baner

NEWS

- Galeria

Majowy Timof


Aż dziewięć premier przygotowało Timof Comics na maj. Sprawdźcie przykładowe plansze z komiksów: "Cudotwórca", "Donżon. Wydanie zbiorcze 5", "Dziadostwo #04", "IHS. In Hollandia Suburbia", "Marsz", "Owoc poznania", "Rytuały", "Trzy siostry" i "Twarz".
Cudotwórca

Cudotwórca

Scenariusz: André Oliveira
Rysunki: Jorge Coelho, André Caetano, Filipe Andrade, Nuno Plati, Ricardo Cabral, Ricardo Tércio, Ricardo Drumond
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2023
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 195x270 mm
Stron: 80
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-25-7

Tajemnicza śmierć Cyrila sprawia, że jego siostra, Aya, rzuca wyzwanie najpotężniejszej i najmroczniejszej organizacji świata. Chce znać prawdę. Napędzana siłą swojej odwagi i z pomocą Herona, zawodowego zabójcy, który jedną nogą jest już na emeryturze, schodzi do Piekła… aby na własnej skórze poczuć, czy cuda się zdarzają.

Cudotwórca to połączenie komiksu akcji z fantazją w pięciu rozdziałach, które stworzyli najbardziej utalentowani portugalscy ilustratorzy.

„Przeczytaj ją co najmniej dwa razy – raz, aby poznać starannie przygotowaną i momentami szaloną historię, a drugi raz, aby w pełni zanurzyć się w różnorodnej, ekscytującej sztuce”.
Ales Kot, scenarzysta komiksowy

„Cudotwórca to popis profesjonalizmu, tak scenariuszowego jak i rysunkowego, ale także czysto produkcyjnego. To dowód na to, jak komiksowo twórcza jest Lizbona, jak blisko ze sobą są tamtejsi artyści i jak chętni są by przelewać te umiejętności i emocje na ciekawe projekty. Cudotwórca jest bez wątpienia jednym z nich”.
Bartosz Sztybor, scenarzysta komiksowy, filmowy
Cudotwórca Cudotwórca Cudotwórca Cudotwórca Cudotwórca Cudotwórca
Donżon. Wydanie zbiorcze 5

Donżon. Wydanie zbiorcze 5

Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki: Kerascoët, Obion, Alfred, Mazan
Wydanie: I
Data wydania: 29 Maj 2023
Seria: Donżon
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 220x290 mm
Stron: 260
Cena: 169,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-32-5

W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku.

Ten tom zawiera pięć albumów z cyklu Donżon: Zmierzch, które opowiadają o ostatecznym upadku donżonu. Z tej okazji Sfarowi i Trondheimowi towarzyszą rysownicy Kerascoët, Obion, Alfred i Mazan, którzy dają nam pokaz o zmierzchu.
Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5 Donżon. Wydanie zbiorcze 5
Dziadostwo #04

Dziadostwo #04

Scenariusz: Jakub Topor
Rysunki: Jakub Topor
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2023
Seria: Dziadostwo
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 38
Cena: 25,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-34-9

"Dziadostwo" powraca z nowym, czwartym tomem, przynosząc nowe troski i nadzieje bohaterów - tak stałych, jak i zupełnie nowych. Kamil i Alicja, Okoń i Piotrek, ojciec Alicji i osiedlowy mądrala Florkowski. A do tego upierdliwy Malin i nieszczęśliwie zabetonowany pijaczyna. I choć wielu zdzia... zagorzałych fanów komiksu życzyłoby sobie rychłego końca serii, "Dziadostwo 4" to nie jest ostatnie słowo naszych bohaterów...
Dziadostwo #04 Dziadostwo #04 Dziadostwo #04 Dziadostwo #04 Dziadostwo #04
IHS. In Hollandia Suburbia

IHS. In Hollandia Suburbia

Scenariusz: Guido van Driel
Rysunki: Guido van Driel
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2023
Tłumaczenie: Olga Niziołek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x295 mm
Stron: 348
Cena: 169,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-30-1

Członkowie garażowej kapeli In Hollandia Suburbia wracają do domu z próby, gdy z nieba nadlatuje metalowy dysk i ucina ramię klawiszowcowi. Chwilę wcześniej basista Jonas van der Geest widzi kilka UFO. Rok później Jonas umiera pod wiśnią japońską niedaleko własnego domu, a sprawę zaczyna badać inspektor Harry Kleijn śledzący zgłoszenia o UFO. Tymczasem świat mieszkańców dzielnicy coraz mocniej chwieje się w posadach. Za ich drobnymi podłościami i tajemnicami kryje się wielkie, zagadkowe zagrożenie.
Dyptyk opowiada o nowym narkotyku podbijającym holenderskie przedmieścia, morzu plastikowych śmieci i niewyjaśnionych sprawach, które kłębią się tuż pod powierzchnią.

