerykanina i US Aniołka w całym kraju, a także pokryte kleksami przygody Splasha Brannigana w Coffeeburgu.

Scenariusze wszystkich historii napisał wybitny brytyjski autor Alan Moore, twórca tak słynnych dzieł komiksowych, jak „Strażnicy”, „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”, „V jak vendetta”, „Marvelman”. Rysunki wykonali: Jim Baikie, Hilary Barta, Joyce Chin, Dame Darcy, Melinda Gebbie, Kevin Nowlan Rick Veitch.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Tomorrow Stories” #1–12.
Opowieści jutra Alana Moore'a Opowieści jutra Alana Moore'a Opowieści jutra Alana Moore'a
Przygody TinTina. Tom 1

Przygody TinTina. Tom 1

Scenariusz: Herge
Rysunki: Herge
Wydanie: II zbiorcze
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Przygody TinTina
Tłumaczenie: Daniel Wyszogrodzki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 272
Cena: 139,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328170216

Tintin, główny bohater, to młody reporter brukselskiej gazety i zarazem detektyw amator, który zwiedza świat wraz z pieskiem Milusiem i kapitanem Baryłką. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci. Każdy tom poświęcony został innym przygodom sympatycznych bohaterów, dzięki czemu młody czytelnik pozostaje zżyty z postaciami, a jednocześnie odkrywa coraz to nowe zakątki świata.
Niniejszy tom otwiera kolekcję, która będzie składała się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Przygody naszego bohatera przedstawiamy chronologicznie od historii stworzonych najwcześniej: „Tintin w krainie Sowietów” (1930 r.), „Tintin w Kongo” (1931 r.), „Tintin w Ameryce” (1932 r.).

W pierwszej przygodzie Tintin wyrusza do Związku Radzieckiego, aby na podstawie własnych obserwacji napisać reportaż o życiu ludzi w pierwszym na świecie państwie komunistycznym. Jak się szybko okazuje, przybysz z Zachodu nie jest mile widziany, toteż bohater, zanim wypełni swoje dziennikarskie zadanie, musi przede wszystkim przeżyć...

Następnie nasz bohater wybiera się do afrykańskiego Konga, w owym czasie będącego belgijską kolonią. Tintin zostaje czarownikiem w królestwie Babaoro'm. Musi także stawić czoła gangsterom związanym z Alem Capone, którzy chcą przejąć kontrolę nad wydobyciem diamentów w Kongo.

W trzeciej przygodzie reporter zostaje wysłany do Chicago w Ameryce Północnej, gdzie ma zdemaskować kolejnych gangsterów. Tam Tintin poznaje Ala Capone i jego współpracowników. Przypadkiem odkrywa tam też złoża ropy, a to rodzi nowe kłopoty zarówno dla niego, jak i dla samych Indian…

Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges’a Remi, ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy ukazują się od 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad 200 milionów egzemplarzy w ponad 90 językach, a Steven Spielberg zdecydował się wyprodukować film na ich podstawie.

„Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dla rozwoju komiksu, gdyż Hergé wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli czystą linią, naśladowaną później przez twórców komiksu franko-belgijskiego.
Przygody TinTina. Tom 1 Przygody TinTina. Tom 1 Przygody TinTina. Tom 1
Przygody TinTina. Tom 2

Przygody TinTina. Tom 2

Scenariusz: Herge
Rysunki: Herge
Wydanie: II zbiorcze
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Przygody TinTina
Tłumaczenie: Daniel Wyszogrodzki, Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 260
Cena: 139,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328170223

Tintin, główny bohater, to młody reporter brukselskiej gazety i zarazem detektyw amator, który zwiedza świat wraz z pieskiem Milusiem i kapitanem Baryłką. W trakcie podróży spotykają wiele intrygujących postaci. Każdy tom poświęcony został innym przygodom sympatycznych bohaterów, dzięki czemu młody czytelnik pozostaje zżyty z postaciami, a jednocześnie odkrywa coraz to nowe zakątki świata.

