NEWS

- Zapowiedzi

Lost in November


Lost in Time przygotowało na listopad album "Aquarica" duetu Sokal i Schuiten, a także trzeci już tom z pracami mistrza Sergio Toppiego "Ameryka Południowa".
Aquarica

Aquarica

Scenariusz: Benoît Sokal, François Schuiten
Rysunki: Benoît Sokal, François Schuiten
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2022
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 152
Cena: 115,00 zł
Wydawnictwo: Lost In Time
ISBN: 9788367270229

Komiks stworzony przez Benoîta Sokala (kultowa seria gier Syberia) i François Schuitena (Mroczne miasta).

Roodhaven, rok 1930. Ten spokojny port od pokoleń żyje z wielorybnictwa, kultywując pamięć mieszkańców, którzy stracili życie na morzu. Pewnego dnia fale wyrzucają na plażę fantastyczne stworzenie - gigantycznych rozmiarów kraba, niczym istotę zrodzoną z wyobraźni pijaka. Mieszkańcy miasteczka niepokoją się i podnoszą wrzawę, tym bardziej że w ciele skorupiaka znajdują się szczątki statku wielorybniczego, który zatonął przed laty. Niezwykłe odkrycie odbija się echem w świecie nauki, a na miejsce przyjeżdża młody badacz John Greyford. Zafascynowany napotkanym zjawiskiem, staje w obronie stworzenia. Nie podejrzewając nawet, dokąd zaprowadzi go ta przygoda, odkrywa, że wewnątrz zwierzęcia podróżuje młoda dziewczyna, która również wygląda jak istota z innego świata. Nazywa się Aquarica i wybiera Johna Greyforda, aby pomógł ocalić jej lud.
Aquarica Aquarica Aquarica
Toppi #03: Ameryka Południowa

Toppi #03: Ameryka Południowa

Scenariusz: Sergio Toppi
Rysunki: Sergio Toppi
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2022
Seria: Toppi
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Druk: czarno-biały, kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 160
Cena: 105,00 zł
Wydawnictwo: Lost In Time
ISBN: 9788367270236

Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji.

Trzeci tom zawiera opowieści osadzone w Ameryce Południowej dawnych wieków, wydane wcześniej w tomach „Chapungo”, „La Legende de Potosi” oraz „Le Trésor de Cibola”.
Toppi #03: Ameryka Południowa Toppi #03: Ameryka Południowa Toppi #03: Ameryka Południowa Toppi #03: Ameryka Południowa Toppi #03: Ameryka Południowa


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-