baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof w marcu


W marcu nakładem Timof Comics ukaże się pięć komiksów ("Falowanie. Słabość do Tiny", "Jasło", "Leśny dziad", "Iskry #03: Dzień przesilenia" i "Mięcho #02") i książka ilustrowana dla dorosłego odbiorcy "Silvestre".
Drugie "Mięcho" już jest dostępne, pozostałe tytuły ukażą się z końcem miesiąca.

Falowanie. Słabość do Tiny

Falowanie. Słabość do Tiny

Scenariusz: Dave Cooper
Rysunki: Dave Cooper
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2023
Tłumaczenie: Wojciech Jędrak
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 190x210 mm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-17-2

Falowanie opisuje losy Martina, niezdarnego malarza desperacko próbującego realizować swoje artystyczne aspiracje, zamiast męczyć się w świecie sztuki komercyjnej. Zatrudnia modelkę, Tinę, by pozowała do serii obrazów, które nazywa „Erotyzmem w niewyszukaniu”. Z biegiem czasu ich znajomość zmienia się z mało znaczącej profesjonalnej relacji w pogmatwane uwikłanie seksualne. Początkowy wstręt Martina do Tiny powoli przeradza się w oczarowanie, zmuszając go do ponownej oceny własnych wyobrażeń o pięknie i seksualności. Motywy dla których Tina pracuje dla Martina również powoli wywracają się do góry nogami, co prowadzi do nieuchronnego, wybuchowego zakończenia książki. Smutne, zabawne i często nieprzyjemnie podniecające, Falowanie ukazuję te historię z kinetycznym wręcz realizmem.
Falowanie. Słabość do Tiny Falowanie. Słabość do Tiny Falowanie. Słabość do Tiny Falowanie. Słabość do Tiny Falowanie. Słabość do Tiny Falowanie. Słabość do Tiny
Jasło

Jasło

Scenariusz: Wojciech Glanowski
Rysunki: Wojciech Glanowski
Data wydania: Marzec 2023
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210x280 mm
Stron: 40
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-26-4

Rzadko zadajemy sobie pytanie o naturę przemocy i pociąg ludzi do zagłady innych. To pytanie obrazowo przedstawia nam Wojciech Glanowski w komiksie Jasło. Kanwą dla niniejszego komiksu jest doszczętne unicestwienie miasta – wydarzenie bezprecedensowe w historii II Wojny Światowej na ziemiach polskich. W drugiej połowie 1944 roku okupacyjne niemieckie władze Jasła podjęły decyzję o wcieleniu w życie, w obrębie miasta i okolic, wojennej taktyki spalonej ziemi (niem. Verbrannte Erde).

We wrześniu tegoż roku, w ciągu zaledwie trzech dni, wysiedlono pod przymusem wszystkich mieszkańców i rozpoczęto masową grabież dóbr prywatnych i komunalnych. Na podstawie niemieckiej dokumentacji obliczono, że ze stacji Jasło w kierunku Niemiec wyjechały 1002 wagony z łupami wojennymi. Po splądrowaniu miasta przystąpiono do metodycznej, kilkumiesięcznej akcji palenia, a następnie wysadzania w powietrze wszystkich budynków. W konsekwencji z około 1500 przedwojennych budynków zagładę przetrwało zaledwie 36 domów.
Jasło Jasło Jasło Jasło Jasło Jasło
Leśny dziad

Leśny dziad

Scenariusz: Luko Czakowski
Rysunki: Luko Czakowski
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2023
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x240 mm
Stron: 40
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-24-0

Pustelnik, święty, a może szaleniec? Człowiek z lasu to tylko zapowiedź tego, co nieuniknione. Zagrożeniem nie jest już przerwanie egzystencji, lecz jej kontynuacja. Leśny dziad to opowiastka o bohaterach, którzy spotykają się w bardzo podłych okolicznościach. W tym dziwacznym i magnetyzującym świecie znanym z serii Głowa, los każdego z nich przeplata się w nieoczywisty sposób.
Leśny dziad Leśny dziad Leśny dziad Leśny dziad Leśny dziad
Silvestre

Silvestre

Autor: Wagner Willian
Ilustracja: Wagner Willian
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2023
Tłumaczenie: Jakub Jankowski, Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x190 mm
Stron: 192
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-03-5

W 1845 roku amerykański pisarz Henry David Thoreau postanowił przenieść się do lasu, gdzie własnymi rękami zbudował dom i meble, z zamiarem życia z absolutnym minimum cywilizacji i w pełnym kontakcie z naturą. Tym, co go pchnęło do tego działania, była potrzeba zrozumienia zmian, jakie przechodziło ówczesne społeczeństwo, a także zbadania podstawowych potrzeb życiowych człowieka.
Nie odizolował się jednak całkowicie od społeczeństwa. Przyjmował gości, tam, gdzie sam spędził dwa lata w absolutnym kontakcie z naturą i książkami, zastanawiając się nad wolnością i egzystencją, która w miastach przyspieszyła tempa, wraz z postępującą industrializacją i urbanizacją. Rezultatem tego społecznego i duchowego eksperymentu, opartego na samowystarczalności, był "Walden, czyli życiu w lesie", poetycki manifest, który autor opublikował w 1854 roku.