Oto drugi tom kolekcji składającej się z sześciu zbiorczych albumów w twardych oprawach. Niniejszy album zawiera tomy: „Cygara faraona” (1934 r.), „Błękitny lotos” (1935 r.), „Pęknięte ucho” (1937 r.) oraz „Czarna Wyspa” (1938 r.).
Tintin poznaje profesora Cyklonika, zwariowanego egiptologa, i razem udają się do Egiptu na poszukiwanie grobowca faraona Kisha-Koshy. Znajdują ów okazały grobowiec, a w nim zaginionych egiptologów oraz trumny dla nich przygotowane. Tintin zauważa też cygaro z banderolą z symbolem faraona, ale nie udaje mu się go zbadać, bo zostaje uśpiony i zabrany na statek przemytników opium. Przestępcy, w obawie przed podążającą w ślad za nimi strażą graniczną, wyrzucają za burtę Tintina i Milusia zamkniętych w trumnach. Jak przyjaciołom uda się wydostać z opałów i czy Tintin dowie się, co wspólnego mają cygara z faraonem?...

W drugiej opowieści Tintinowi udaje się wytropić ważniejszych członków gangu handlarzy opium na Bliskim Wschodzie i w Indiach. Reporter postanawia odnaleźć szefa narkotykowej siatki. Trop prowadzi go do Chin. Chłopak udaje się do Szanghaju, gdzie poznaje Mitsuhirato – japońskiego agenta kierującego dostawami opium do Chin. Mitsuhirato wysyła sfałszowany telegram do Tintina, w którym podaje się za Maharadżę Rawadżapatulaha proszącego o natychmiastowy powrót reportera do Bombaju. Tintin wyjeżdża, ale jeszcze tego samego dnia ze statku zabierają go członkowie stowarzyszenia „Synowie Smoka”. Jednym z nich jest Wang Czendż Mi, którego syn stał się szaleńcem po wstrzyknięciu mu trucizny. Tintin chce mu pomóc, ale Japończycy wyznaczyli za jego głowę nagrodę 5000 jenów. Reporter zostaje pojmany…

W trzeciej przygodzie Tintin wyrusza do Ameryki Południowej śladem zaginionego posążka Arumbajów. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym państewku San Teodoros, bananowej republice, gdzie władza przechodzi z rąk do rąk. Tintin trafia na trop pradawnej cywilizacji i wielokrotnie unika okrutnej śmierci z rąk tubylców, aby w ostatniej odsłonie stanąć przed plutonem egzekucyjnym pod zarzutem terroryzmu… W czwartej opowieści Tintin, pomagając załodze rozbitego samolotu, zostaje postrzelony. Oto początek historii, w której bohater trafia do Wielkiej Brytanii, a tam pewni ludzie spróbują się go pozbyć raz na zawsze. Najpierw Tintin zostanie aresztowany przez panów Tajniaka i Jawniaka, potem wykryje szajkę fałszerzy banknotów i ich kryjówkę na wyspie u wybrzeży Szkocji. Zgodnie z miejscową tradycją na wyspie grasuje krwiożercza bestia, czy to wystarczy, żeby powstrzymać śledztwo dzielnego reportera?...

Seria „Przygody Tintina” weszła już na stałe do kanonu klasyki światowego komiksu. Autorem cyklu jest belgijski artysta Georges’a Remi, ukrywający się pod pseudonimem Hergé. Komiksy ukazują się od 1929 roku i od początku cieszą się uznaniem czytelników, o czym świadczy fakt, że wydrukowano ponad 200 milionów egzemplarzy w ponad 90 językach, a Steven Spielberg zdecydował się wyprodukować film na ich podstawie. „Przygody Tintina” uznawane są za fundamentalne dla rozwoju komiksu, gdyż Hergé wprowadził technikę rysowniczą zwaną ligne claire, czyli czystą linią, naśladowaną później przez twórców komiksu franko-belgijskiego."
Przygody TinTina. Tom 2 Przygody TinTina. Tom 2 Przygody TinTina. Tom 2 Przygody TinTina. Tom 2
Ptyś i Bill #12: Pamiętasz to, Bill?

