NEWS

- Ukazały się

Grudzień z Egmontem


Grudniowy premiery Egmontu już w sklepach. Wśród premier "Czarny Młot Odrodzenie #01", "Myszka Miki. Miki – Szalone przygody", "Nieskończona granica", "Thorgal #40: Tupilaki" i "X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów". Dla niezdecydowanych dużo przykładowych plansz.
Amazing Spider-Man #06: Rzeź absolutna

Amazing Spider-Man #06: Rzeź absolutna

Scenariusz: Nick Spencer, Patrick Gleason, Sean Ryan, Rob Fee
Rysunki: Pete Woods, Ryan Ottley, Ray-Anthony Height, Franscesco Manna, Marc Deering
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Amazing Spider-Man, Marvel Fresh
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154285

Szósty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Życie Spider-Mana znowu wywraca się do góry nogami! Podczas gdy Peter musi uporać się z konsekwencjami niedawnej decyzji Mary Jane, do gry powraca pewien groźny złoczyńca. Sytuacji wcale nie poprawia… rzeź absolutna. Jedynie Spider-Man stoi między przerażającym Carnage’em a młodym Dylanem Brockiem. Jakby tego było mało, wszyscy, którzy byli nosicielami symbionta Carnage’a, są oznaczeni kodeksem – łącznie z Normanem Osbornem, czyli niegdyś Czerwonym Goblinem. Czy Spider-Man ocali Normana przed Carnage’em? Ponadto: niesamowite historie z czasu szalonych i pełnych zamętu rządów Czerwonego Goblina.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #29–30 i Red Goblin #1, a następnie zebrane w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 6: Absolute Carnage. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Francesco Manna i Ryan Ottley.
Amazing Spider-Man #06: Rzeź absolutna Amazing Spider-Man #06: Rzeź absolutna Amazing Spider-Man #06: Rzeź absolutna
Batman #04: Zabobonna zgraja

Batman #04: Zabobonna zgraja

Scenariusz: James Tynion IV
Rysunki: Jorge Jimenez
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Batman, Uniwersum DC
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 168
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156456

Po ataku na Azyl Arkham w Gotham panują strach i dezinformacja. Strach na Wróble ponownie atakuje! Jeszcze nigdy nie był tak zdeterminowany, aby zdestabilizować miasto i zasiać strach w sercach mieszkańców. Podczas gdy Batman próbuje się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy cel ataków Stracha na Wróble, nowy burmistrz – wrogo nastawiony do całego ruchu samozwańczych obrońców prawa – zamierza podpisać umowę z Saint Industries, tajemniczą korporacją, która ma własny plan, jak zaprowadzić porządek w mieście. Co gorsza, grupa znana jako Kolektyw Nadpoczytalności chce dzięki kradzieżom zdobyć fundusze na nową technologię, która ma na stałe zmienić przyszłość Gotham.

W tym tomie pierwszy raz pojawiają się Miracle Molly, poznajemy tez przerażającą genezę Peacekeepera-01.

Czwarty tom serii „Batman – Zabobonna zgraja” rozpoczyna sagę, która na zawsze zmieni świat Mrocznego Rycerza. Za scenariusz odpowiada James Tynion IV („Batman/Wojownicze Żółwie Ninja”), a za rysunki Jorge Jiménez („Liga Sprawiedliwości”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman” #106-111 oraz fragmenty „Infinite Frontier” #0.
Batman #04: Zabobonna zgraja Batman #04: Zabobonna zgraja Batman #04: Zabobonna zgraja
Czarny Młot Odrodzenie #01

Czarny Młot Odrodzenie #01

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Caitlin Yarsky
Kolor: Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Czarny Młot, Liga Sprawiedliwości
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 112
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154759

Kolejna opowieść o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City. Niniejszy album rozpoczyna podserię „Odrodzenie”.

