reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Komiksy Ciołkiewicza


Na MFKiG ukaże się dwie książki Pawła Ciołkiewicza: wznowienie "Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana" i premierowe "Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium".
Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana

Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana

Autor: Paweł Ciołkiewicz
Wydanie: II
Data wydania: Wrzesień 2022
Seria: Komiksoteka
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 256
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-965732-1-6

Książka Moje komiksy. Vol. 1. Od Tajfuna do Supermana zabiera czytelnika w nostalgiczną, ale także pełną odniesień do współczesności, podróż przez fantastyczne światy. Wszystko zaczyna się na odległej planecie, terroryzowanej przez straszliwe monstrum, a kończy w świecie opanowanym przez superbohaterów. W trakcie tej wyprawy dowiecie się, co Tytus zawdzięcza radzieckiemu Sputnikowi, czym Łamignat zezłościł Swaroga oraz dlaczego Superman zakłada majtki na rajtuzy!

Drugie wydanie zawiera ponad 20 ilustracji autora, reinterpretacji klasycznych okładek i motywów z omawianych komiksów.

Paweł przelał na papier swoją wieloletnią miłość do medium, które nie raz i nie dwa było uważane za dziecinne i gorsze. W niniejszej publikacji nie tylko obcuje ze sztuką komiksu, ale punktuje najważniejszych przedstawicieli gatunku i tytuły, które ukształtowały go jako odbiorcę popkultury komiksowej i nie tylko. Przybliża fantastyczne światy z wirtuozerską precyzją!
Marcin Andrys, Paradoks

Bez akademickiego zadęcia, z pełną miłością do medium, ale jednocześnie bez zaślepienia nostalgią. Drobiazgowa wiedza przepleciona różnymi ciekawostkami tworzą pozycję, którą czyta się z prawdziwym zainteresowaniem.
Damian "Damex" Maksymowicz, DC Maniak

Paweł nadał swojej książce przewrotny tytuł. Opisując, czasem w sposób bardzo osobisty i emocjonalny, tych kilka komiksów, które wywarły na nim największe wrażenie, oferuje solidną dawkę rzetelnej wiedzy oraz faktów na temat poszczególnych autorów i ich dzieł.
Marcin Osuch, Esensja

Paweł włożył w tę książkę całe serce. Serce, które bije dla komiksu.
Jakub Syty, Thorgalverse

Moje komiksy to książka pełna emocji. Zarówno poprzez sentymentalne podróże do czasów dzieciństwa, jak i współczesne spojrzenie na zjawisko komiksu i dyskusje, jakie się wokół tego gatunku toczą. To pozycja intrygująca, która jest żywym świadectwem fana, pełnym miłości do tej formy sztuki.
Jakub Wołosowski, KZ
Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana Moje komiksy. Vol. 1 Od Tajfuna do Supermana
Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium

Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium

Autor: Paweł Ciołkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2022
Seria: Komiksoteka
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 356
Cena: 54,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-965732-2-3Tym razem, chciałbym zaproponować pewne odczytanie kilkudziesięciu komiksów, które być może okaże się interesujące zarówno dla odbiorcy zaznajomionego z tym medium, jak i czytelnika, który dopiero zaczyna swoją przygodę. Nie mam ambicji przeprowadzania szczegółowych analiz, nie chcę tworzyć precyzyjnych definicji, nie mam wreszcie zamiaru formułowania ostatecznych wniosków. Zamiast tego dzielę się z Wami subiektywnymi refleksjami, stronniczymi wrażeniami, tendencyjnymi skojarzeniami i chaotycznymi przemyśleniami z lektury, mając nadzieję, że ukażą one opowieści w nowym świetle. Przede wszystkim chodzi o frajdę. Frajdę porównywalną do tej, jaka towarzyszyła mi podczas czytania komiksów i pisania o nich. Jeśli choć w niewielkim stopniu udzieli się ona czytelnikowi, to będę mógł uznać, że zadanie zostało wykonane.

Dzisiejszy czytelnik komiksów zna już brutalną prawdę: Nie da się przeczytać ich wszystkich! Tym bardziej wzmacnia to smak, odczuwany przy ich lekturze. Paweł Ciołkiewicz należy do tych czytelniczych smakoszy, którzy dzielą się swymi wrażeniami z innymi. W drugim tomie (mam nadzieję, że nie ostatnim) Moich komiksów znowu dostaliśmy wyborne menu komiksowych lektur o niezwykłej różnorodności, które potwierdza, że autor potrafi wydobyć z nich najwyborniejsze ekstrakty, a w dodatku umie podzielić się nimi z innymi czytelnikami.
Wojciech BirekMoje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium Moje komiksy. Vol. 2 Niebiańskie emporium[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-