baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Egmont wydawcą roku 2022


Na 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi uznano Egmont najlepszym wydawcą komiksów w Polsce w roku 2022.
Wyróżnienie przyznawane jest od 2001 roku, a wydawnictwo Egmont otrzymało ją w 2022 roku po raz szósty.

nagroda_EGMONT

Nagrodę dla najlepszego wydawcy odebrał Tomasz Kołodziejczak – dyrektor działu komiksów i gier w wydawnictwie Egmont. Jurorzy podkreślali, że tegoroczna nagroda została przyznana m.in. za rozwijanie oferty komiksów dla dzieci.

Jest nam bardzo miło, że jury doceniło naszą pracę na rzecz komiksu dziecięcego. Od lat systematycznie rozwijamy ten segment naszej oferty. Organizujemy konkurs im. Janusza Christy na komiks dla dzieci dla polskich twórców. Wydajemy popularne i nagradzane serie europejskie – humorystyczne, przygodowe, fantastyczne, obyczajowe. Uruchomiliśmy nową linię „Mój pierwszy komiks 5+” z rysunkowymi opowieściami dla najmłodszych. Wspieramy i edukujemy media, księgarnie i biblioteki. Dla wydawnictwa Egmont to, oczywiście, bieżąca aktywność wydawniczo-biznesowa, ale w dłuższej perspektywie, działanie wspierające czytelnictwo i kształtujące przyszłych fanów „dorosłych” komiksów, budujące kulturę komiksową i ważne dla całego rynku. – podkreśla Tomasz Kołodziejczak.

TK_wydR22
Tomasz Kołodziejczak, dyrektor wydawniczy Egmontu z nagrodą


Podczas gali została również wręczona przez przedstawicieli Fundacji „Kreska” nagroda im. Janusza Christy „Złoty Puchar”. W tym roku trafiła do Arkadiusza Salamońskiego, który jest odpowiedzialny za renowację kolorystyczną plansz i okładek między innymi w „Złotej Kolekcji. Kajko i Kokosz”. Fundacja „Kreska” przyznaje ją za szczególne osiągnięcia na polu popularyzacji twórczości Janusza Christy.

Fundacja „Kreska” zaś została nagrodzona nagrodą im. Papcia Chmiela „Doktorat Humoris Causa” za zasługi dla polskiego komiksu.


[Magdalena Łazur]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-