Minęło dwadzieścia lat od wydarzeń znanych z poprzednich tomów głównej historii, gdzie Lucy przejęła misję ratowania świata i została najbardziej znaną bohaterką świata. Teraz Lucy mieszka na przedmieściach rodzinnego miasta, ma męża i dzieci, pracuje w podrzędnej agencji reklamowej. Tak naprawdę kiepsko układa się jej w życiu osobistym i zawodowym. I wtedy w Spiral City znów zaczynają się dziać dziwne, przerażające rzeczy, a z Parastrefy wyłania się szalony pułkownik Weird. Szybko się okaże, że powróciła dawna groza, ale czy Czarny Młot kolejny raz będzie potrzebna ludzkości, czy w nowych czasach okaże się nieprzydatna?

Autorem scenariusza serii jest gwiazda amerykańskiego komiksu Jeff Lemire („Opowieści z hrabstwa Essex”, „Animal Man”, „Łasuch”), a rysunki stworzyła Caitlin Yarsky, znana z grafik do serii „Bliss” i „Coyotes”. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w serii „Black Hammer: Reborn” #1–4 wydawnictwa Dark Horse Comics."
Czarny Młot Odrodzenie #01 Czarny Młot Odrodzenie #01 Czarny Młot Odrodzenie #01
Fantastyczna Czwórka. Tom 2

Fantastyczna Czwórka. Tom 2

Scenariusz: Jonathan Hickman
Rysunki: Neil Edwards, Steve Epting, Barry Kitson
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Fantastyczna Czwórka, Marvel Classic
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 432
Cena: 179,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154391

Drugi tom przygód najsławniejszej rodziny Marvela – Fantastycznej Czwórki!

Najsławniejsza rodzina Marvela ma pełne ręce roboty. Niewidzialna Kobieta mediuje między królem Atlantydy a starymi plemionami morza, Mister Fantastic zaś zwołuje grupę młodych geniuszy, którzy mają mu pomóc „rozwiązać wszystko”. Co gorsza, naszej planecie znowu zagrażają Galactus i nowa Fala Anihilacji, a samą Fantastyczną Czwórkę wkrótce spotka wielka tragedia. Z popiołów po katastrofie narodzi się jednak coś nowego… coś, co może na zawsze odmienić przyszłość.

Autorem tej opowieści jest Jonathan Hickman („Nieskończoność”, „Tajne wojny”, „Ród X/Potęgi X”), a rysunki stworzyli Neil Edwards, Steve Epting i Barry Kitson.

Album zawiera zeszyty „Fantastic Four” #579–588 oraz „FF” #1–5.
Fantastyczna Czwórka. Tom 2 Fantastyczna Czwórka. Tom 2 Fantastyczna Czwórka. Tom 2
Fibi i jednorożec #08: Królowe dram

Fibi i jednorożec #08: Królowe dram

Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Fibi i jednorożec
Tłumaczenie: Mateusz Lis
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,8x21,0 cm
Stron: 152
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149892

Ósmy tom wesołej i mądrej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Nadeszły wakacje. Tym razem Fibi i Marigold udają się na obóz teatralny. Muszą napisać i wystawić własną sztukę! Ale czy nasze bohaterki będą miały jakiś dobry pomysł? Poza tym Fibi liczy, że uda jej się spędzić dużo czasu z najlepszą przyjaciółką, jednak Marigold zabiera na obóz swoją siostrę – Florencję Niefortunne Chrapy! Naszym bohaterkom przyjdzie się zmierzyć z tematem trudnych relacji między siostrami, a ich własna przyjaźń zostanie wystawiona na próbę...

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This"" i „Raine Dog”.
Fibi i jednorożec #08: Królowe dram Fibi i jednorożec #08: Królowe dram Fibi i jednorożec #08: Królowe dram
Garfield. Tłusty koci trójpak #13

Garfield. Tłusty koci trójpak #13

Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Garfield
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 20,0x22,3 cm
Stron: 288
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150683

Zawsze był perfekcyjny, ale teraz jest jeszcze lepszy! Garfield, tłusty kot z gigantycznym ego, znów wraca na scenę: znęca się nad swoim tępym właścicielem Jonem i nawet podprowadza mu spodnie. Niektóre koty gonią myszy, a Garfield woli podejmować kroki prawne. Podczas wizyty na farmie miejski kot musi znosić – do czasu – Jona i jego brata wieśniaka. Nic dziwnego, że często jest w marnym nastroju. Jednak cokolwiek się dzieje, zawsze jest w nastroju do jedzenia.
Garfield. Tłusty koci trójpak #13 Garfield. Tłusty koci trójpak #13 Garfield. Tłusty koci trójpak #13
Giganci #04: Célestin

Giganci #04: Célestin

Scenariusz: Lylian
Rysunki: Paul Drouin
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Giganci
Tłumaczenie: Weronika Sztorc
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156821

Czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić.