Wydawca dziękuje the Dutch Foundation for Literature za wsparcie.
IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia IHS. In Hollandia Suburbia
Marsz

Marsz

Scenariusz: Marcin Bałczewski
Rysunki: Herzyk
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2023
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 168x240 mm
Stron: 36
Cena: 32,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-39-4

28 lutego 1981 roku Rada Ministrów ogłosiła uchwałę w sprawie reglamentacji mięsa i jego przetworów. Sprzedaż mięsa na "kartki" weszło w życie 1 kwietnia. W maju wprowadzono także reglamentację przetworów mięsnych, mąki, masła przetworów zbożowych i ryżu, zaś w czerwcu również mleka dla niemowląt.
Sklepy były słabo zaopatrzone, doszło do podwyżki cen żywności, dodatkowo 23 lipca zmniejszono kartkowy przydział mięsa. Pod koniec lipca w całej Polsce zorganizowano tzw. marsze głodowe. Największy z nich odbył się 30 lipca 1981 roku w Łodzi. Wzięły w nim udział głównie kobiety, także z dziećmi.
Chociaż był to jeden z największych masowych protestów w historii kraju po czterdziestu latach niewiele osób o nim pamięta.
Marsz Marsz Marsz Marsz Marsz Marsz
Owoc poznania

Owoc poznania

Scenariusz: Liv Strömquist
Rysunki: Liv Strömquist
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2023
Tłumaczenie: Katarzyna Syty
Druk: czarno-biały, kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x235 mm
Stron: 144
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-27-1

Owoc poznania – najpopularniejszy album komiksowy Liv Strömquist – bierze pod lupę tak zwane żeńskie narządy płciowe. Czym one w rzeczywistości są? Dlaczego ludzkość ma tak wyjątkowo nieciekawy, niezdefiniowany, miłosno-nienawistny stosunek do owej części ciała?

W tej różnobarwnej komiksowej mozaice, z pomocą starożytnych Greków, kobiet z epoki kamienia łupanego, Sigmunda Freuda, wynalazcy płatków śniadaniowych, Śpiącej Królewny, hinduskich bogiń, raperów, podręczników do biologii i szwedzkiego dramaturga Stiga Larssona, Liv Strömquist próbuje nakreślić nam obraz organu nazwanego przez Gustave’a Courbeta „pochodzeniem świata”.

Album zawiera też czterdziestostronicowy komiks o menstruacji, Blood Mountain, który był tematem popularnej letniej audycji Sommarprat z udziałem Liv Strömquist, wyemitowanej w programie pierwszym Szwedzkiego Radia.

Autorka kontynuuje sukces swoich poprzednich albumów, jak: Hundra procent fett (Sto procent tłuszczu), Drift (Popęd), Einsteins fru (Żona Einsteina), Prins Charles känsla (Uczucie księcia Karola), Ja till Liv! (Pro-Liv!).

Owoc poznania to historyczna analiza tego, jak budowana jest narracja wokół narządów płciowych, analiza nie tylko pouczającą, ale i cholernie zabawna.
„Mistrzowsko narysowany, świetnie opracowany i brutalnie zabawny”.
Kathryn Hughes (2018)

„Seksedukatorka, historyczka idei i krytyczka normatywności Liv Strömquist napisała jedyny podręcznik do biologii, który trzeba przeczytać. Genialny, wyzwalający i bezlitosny”.
Anna Jörgensdotter (2014)

„Wzrok Strömquist jest wyraźnie skupiony na obiekcie. Bertold Brecht określił to pojęciem Verfremdungseffekt – efektu obcości. Kiedy Strömquist portretuje współczesnych moderantów , przenosi nas tysiąc lat wstecz, żebyśmy mogli spojrzeć na tę anomalię przez pryzmat innej epoki”.
Lidija Praizovic, „Aftonbladet”