Ptyś i Bill #12: Pamiętasz to, Bill?

Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Ptyś i Bill, Komiksy są super
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 144
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328166509

Kolejna część humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu. Bill to bardzo grzeczny pies, czasem tylko pogoni pana rozklejającego plakaty, wścieknie się na tresera zwierząt czy spowoduje mały wypadek samochodowy. Także Ptyś to bardzo grzeczny chłopiec, czasem tylko zrobi z chodnika ślizgawkę, pobije się z kolegą czy zerwie kwiatki w parku. Problemem jest jedynie to, że w przypadku obu bohaterów „czasem” oznacza „codziennie”... Ale nie ma co narzekać – Ptyś i Bill równie często, co psocą, robią dobre uczynki, z których mogą być dumni. A konsekwencjami ich rozrabiania niech się martwią... rodzice!

Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów.

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Szybki Bill”, „Pamiętasz to, Bill?” oraz „Pobawmy się!”.
Ptyś i Bill #12: Pamiętasz to, Bill? Ptyś i Bill #12: Pamiętasz to, Bill? Ptyś i Bill #12: Pamiętasz to, Bill?
Savage Avengers #02

Savage Avengers #02

Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Patch Zircher, Kev Walker
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Savage Avengers, Marvel Fresh
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 240
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161122

Doktor Strange i Elektra odkrywają mroczny sekret czarnoksiężnika Kulana Gatha, którego nikczemna moc tajemniczo rośnie z każdym dniem. Do walki z nim zwołują drużynę Savage Avengers – Wolverine’a, Czarną Wdowę i Conana Barbarzyńcę, któremu w tym starciu z ciemnością przyjdzie władać najniezwyklejszą z broni! A gdy trop poprowadzi bohaterów ku handlarzom narkotyków, na scenie z pewnością pojawi się Punisher. Tymczasem Ziemię atakuje Knull, mroczny bóg symbiontów, przeciwko któremu występuje Conan… razem z Deadpoolem!

Scenariusz do tego albumu napisał Gerry Duggan („Deadpool”, „Strażnicy Galaktyki”), a rysunki stworzyli Kev Walker („Avengers”) oraz Patch Zircher („Deadpool i Cable”, „Suicide Squad – Oddział Samobójców”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Savage Avengers” #11–19 i „Empyre: Savage Avengers” #1.
Savage Avengers #02 Savage Avengers #02 Savage Avengers #02
Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron #01: Sudenne’owie

Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron #01: Sudenne’owie

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Paul Teng
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Skarga Utraconych Ziem
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 54,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328153622

Pierwszy tom nowego cyklu zatytułowanego „Sudenne’owie”, wchodzącego w skład bestsellerowej, tworzonej od wielu lat sagi fantasy „Skarga Utraconych Ziem”. Historia jest kontynuacją wątków zawartych w cyklu „Sioban”, którego rysownikiem był Grzegorz Rosiński. Przedstawia dalsze losy młodej królowej klanu władającego ziemiami wyspy Eruin Dulea i jej opiekuna, rycerza Seamusa. Tym razem udają się oni do zamku stryja Sioban, lorda Herona, z kurtuazyjną wizytą rodzinną, połączoną z udziałem w zaślubinach córki lorda, pięknej Aylissy. Jednak ciążąca nad klanem klątwa, a może zwykła zawiść i żądza władzy sprawiają, że Sioban o włos unika śmierci i musi mierzyć się z niespodziewanym zagrożeniem, tak ze strony najbliższych, jak i odwiecznych przeciwników. Jednak jasnowłosa królowa znajduje w tym konflikcie nieoczekiwanych sprzymierzeńców…

