reklama baner reklama
baner

NEWS

- Galeria

Sydönia


Pod koniec września ukaże się "Sydönia", czyli 10. tom z cyklu "Thorgal - Młodzieńcze lata".
Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia

Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia

Scenariusz: Yann
Rysunki: Roman Surżenko
Wydanie: I
Data wydania: 28 Wrzesień 2022
Seria: Thorgal - Młodzieńcze lata
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 56
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156746

Dziesiąta część sagi o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii.
Okrutny król Danii zginął, dlatego jego syn z nieprawego łoża Swen postanawia wrócić do ojczyzny i upomnieć się o koronę. Wymusza na Thorgalu, aby ten zostawił Aaricię wśród sprzymierzeńców, a sam wybrał się z nim na wyprawę w celu zdobycia tronu. Swen nie wie, że w Danii już jest ktoś, kto zamierza zagarnąć władzę po Haraldzie, i że ten ktoś nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć celu. Czy Swen zdoła zwyciężyć i czy Thorgal wreszcie będzie mógł wrócić z ukochaną do rodzinnej wioski?

Autorami serii „Thorgal – Młodzieńcze lata” są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala – „Thorgal – Louve”, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.
Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia Thorgal - Młodzieńcze lata #10: Sydönia[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-