W 2019 roku Wagner Willian, wielokrotnie nagradzany autor, opuścił dom Thoreau z nowymi przemyśleniami. Brazylijski artysta komiksowy dostarcza czytelnikom wciągające i refleksyjne dzieło sztuki.

W Silvestre śledzimy podróż starego myśliwego, podczas której krzyżują się legendy i opowieści o wymarłych bóstwach, relacje między człowiekiem i naturą oraz szacunek dla tego, co może nam dać ziemia i co sami jesteśmy w stanie jej zaoferować. Myśliwy w zaciszu swojej chaty piecze ciasto. Jego aromat przekracza pamięć, mury i las, przyciągając dzikie zwierzęta i fantastyczne stworzenia, szykując nas do wielkiej, dzikiej i rytualnej celebracji.

„Wszystko, czego nie da się udomowić i pozostanie w swym naturalnym habitacie z dala od wpływu człowieka, zostanie dzikie, czyli silvestre” pisze Willian.
Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre Silvestre
Iskry #03: Dzień przesilenia

Iskry #03: Dzień przesilenia

Scenariusz: Krzysztof Łuczyński
Rysunki: Krzysztof Łuczyński
Wydanie: I
Data wydania: 28 Marzec 2023
Seria: Iskry
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x297 mm
Stron: 64
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-05-9

Ronan i jego drużyna jako najlepsi operatorzy w organizacji admirała van Harrowa otrzymują zadanie, które okaże się najważniejszą misją w ich wspólnej karierze.
Niepokojący klient o sekretnej tożsamości twierdzi, że zna lokalizację antycznego skarbu, który spoczywa od eonów na porośniętym dżunglą zapomnianym świecie. Za jego odzyskanie zaoferuje najemnikom niewyobrażalną fortunę. Fortunę na tyle wielką, że wizja wczesnej emerytury stanie się dla nich realna jak nigdy.
Pomimo ryzyka i wielu niewiadomych, załoga „Zmory” wzbije się do swojego najważniejszego i prawdopodobnie najniebezpieczniejszego lotu. Ich cel znajduje się na przedpolach Wielkiej Mgławicy Ravel – niemal niezbadanej, mglistej otchłani kontrolowanej przez potworną i okrutną rasę Faradan. Odcięci od wszelkiej pomocy i za linią wroga, trzej przyjaciele zmierzą się z niebezpieczną dżunglą i jej tajemnicami…

...stając się częścią wydarzenia, którego wagi jeszcze sobie nie uświadamiają.
Iskry #03: Dzień przesilenia Iskry #03: Dzień przesilenia Iskry #03: Dzień przesilenia Iskry #03: Dzień przesilenia Iskry #03: Dzień przesilenia Iskry #03: Dzień przesilenia
Mięcho #02

Mięcho #02

Scenariusz: Rafał Jankowski
Rysunki: Rafał Jankowski
Wydanie: I
Data wydania: 1 Marzec 2023
Seria: Mięcho
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 52
Cena: 20,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-23-3

Po wydarzeniach z zeszytu #1 życie Karola obraca się o 180 stopni... tak jakby. Dalej mieszka z babcią, dalej boi się wszystkiego i dalej unika otwartych konfrontacji. W sumie to jego życie nie zmienia się aż tak radykalnie. Może poza postępującą paranoją w postaci zamaskowanej istoty, która nie daje spokoju bohaterowi. Jakie będą konsekwencje jego decyzji? Czy w końcu zdecyduje się zrobić krok w stronę przybrania alter ego?

Mięcho #2 to bezpośrednia kontynuacja zeszytu pierwszego, rozwijająca wątki i zadająca kolejne pytania. To seria komiksów na pograniczu super-hero, dramatu i horroru rozgrywającego się na ulicach warszawskiego Powiśla.
Mięcho #02 Mięcho #02 Mięcho #02 Mięcho #02 Mięcho #02 Mięcho #02[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-