Nowy cykl opowieści z magicznej wyspy ożywia pełne przerażających stworów mity i skrajne emocje, kryjące się pod zbrojami celtyckich wojowników. Sioban ponownie staje do walki o szczęście swoje i swoich poddanych. Autorem scenariusza serii jest słynny francuski twórca Jean Dufaux („Drapieżcy”, „Murena”), a rysunków do tomów czwartego cyklu – Paul Teng, holenderski rysownik znany przede wszystkim z realistycznie rysowanych komiksów historycznych i fantastycznych: „Aleksander Newski”, „Shane” czy „L’Ordre impair”.

Pozostałe cykle sagi „Skarga Utraconych Ziem” – „Rycerze Łaski” i „Czarownice” – opowiadają o wydarzeniach mających miejsce wiele lat przed objęciem tronu przez Sioban.
Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron #01: Sudenne’owie Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron #01: Sudenne’owie Skarga Utraconych Ziem. Lord Heron #01: Sudenne’owie
Smerfy #30: Smerfolicjanci

Smerfy #30: Smerfolicjanci

Scenariusz: Thierry Culliford, Alain Jost
Rysunki: Jeroen De Coninck
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Smerfy
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 216x285 mm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157910

Nowy tom wesołej i mądrej opowieści o Smerfach, niebieskich istotach z zaczarowanego lasu.
Smerfy są miłe i spokojne, ale kiedy już się o coś między sobą pokłócą, to nie odpuszczą! A wszystkie konflikty musi łagodzić mądry Papa Smerf... Pewnego dnia ma tego serdecznie dość i postanawia ułożyć kodeks zasad życia w wiosce Smerfów, aby wreszcie zapanował spokój. Przestrzegania zarządzeń mają pilnować smerfolicjanci. Ale czy to na pewno dobry pomysł?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Smerfy #30: Smerfolicjanci Smerfy #30: Smerfolicjanci Smerfy #30: Smerfolicjanci
Star Wars #05: Droga do zwycięstwa

Star Wars #05: Droga do zwycięstwa

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Ramon Rosanas, Andrés Genolet
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Star Wars
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156913

Tom piąty serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach rebeliantów, rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Leia Organa, Mon Mothma i inni przywódcy Sojuszu wysyłają mieszkańcom galaktyki sygnał, że opór wobec władzy Palpatine’a pozostaje równie silny jak wcześniej. Tymczasem Szkarłatny Świt uaktywnił swoich uśpionych agentów w całym kosmosie... i dwoje z nich usiłuje przekazać Rebelii niebezpieczną tajemnicę. Imperium jednak wie, co ukradli, i cała jego flota rusza w pościg. Tymczasem C-3PO rozpoczyna ostre negocjacje, Luke rusza z desperacką misją, żeby do granic przetestować swoje rosnące umiejętności Jedi, a Rebelianci zaczynają rozumieć prawdziwą skalę zagrożenia, z którym się mierzą!
Star Wars #05: Droga do zwycięstwa Star Wars #05: Droga do zwycięstwa Star Wars #05: Droga do zwycięstwa
Star Wars Darth Vader #05: Cień cienia

Star Wars Darth Vader #05: Cień cienia

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Raffaele Ienco, Marco Castiello
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Star Wars Darth Vader, Marvel Now 2.0
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156906