W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata.

Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.
Giganci #04: Célestin Giganci #04: Célestin Giganci #04: Célestin
Gigant poleca #241: W mikroświecie

Gigant poleca #241: W mikroświecie

Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2022
Seria: Gigant poleca
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 125x188 mm
Stron: 256
Cena: 16,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328151215

Hyzio, Dyzio i Zyzio przez pomyłkę uruchamiają jeden ze zwariowanych wynalazków Diodaka i lądują w mikroświecie! Czy uda im się przetrwać w gąszczu niebezpieczeństw i wrócić do normalnych rozmiarów?
Gigant poleca #241: W mikroświecie Gigant poleca #241: W mikroświecie Gigant poleca #241: W mikroświecie
Gigant poleca ekstra #10 (6/2022): Niezapomniana wigilia

Gigant poleca ekstra #10 (6/2022): Niezapomniana wigilia

Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2022
Seria: Gigant poleca, Gigant poleca ekstra
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 145x210 mm
Cena: 16,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328151271

Gigant poleca ekstra #10 (6/2022): Niezapomniana wigilia Gigant poleca ekstra #10 (6/2022): Niezapomniana wigilia Gigant poleca ekstra #10 (6/2022): Niezapomniana wigilia
Green Class #04: Przebudzenie

Green Class #04: Przebudzenie

Scenariusz: Jerome Hamon
Rysunki: David Tako
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Green Class
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156685

Czwarty tom opowieści przygodowej inspirowanej wymyśloną przez H.P. Lovecrafta tak zwaną mitologią Cthulhu. Kaznodzieja Lyauthey jest o krok od stworzenia przejścia międzywymiarowego, dzięki któremu zdoła ściągnąć na Ziemię straszliwych bogów, Wielkich Przedwiecznych. Młodzi Kanadyjczycy ścigają szalonego okultystę, ale co może zdziałać kilkoro nastolatków przeciwko żołnierzom Lyautheya i wspierającym go potwornym Shoggothom? Czy poznamy powody kierujące Kaznodzieją? Czy bohaterowie znajdą sprzymierzeńców?

Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych scenarzysta Jéróme Hamon (np. „Dreams Factory"", „Nils”) oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.
Green Class #04: Przebudzenie Green Class #04: Przebudzenie Green Class #04: Przebudzenie
Kapitan Ameryka #07: Proces Kapitana Ameryki

Kapitan Ameryka #07: Proces Kapitana Ameryki

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Butch Guice, Luke Ross, Mitch Breitweiser, Daniel Acuña, Dale Eaglesham
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Kapitan Ameryka, Marvel Classic
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 480
Cena: 199,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154377

Steve Rogers znowu dokonał wielkich czynów – powrócił do świata żywych i pokonał swojego najzacieklejszego wroga. Po drodze ujrzał jednak nie tylko własną przeszłość, ale i przyszłość całego świata – i to bardzo niepokojącą. Czy uda mu się jej zapobiec? I co czeka jego partnera z czasów drugiej wojny światowej, Bucky’ego Barnesa, który wbrew woli stał się sowieckim zabójcą? Wygląda na to, że teraz, kiedy cała Ameryka poznała jego tajemnicę, były Zimowy Żołnierz stanie przed sądem – ale czy zdoła się obronić?

Oto siódmy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Daniel Acuña („Uncanny Avengers”), Mitch Breitweiser, Dale Eaglesham („Fantastyczna Czwórka”), Butch Guice i Luke Ross („Jonah Hex”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #602–615.1 serii „Captain America”, w zeszytach #1–4 serii „Steve Rogers: Super-Soldier” oraz w zeszycie „Captain America: Who Will Wield the Shield?”.
Kapitan Ameryka #07: Proces Kapitana Ameryki Kapitan Ameryka #07: Proces Kapitana Ameryki Kapitan Ameryka #07: Proces Kapitana Ameryki
Lonesome #03: Więzy krwi

Lonesome #03: Więzy krwi

Scenariusz: Yves Swolfs
Rysunki: Yves Swolfs
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Lonesome
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328158368

Trzecia część przygodowej serii słynnego twórcy komiksowego Yves’a Swolfsa!

