NEWS

- Zapowiedzi

Timof w listopadzie


Czwarty "Donżon", "Surwiło" i "Wielki Bóg Pan" to wydawnicze propozycje Timof Comics na listopad.
Donżon. Wydanie zbiorcze 4

Donżon. Wydanie zbiorcze 4

Scenariusz: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Rysunki: Mazan, Jean-Christophe Menu, Yoann, Patrice Killoffer, Bézian, Stanislas, Nicolas Keramidas
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2022
Seria: Donżon
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 220x300 mm
Stron: 356
Cena: 189,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 9788367440097

W 1998 roku Joann Sfar i Lewis Trondheim rozpoczęli serię Donżon — sagę, która pod przykrywką parodii heroicznego fantasy skrywa bogate i złożone uniwersum porównywalne z dokonaniami wielkich klasyków literatury spod tego samego znaku.
Wydawnictwo timof comics w kolekcji wydań zbiorczych publikuje wszystkie odcinki kultowej serii, która dla komiksu franko-belgijskiego jest pozycją przełomową. To pełne wydanie, zredagowane pod auspicjami obu autorów, pozwoli w najlepszy z możliwych sposobów odkryć czytelnikom jedno z najdoskonalszych dzieł w swym gatunku.

Ten tom zawiera siedem albumów z cyklu Donżon: Monstra, w których występują najzabawniejsze i najbardziej groteskowe postacie drugoplanowe z poprzednich tomów. Sfarowi i Trondheimowi towarzyszą uznani rysownicy, tacy jak Killoffer, Frédéric Bézian czy Jean-Christophe Menu, oferując nam potworny pokaz.
Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4 Donżon. Wydanie zbiorcze 4
Surwiło

Surwiło

Scenariusz: Olga Ławrientjewa
Rysunki: Olga Ławrientjewa
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2022
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 168x240 mm
Stron: 312
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-96-0

W biograficznej powieści graficznej „Surwiło” Olga Ławrientjewa opowiada historię życia swojej babci Walentiny Wikientijewny Surwiło, która przeżyła lata represji stalinowskich oraz blokadę Leningradu. Wydarzenia tamtych lat pozostawiły niezatarty ślad w duszy Walentiny - żyje ona w ciągłym strachu, że jej bliscy mogą nie wrócić do domu... Przeniknięta czułością i niepokojem, historia jednej leningradzkiej kobiety staje się odbiciem losów milionów ludzi.
Olga Ławrientjewa - graficzka i dizajnerka, członek Petersburskiego Związku Artystów. Jej komiksy ukazywały się w Rosji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Norwegii, Stanach Zjednoczonych, Węgrzech, Włoszech i oczywiście w Polsce.
Surwiło Surwiło Surwiło Surwiło Surwiło Surwiło
Wielki Bóg Pan

Wielki Bóg Pan

Scenariusz: Adam Fyda, Arthur Machen
Rysunki: Adam Fyda
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2022
Druk: czarno-biały, kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x290 mm
Stron: 168
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-67440-07-3

„Wielki Bóg Pan” to kolejna komiksowa adaptacja klasycznej opowieści grozy, autorstwa Adama Fydy. Napisana przez Arthura Machena i opublikowana w 1894 r. powieść stała się inspiracją dla wielu twórców. „To jeden z najlepszych horrorów jaki kiedykolwiek został napisany” - tak o niej powiedział Stephen King.
Pod koniec XIX wieku londyńską socjetą wstrząsa seria zagadkowych samobójstw. Wydarzeniami tymi interesuje się również trójka przyjaciół, a gdy jeden z nich zostaje znaleziony martwy, zostają oni wciągnięci w wir coraz to bardziej przerażających wydarzeń. Prowadzone przez nich śledztwo prowadzi do domu tajemniczej pani Beaumont…
Wielki Bóg Pan Wielki Bóg Pan Wielki Bóg Pan Wielki Bóg Pan Wielki Bóg Pan Wielki Bóg Pan[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-