„Największym atutem Strömquist nie jest jej wiedza akademicka czy historyczna, czy też nawet jej ostra i wnikliwa krytyka współczesności. Mój największy entuzjazm budzi jej rozbrajający humor i zdolność kreowania wizji przyszłości”.
Elin Grelsson, „Göteborgsposten”

„Gdyby tylko dało się przejść przez życie z taką Liv Strömquist przy swoim boku... Przy każdym zetknięciu z niesprawiedliwością czy błędem myślowym można byłoby ją wymierzyć w złoczyńcę niczym naładowany humorem pistolet, zamiast stać samej bezczynnie i starać się wygrzebać z czeluści swoje mętne argumenty”.
Kajsa Bergström, „Expressen”

Książka ukazuje się dzięki wsparciu finansowemu Kulturrådet / Swedish Art Council.
Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania Owoc poznania
Rytuały

Rytuały

Scenariusz: Alvaro Ortiz
Rysunki: Alvaro Ortiz
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2023
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x240 mm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-29-5

Mieszkanie na dole miało być magazynem pewnego antykwariusza, ale Manuel i Lorenzo, którzy niedawno przyjechali do Barcelony, przez kilka pierwszych miesięcy nigdy nikogo tam nie widzieli. Nie słyszeli też z dołu najmniejszego hałasu. Rozwiązanie tajemnicy staje się obsesją Lorenza. Álvaro Ortiz, autor wydanych po polsku Popiołów (2021) i Murderabiliów (2018), zarzuca na swoich bohaterów wielką sieć, uniemożliwiając im ucieczkę i doprowadzając do miejsca, z którego nie ma odwrotu.

„Pomiędzy tajemniczą statuetką z wielkim prąciem, pewnym barcelońskim mieszkaniem, rozpuszczającym się człowiekiem, Caravaggiem i pradawnymi kosmicznymi bóstwami istnieją tajemnicze związki, które rozpracował Álvaro Ortiz. Rytuały to oszałamiająca przygoda, którą oglądamy przez kalejdoskop. W nim to, co małe i nieskończone, bliskie i dalekie, absurd i wielkość, splatają ze sobą tajemnicze wątki zaskakujących opowieści. Rytuały to wspaniała powieść graficzna, dokładnie taka, jakiej od Álvara Ortiza oczekiwaliśmy”.
Santiago García
Rytuały Rytuały Rytuały Rytuały Rytuały Rytuały Rytuały
Trzy siostry

Trzy siostry

Scenariusz: Anna Poszepczyńska
Rysunki: Anna Poszepczyńska
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2023
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 160x230 mm
Stron: 132
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-31-8

W małym miasteczku mieszkają trzy siostry. Najmłodsza z nich - Dominika - jest ciężko chora. Nie mówi, nie chodzi i wymaga pomocy w każdym aspekcie życia. Olża i Lena ciężko pracują, łącząc pracę z całodobową opieką na Domi. Pewnego dnia pojawia się możliwość przenosin do ośrodka rehabilitacji. Jednak siostry mają odmienne odczucia wobec wizji przeprowadzki...
Trzy siostry Trzy siostry Trzy siostry Trzy siostry Trzy siostry Trzy siostry Trzy siostry
Twarz

Twarz

Scenariusz: Peter Milligan
Rysunki: Duncan Fegredo
Publicystyka: Peter Milligan
Wydanie: I
Data wydania: 18 Maj 2023
Tłumaczenie: Dominik Szcześniak
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 60
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-35-6

Najsłynniejszy artysta świata wynajmuje niezwykle sprawnego chirurga i sprowadza go na odludną wyspę w celu wykonania specyficznego zadania. Dialogi z zakresu sztuki mieszają się tu z narracjami o korekcie przegrody nosowej, a wszystko to podszyte grozą i niepokojem… Twarz to jedna z najbardziej znanych produkcji scenarzysty Petera Milligana i rysownika Duncana Fegredo. Komiks oryginalnie został wydany w ramach imprintu DC Vertigo na początku 1995 roku, czyli w czasie największej popularności tej linii wydawniczej. Specjalnie do polskiego wydania Peter Milligan napisał słowo wstępu.
Twarz Twarz Twarz Twarz Twarz Twarz[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-