Marzec 1861 roku. Po rozprawie z kaznodzieją Markhamem oraz jego wpływowymi sprzymierzeńcami tajemniczy samotny rewolwerowiec opuszcza Dziki Zachód i jedzie do Nowego Jorku. Zamierza odnaleźć Dawsona, potężnego polityka, który jest odpowiedzialny za wywołanie krwawych walk w Kansas i Missouri. Czy bohater odkryje prawdziwe powody kierujące senatorem? I czy wyjaśni się, dlaczego mistrz rewolweru tak uparcie dąży do konfrontacji z Dawsonem? Tymczasem nieubłaganie zbliża się wybuch wojny secesyjnej...

Cykl został napisany i zilustrowany przez cenionego także w Polsce belgijskiego mistrza komiksu Swolfsa, autora tak znanych serii jak „Książę nocy” czy „Legenda”.
Lonesome #03: Więzy krwi Lonesome #03: Więzy krwi Lonesome #03: Więzy krwi
Mega Giga #58 (2/2022): W kosmos!

Mega Giga #58 (2/2022): W kosmos!

Wydanie: I
Data wydania: 6 Grudzień 2022
Seria: Mega Giga
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 126x188 mm
Stron: 512
Cena: 25,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328151314

Sknerus wpada na osobliwy pomysł: chce zmniejszać i powiększać swoje pomarańcze. Oczywiście Diodak postanawia mu pomóc. Jest tylko jeden haczyk: trzeba polecieć w kosmos. A w dodatku do akcji wkracza tajemniczy miliarder…

Mega Giga #58 (2/2022): W kosmos! Mega Giga #58 (2/2022): W kosmos!
Myszka Miki. Miki – Szalone przygody

Myszka Miki. Miki – Szalone przygody

Scenariusz: Lewis Trondheim
Rysunki: Nicolas Keramidas
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Myszka Miki
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155046

Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody!
Odważny detektyw Miki i niezbyt rozgarnięty Donald ruszają w pościg za złodziejami, którzy okradli skarbiec Sknerusa. Bohaterowie będą się przedzierać przez dżunglę, odkrywać zaginione miasta, penetrować podziemne krainy, pływać w głębinach, a nawet latać w kosmos! Czekają ich starcia z pradawnymi bestiami i władcami oceanów. Czy wyjdą cało ze stu niebezpieczeństw?
W tej opowieści, będącej zarówno pastiszem, jak też hołdem oddanym klasycznym opowieściom o Myszce Miki i Kaczorze Donaldzie, nie zabraknie również humoru!

Scenariusz albumu napisał słynny francuski twórca Lewis Trondheim, zdobywca nagrody Grand Prix na Festiwalu Komiksu w Angoulême, współautor wielu serii i powieści graficznych, takich jak „Wyspa Burbonów” czy „Ralph Azham”. Rysunki są dziełem urodzonego w Paryża grafika Nicolasa Keramidasa, znanego z serii fantasy „Luuna” czy umieszczonego w uniwersum Troy cyklu „Tykko des sables”.
Myszka Miki. Miki – Szalone przygody Myszka Miki. Miki – Szalone przygody Myszka Miki. Miki – Szalone przygody
Nieskończona granica

Nieskończona granica

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Xermanico, Jesus Merino, Paul Pelletier
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Uniwersum DC
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 170x260 mm
Stron: 348
Cena: 139,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156531

Wonder Woman i inni bohaterowie świata DC uratowali multiwersum przed Perpetuą w historii „Batman Death Metal”. Przywrócili utraconą podczas rozmaitych Kryzysów historię, ale wiązało się to z pewnymi kosztami. Darkseid powrócił z większą mocą niż kiedykolwiek, a w nowym multiwersum aż roi się od tajemnic!

