baner

NEWS

- Galeria

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai


"Skradzione muffinki i inne komiksy" to już trzecia odsłona bestsellera "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka w wersji komiksowej (z rysunkami Heleny Willis).
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy

Scenariusz: Martin Widmark
Rysunki: Helena Willis
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2023
Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 200x245 mm
Stron: 60
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Zakamarki
ISBN: 978-83-7776-249-3

"Lasse i Maja prowadzą małe biuro detektywistyczne, które działa w szwedzkim miasteczku Valleby. Tropią oszustów i złodziei, w czym są dużo lepsi od miejscowego komisarza policji. Oto nowa odsłona ich przygód – w formie komiksowej! Cztery komiksowe historie to cztery zupełnie nowe śledztwa Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.

Tytuły komiksów w tym tomie: Skradzione muffinki, Przestępstwo nad wodą, Poszukiwany: tort z bitą śmietaną, Maskarada w Valleby.

W Polsce seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai obecna jest od 2008 roku i podobnie jak w Szwecji, stała się bestsellerem. Dla wielu dzieci jedna z Tajemnic to pierwsza przeczytana samodzielnie od deski do deski książka. Sprzyja temu intrygująca od pierwszych stron fabuła, ale też sposób jej podania – prosty język, przejrzysty układ stron i liczne ilustracje.

W 2020 roku seria doczekała się w Szwecji gazetki komiksowej publikowanej jako dwumiesięcznik. Rok później Zakamarki rozpoczęły wydawanie tych komiksów w formie książek w twardej oprawie. Każdy tom zawiera dwa numery gazetki, czyli łącznie cztery lub pięć nieznanych wcześniej czytelnikom historii.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Skradzione muffinki i inne komiksy[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-