Piąty tom serii „Darth Vader”, wydawanej w USA od 2020 roku i opowiadającej o losach Vadera. Mroczny Lord Sithów wchodzi w przymierze z Sabé, dawną dwórką Padmé Amidali. Ale kto kogo prowadzi na stracenie? Głęboko ukryta tajemnica zostaje odsłonięta, a wszystkie tropy wiodą z powrotem do Padmé... i jej ostatnich słów. Gdy Vader bierze na cel zdeprawowaną imperialną gubernatorkę, czy wciąż kieruje nim dążenie do porządku, czy może spotkanie z cieniami przeszłości obudziło w nim inne motywacje? Tymczasem nowe ważne postacie w galaktyce różnią się między sobą bardziej niż Sabé i zabójca Ochi z Bestoona. Kiedy więc muszą działać razem i w ruch nieuchronnie idzie broń, kto przetrwa, a kto nie? I jeszcze: wszyscy wiemy o niechęci Anankina Skywalkera do drobnych ziarenek... a teraz do Dartha Vadera zbliża się burza piaskowa!
Star Wars Darth Vader #05: Cień cienia Star Wars Darth Vader #05: Cień cienia Star Wars Darth Vader #05: Cień cienia
Star Wars. Luke Skywalker: Legendy

Star Wars. Luke Skywalker: Legendy

Scenariusz: Ken Liu, Haruichi, Akira Himekawa, Akira Fukaya, Subaru, Takashi Kisaki
Rysunki: Akira Himekawa
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Star Wars
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,8x21,0 cm
Stron: 212
Cena: 32,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328167506

Kim jest Luke Skywalker? W różnych galaktykach wielu o nim słyszało, ale tylko nieliczni spotkali tego legendarnego Jedi. Niektórzy nazywają go bezlitosnym zbrodniarzem wojennym, inni mówią, że nie jest nawet człowiekiem, lecz droidem! Czy istnieje, czy jest jedynie legendą, wszyscy, którzy twierdzą, że poznali nieuchwytnego Luke’a Skywalkera, przeżyli niezapomnianą przygodę i mają o czym opowiadać. Album „Star Wars. Luke Skywalker – Legendy"" to spotkanie wybitnych japońskich twórców mangi z inspirującymi mitami o słynnym rycerzu Jedi, będącymi adaptacją powieści bestsellerowego pisarza Kena Liu.
Star Wars. Luke Skywalker: Legendy Star Wars. Luke Skywalker: Legendy Star Wars. Luke Skywalker: Legendy
Świat mitów. Orfeusz i Eurydyka oraz Demeter i Persefona

Świat mitów. Orfeusz i Eurydyka oraz Demeter i Persefona

Scenariusz: Clotilde Bruneau
Rysunki: Diego Oddi
Wydanie: I
Data wydania: 8 Listopad 2023
Seria: Świat mitów
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 44,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157682

Kolejna komiksowa opowieść oparta na mitologii greckiej. Tym razem poznajemy dwa mity, oba związane ze światem podziemi rządzonym przez groźnego boga Hadesa – o Orfeuszu i Eurydyce oraz o Demeter i Persefonie. Orfeusz, syn Kaliope, królowej muz, był geniuszem muzyki i poezji. Dźwiękami swojej liry, daru od boga Apolla, potrafił oczarować każdego, a nawet zmiękczyć serca najdzikszych bestii i najokrutniejszych istot. Orfeusz był szaleńczo zakochany w Eurydyce, urzekająco pięknej nimfie. Jednak wkrótce po ich ślubie piękność została ukąszona przez węża i zmarła. Oszalały z rozpaczy Orfeusz postanowił zapuścić się do serca Hadesu, aby ocalić swoją ukochaną i przywrócić ją do życia...
Podziemnym światem zaś rządzi mroczny bóg Hades wraz ze swą małżonką Persefoną – boginią wydartą podstępem spod opieki matki, Demeter. Zrozpaczona Demeter – bogini urodzaju i rolnictwa – zaprzestała troszczyć się o wzrost roślin, co spowodowało suszę i głód na ziemi. W spór między bóstwami wkracza Zeus, który postanawia doprowadzić do kompromisu między matką a mężem Persefony.