Gdzie jest Barry Allen? Jak to się stało, że Roy Harper żyje? Kto porwał członków Stowarzyszenia Sprawiedliwości? Kim jest nowa Czarna Latarnia? I dlaczego ojciec Batmana z alternatywnego wszechświata zaginął w multiwersum? Do rozwiązania tych zagadek potrzebna będzie drużyna herosów: Alan Scott, Zielona Latarnia z Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości, jego syn Obsidian oraz Prezydent Superman i bohaterowie multiwersum znani jako Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości. Tylko oni stoją pomiędzy Darkseidem a nowym Kryzysem! Następny rozdział uniwersum DC zaczyna się tutaj!

Za scenariusz tomu odpowiada Joshua Williamson („Flash”, „Palcojad”), a za rysunki artyści tacy jak Xermánico („Injustice”), Jesús Merino („Superman”) i Paul Pelletier („Green Lantern”) oraz wielu innych.

Album zawiera materiały opublikowane w amerykańskich zeszytach: „Infinite Frontier” #0–6 oraz „Infinite Frontier: Secret Files” #1.
Nieskończona granica Nieskończona granica Nieskończona granica
Niewidzialni #02

Niewidzialni #02

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Jill Thompson, Paul Johnson, Paul Jimenez
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Niewidzialni, DC Black Label
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 352
Cena: 139,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156036

Przełomowa seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, którzy pod koniec XX wieku zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Od tysiącleci siły z innego wymiaru dążą do zapanowania nad naszą rzeczywistością i uczynienia z ludzi niewolników. Na szczęście od równie dawna działają Niewidzialni – grupki świadomych zagrożenia osób o nadnaturalnych zdolnościach. Jednym z tych oddziałów dowodzi King Mob. W tej chwili jego najważniejszym celem jest odnalezienia pewnego nastolatka, od którego zależy przyszłość walki z zakulisową dyktaturą. Misteria szamańskie, magia chaosu, bóstwa rodem z mitologii Lovecrafta – to wszystko jest w opowieści o Niewidzialnych. A do tego szczypta humoru i optymizmu.

Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, twórca takich dzieł jak „Doom Patrol” i „Multiwersum” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Rysunki są dziełem najlepszych artystów z amerykańskiego rynku komiksowego. Album zawiera zeszyty 13-25 serii oryginalnej. Komiks dla dorosłych.
Niewidzialni #02 Niewidzialni #02 Niewidzialni #02
Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Pamiętniki Sknerusa McKwacza

Scenariusz: Kari Korhonen
Rysunki: Kari Korhonen
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Kaczogród
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 128
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156791

O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.
Pamiętniki Sknerusa McKwacza Pamiętniki Sknerusa McKwacza Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Sami #04: Czerwone kurhany

Sami #04: Czerwone kurhany

Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Sami
Tłumaczenie: Agata Cieślak
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 34,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150867

Czwarty tom serii fantasy o dzieciach, które pewnego poranka obudziły się w świecie, w którym większość ludzi zniknęła. Po pobycie w parku rozrywki, Dodji, Leïla, Yvan, Camille, Terry oraz kilkoro dzieci z Klanu Rekina wracają do Fortville, by sprawdzić, czy Terry rzeczywiście pamięta, co stało się feralnej nocy Na miejscu okazuje się, że władzę nad miastem przejęły zwierzęta ocalałe ze spalonego cyrku i stanowią wielkie zagrożenie dla naszych bohaterów.

Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9–12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem.

Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).
Sami #04: Czerwone kurhany Sami #04: Czerwone kurhany Sami #04: Czerwone kurhany
Sandman. Uwertura

Sandman. Uwertura

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: J.H. Williams III, Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2022
Seria: Sandman
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 240
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328157088

Prequel niezwykłej sagi o Władcy Snów – Sandmanie – w nowej edycji. Sandman wraz z szóstką ponadczasowych sióstr i braci kieruje siłami, które kształtują istnienie. Nadchodzi jednak rok 1915 i wszechświat zaraz się skończy. Co zrobią Pan Snów i jego krewni? Czy będą ingerować w bieg wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – postanowią z wyżyn nieskończoności obserwować rozwój sytuacji?