W serii „Świat Mitów” prezentujemy komiksy, w których zawarto najważniejsze starożytne opowieści oparte na oryginalnych tekstach. Każdy tom wzbogacono o opracowanie naukowe, w którym poddano szczegółowej analizie aspekt filozoficzny prezentowanego mitu oraz jego znaczenie dla dziedzictwa kulturowego.

Pomysłodawcą i opiekunem naukowym serii jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Autorką scenariusza jest znana już z wcześniejszych komiksów tej serii Clotilde Bruneau, zaś rysunki wykonał Diego Oddi, który również współpracował już przy tej serii („Edyp”).
Świat mitów. Orfeusz i Eurydyka oraz Demeter i Persefona Świat mitów. Orfeusz i Eurydyka oraz Demeter i Persefona Świat mitów. Orfeusz i Eurydyka oraz Demeter i Persefona
Thorgal #41: Tysiąc oczu

Thorgal #41: Tysiąc oczu

Scenariusz: Yann
Rysunki: Frederic Vignaux
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Thorgal
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328153615

Kolejny tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme’a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.
Podczas powrotu z misji na dalekiej północy łódź Thorgala, Jolana i Zorzy rozbija się na rafach. Dwoje młodych bohaterów zostaje na małej wysepce, a Syn Gwiazd rusza po pomoc. Jednak, jak zwykle w jego przeklętym przez bogów życiu, nic nie może przebiegać bez przeszkód... Trafia w ręce lokalnego wodza, który każe mu odnaleźć skarb pochodzący z czasów pradawnej wojny bogów z olbrzymami. Czy Thorgal zdoła wykonać zadanie, a potem uratować swoich bliskich?

Scenariusze serii „Thorgal” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych cykli z tego samego uniwersum – „Thorgal – Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu serii przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych.
Thorgal #41: Tysiąc oczu Thorgal #41: Tysiąc oczu Thorgal #41: Tysiąc oczu
Thorgal #41: Tysiąc oczu

Thorgal #41: Tysiąc oczu

Scenariusz: Yann
Rysunki: Frederic Vignaux
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Thorgal
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328153608

Wolverine. Epic Collection: Noce Madripooru

Wolverine. Epic Collection: Noce Madripooru

Scenariusz: Chris Claremont, Peter David
Rysunki: John Buscema, Gene Colan
Wydanie: I
Data wydania: 22 Listopad 2023
Seria: Wolverine, Marvel Classic
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 504
Cena: 189,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328161337

Jest najlepszy w tym, co robi, ale to, co robi, nie jest zbyt miłe. Oto cały Wolverine – twardziel ze szponami z adamantium, który wyrusza na niesławną wyspę Madripoor, do prawdziwego raju dla piratów, zbirów i przemytników… czyli typów, których Logan lubi najbardziej! Tam ściera się z bezwzględnym królem zbrodni Roche’em, poznaje chytrą Tyger Tyger, dzierży magiczny miecz i stawia czoło narkotykowemu baronowi oraz jego krewnej – byłej członkini drużyny New Mutants! Na dodatek do miasta wpada akurat Hulk…

Scenariusze do tego tomu napisali Chris Claremont, kultowy twórca przygód X-Men, oraz Peter David – laureat Nagrody Eisnera znany z „X-Factor” czy historii zebranych w tomie „Hulk: Koniec i inne opowieści”. Rysunki przygotowali dwaj legendarni artyści – John Buscema („Avengers”, „Conan Barbarzyńca”, „Fantastyczna Czwórka”) i Gene Colan („Daredevil”, „The Tomb of Dracula”).

Album zbiera zeszyty z lat 1988–1989: „Wolverine” #1–16, „Marvel Comics Presents” #1–10 i „Marvel Age Annual” #4.
Wolverine. Epic Collection: Noce Madripooru Wolverine. Epic Collection: Noce Madripooru Wolverine. Epic Collection: Noce Madripooru[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

merlyn1 -

kajtek i koko wycofany ze sprzedaży