Scenarzystą serii jest Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści i zbiorów opowiadań z gatunków fantasy i grozy („Koralina”, „Nigdziebądź”, „Amerykańscy bogowie”, „Gwiezdny pył”), za które otrzymał wiele nagród: Eisnera, Hugo, Nebulę, World Fantasy i Brama Stokera. Opowieść zilustrowali laureaci Nagrody Eisnera: rysownik J. H. Williamsa III (BATMAN, JONAH HEX, PROMETHEA, DETECTIVE COMICS) i kolorysta Dave Stewart (Star Wars, BBPO, SUPERMAN).

Sandman. Uwertura Sandman. Uwertura Sandman. Uwertura
Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego #01: Odrodzenie

Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego #01: Odrodzenie

Scenariusz: Sylvain Cordurié
Rysunki: Andrea Fattori
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156579

Początek dwutomowej opowieści ze świata Sherlocka Holmesa, rozpoczynającej się w chwili, gdy Moriarty zostaje zastrzelony pod koniec minicyklu „Sherlock Holmes i Necronomicon”. Rok po tym, jak sławny detektyw zabija superzłoczyńcę Moriarty’ego, odrodzony przestępca odwiedza dawną współpracownicę i składa jej zaskakującą propozycję. Czy Moriarty jest nieśmiertelny? Jak udało mu się powrócić z piekła Wielkich Przedwiecznych? A może nie wiemy czegoś ważnego o prawdziwych celach tego osławionego króla zbrodni? Przed nami wyprawa do piekła w innym wymiarze i powrót do piekła ziemskiego!

Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego podcyklu jest Włoch Andrea Fattori, który wcześniej stworzył ilustracje do opowieści „Mambo Italiano” i „Angel”.
Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego #01: Odrodzenie Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego #01: Odrodzenie Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego #01: Odrodzenie
Star Trek Voyager. Wyzwanie dla Siedem

Star Trek Voyager. Wyzwanie dla Siedem

Scenariusz: Dave Baker
Rysunki: Angel Hernandez
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Star Trek
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 96
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156357

Kolejna komiksowa opowieść ze świata Star Treka! W trakcie misji dowodzona przez kapitan Janeway załoga U.S.S. Voyager napotyka nieznany gatunek obcych. Jedna z nowych członkiń załogi – Siedem z Dziewięciu – zostaje uwikłana w trwający od zamierzchłych czasów konflikt klasowy, który grozi wybuchem wojny. Akcja komiksu rozgrywa się podczas znakomitego czwartego sezonu serialu „Star Trek: Voyager”. Siedem z Dziewięciu na nowo odkrywa swoje człowieczeństwo, które ciężko pogodzić z Pierwszą Dyrektywą Gwiezdnej Floty. Czy jej decyzje odniosą zamierzony skutek? A gdy opadnie kurz, czy nadal będzie mile widziana na pokładzie Voyagera?

Scenariusz albumu napisał amerykański autor reklam, scenariuszy kreskówek i filmów fabularnych oraz komiksów Dave Baker, natomiast za rysunki odpowiada Angel Hernandez (NIESKOŃCZONY KRYZYS).
Star Trek Voyager. Wyzwanie dla Siedem Star Trek Voyager. Wyzwanie dla Siedem Star Trek Voyager. Wyzwanie dla Siedem
Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni

Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni

Scenariusz: Daniel José Older
Rysunki: Dave Wachter
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Star Wars
Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155497

Pojedynczy album z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jeden mistrz Jedi nie żyje. Drugi jest w stanie zupełnego szoku. Śledczy Jedi Emerick Caphtor musi rozwiązać sprawę, zanim będzie za późno. Los Jedi, Huttów, Nihilów i wszystkich innych mieszkańców galaktyki wisi na splątanej nici kłamstw i oszustw. Emerick będzie musiał zanurzyć się w ciemność, wystawiając na bezprecedensową próbę siebie i swoje ideały Jedi. Przydałaby mu się jednak pomoc. Na szczęście w cieniu kryje się prywatna detektywka – Sian Holt. Oboje ruszą tropem tam, dokąd trzeba – to znaczy, o ile zdołają się dogadać – od Coruscant po jedną z najbardziej przesiąkniętych przestępczością i niebezpiecznych planet w galaktyce. Ta zagadka może zniszczyć Wielką Republikę!
Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni
Thorgal #40: Tupilaki

Thorgal #40: Tupilaki

Scenariusz: Yann
Rysunki: Frederic Vignaux
Okładka: Grzegorz Rosiński
Wydanie: 2022
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Thorgal
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 48
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328152908

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński.

Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi.

Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód czarnowłosego wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Do uniwersum Thorgala należy też seria: „Thorgal – Kriss de Valnor”.
Thorgal #40: Tupilaki Thorgal #40: Tupilaki Thorgal #40: Tupilaki
Venom. Tom 3

Venom. Tom 3

Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Iban Coello, Ryan Stegman
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: Venom, Marvel Fresh
Tłumaczenie: Zofia Sawicka
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 320
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154704

Seryjny morderca Carnage wyszedł z ukrycia i zamierza zabić każdego, kto był kiedyś nosicielem kosmicznego symbionta. Żeby go powstrzymać, Eddie Brock łączy siły ze Spider-Manem… ale wkrótce na szachownicy pojawia się nowy gracz, i to wcale nie ten, którego się spodziewacie! Co więcej, wygląda na to, że Dylan – znany wszystkim jako młodszy brat Eddiego – jest w rzeczywistości kimś nieco innym. A kiedy prawda o jego tożsamości wyjdzie na jaw, nic nie będzie już takie samo!

Przedstawiamy trzeci tom głośnej, utrzymanej w klimacie horroru i thrillera psychologicznego opowieści o Venomie autorstwa Donny’ego Catesa, scenarzysty znanego z serii „Doktor Strange” czy „Thanos”. Rysunki stworzyli Iban Coello („Deadpool & the Mercs for Money”) i Ryan Stegman („The Superior Spider-Man”, „Wolverine: Trzy miesiące do śmierci”).

Album zawiera zeszyty #17–20 serii „Venom”, zeszyty #1–5 serii „Absolute Carnage”, zeszyt „Absolute Carnage: Immortal Hulk” #1 oraz materiały z zeszytu „Free Comic Book Day 2019”.

Polecamy też album „Amazing Spider-Man: Rzeź absolutna”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w tym tomie.
Venom. Tom 3 Venom. Tom 3 Venom. Tom 3
X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów

X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów

Scenariusz: Chris Claremont, Ann Nocenti, Louise Simonson, Walter Simonson
Rysunki: Butch Guice, Alan Davis, Rick Leonardi, Sal Buscema, John Romita Jr, Bret Blevins, Terry Shoemaker, Walter Simonson, Jon Bogdanove, Barry Windsor-Smith
Wydanie: I
Data wydania: 7 Grudzień 2022
Seria: X-Men, Marvel Classic
Tłumaczenie: Weronika Sztorc
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 × 260 mm
Stron: 320
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154513

Poznajcie przełomowe momenty historii mutantów Marvela w serii „X-Men – Punkty zwrotne”!

Głęboko pod Manhattanem mieszkają tajemniczy Morlokowie – mutanci, którzy wybrali życie z dala od ludzi i swoich krewniaków z powierzchni. Ktoś jednak pragnie ich śmierci, i to tak bardzo, że wynajmuje zawodowych zabójców, by zeszli do kanałów i zmasakrowali ich niewinnych mieszkańców. Wkrótce w podziemnym labiryncie dochodzi do straszliwej rzezi i nawet X-Men, którzy śpieszą Morlokom na ratunek, mogą okazać się bezsilni wobec okrucieństwa morderców… a potem wobec wspomnienia masakry, które będzie ich nawiedzać przez kolejne tygodnie. Czy kiedykolwiek podniosą się po tym, co ujrzą w mrocznych tunelach pod Manhattanem?

Autorami tej słynnej opowieści są legendarni twórcy tacy jak Chris Claremont, Louise Simonson, Walter Simonson, John Romita Jr., Sal Buscema czy Barry Windsor-Smith. Album zawiera zeszyty „Uncanny X-Men” #210–214, „X-Factor” #9–11, „New Mutants” #46, „Thor” #373–374, „Power Pack” #27 i „Daredevil” #238.
X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów X-Men. Punkty zwrotne – Masakra mutantów


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-