baner

NEWS

- Ukazały się

Czerwcowe premiery Egmont #1


Dziś premiera pierwszego pakietu Egmontu, wśród 12 nowości są nowa seria dla młodszych odbiorców "Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka", finał "Flash #15: Meta" i "Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn".
Garfield. Tłusty koci trójpak #12

Garfield. Tłusty koci trójpak #12

Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Garfield
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 20,0x22,3 cm
Stron: 288
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150676

To już dwunasty album z tym leniwym kotem. Garfield nigdy nie odkłada na jutro tego, co może zjeść dzisiaj. Korpulentny kot lubi lazanię, adoruje anchois, nie biczy się na bekon. Przekąski pożera na pełny etat, wciąż jednak potrafi w ciasny rozkład dnia wcisnąć jedną czy drugą maratońską drzemkę. Czy kiedykolwiek się zmieni? Oczywiście, jeśli tylko Jon umówi się na randkę z supermodelką, a Odie dostanie Nagrodę Nobla.

Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy.
Garfield. Tłusty koci trójpak #12 Garfield. Tłusty koci trójpak #12 Garfield. Tłusty koci trójpak #12
Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka

Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka

Scenariusz: Charlotte Girard, Jean-Marie Omont
Rysunki: Aurelie Neyret
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Lulu i Nelson
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155312

Początek przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany. Rodzice Lulu są cyrkowymi treserami lwów. Zarówno oni, jak ich córka kochają zwierzęta, którymi się zajmują. Niestety, najpierw ginie matka dziewczynki, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki... Bohaterka postanawia wyruszyć do Afryki po nowe lwy do oswojenia. Ale czy dziesięciolatka sprosta takiemu zadaniu? I czy naprawdę wyobraża sobie, że lwy lubią żyć w niewoli? Także ludzie pragną wolności, co Lulu sobie uświadomi, kiedy dotrze do Afryki Południowej i pozna prawdę o systemie segregacji rasowej.
Historia o niebezpiecznej wyprawie na kraniec świata w prosty i piękny sposób ukazuje, jak dobro może zwyciężać zło.

Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy „La balade de Yaya”. Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii „Pamiętniki Wisienki”.
Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka Lulu i Nelson #01: Kierunek Afryka
Flash #15: Meta

Flash #15: Meta

Scenariusz: Joshua Williamson
Rysunki: Howard Porter, Rafa Sandoval, Jordi Tarragona
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Flash, Odrodzenie
Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 156
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156067

Tym tomem scenarzysta Joshua Williamson („Palcojad”) kończy swoją przygodę ze Szkarłatnym Sprinterem, którego losy opisywał w kolejnych stu jeden zeszytach. Towarzyszą mu znakomici artyści jak: Christian Duce („Detective Comics”), Rafa Sandoval („Catwoman”), Scott Kolins („Justice League”) i Howard Porter („Justice League 3000”).
Tym razem Barry Allen znów musi zmierzyć się z Odwrotnym Flashem i największymi ze swoich wrogów. Odwrotny Flash stworzył Legion Zooma, w skład którego weszli Kapitan Chłód, Turtle, Goryl Grodd oraz Trickster, i chce nie tylko pokonać Barry’ego Allena, ale także przejąć jego życie i tożsamość. Czy Najszybszy Człowiek na Ziemi poradzi sobie z atakiem na Central City, gdy wszystkim, których kocha, grozi niebezpieczeństwo? Kiedy największy wróg Flasha zwraca się ku jego dzieciom z przyszłości, rodzina Szkarłatnego Sprintera wspiera go w najważniejszej i decydującej bitwie.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „The Flash” #756–762.
Flash #15: Meta Flash #15: Meta Flash #15: Meta
Batman. Detective Comics #06: Droga do zagłady

Batman. Detective Comics #06: Droga do zagłady

Scenariusz: Peter J. Tomasi, James Tynion IV, Mariko Tamaki
Rysunki: Brad Walker, Kenneth Rocafort, Eduardo Risso
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Batman. Detective Comics, Uniwersum DC
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 144
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154964

Ostatni tom serii „Batman Detective Comics” w ramach Uniwersum DC. Bruce Wayne w wyniku wojny Jokera stracił swoją fortunę i dom. Przegrywa również bitwę o serca i umysły mieszkańców Gotham. W mieście dochodzi do fali protestów przeciwko samozwańczym stróżom prawa. Atmosferę podgrzewa kampania wyborcza Christophera Nakano, byłego policjanta rannego podczas jednego z ataków Jokera, kandydującego na burmistrza. Jakby tego było mało, pojawia się tajemniczy nowy złoczyńca, Zwierciadło, który podburza wszystkich do wyjścia na ulice i dąży do wszczęcia brutalnych starć, w których tak naprawdę nikt nie może zwyciężyć. Oprócz tego zobaczymy również starcie z Robinem, kryzys związany z atakiem Husha oraz początek nowej ery w Gotham.

Scenariusz do finałowego tomu napisał Peter J. Tomasi („Batman and Robin”, „Super Sons”), a zilustrowali go tacy rysownicy jak Brad Walker („Aquaman”), Kenneth Rocafort („Red Hood And The Outlaws”), Bilquis Evely („Supergirl: Woman of Tomorrow”) czy Nicola Scott („Wonder Woman”).

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1028-1033.
Batman. Detective Comics #06: Droga do zagłady Batman. Detective Comics #06: Droga do zagłady Batman. Detective Comics #06: Droga do zagłady
Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Scenariusz: Katana Collins, Sean Murphy
Rysunki: Matteo Scalera, Sean Murphy
Kolor: Dave Stewart
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: DC Black Label, Harley Quinn
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0x26,0 cm
Stron: 168
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154216

Dwa lata po tym, jak w historii „Batman - Klątwa Białego Rycerza” Azrael starł w proch najgroźniejszych przestępców Gotham, scena jest gotowa na pojawienie się ich następców. Tajemniczy demiurg zwany Producentem po kryjomu kompletuje barwną obsadę nowych złoczyńców, główną rolę powierzając ponętnej Gwiazdce, niegdyś aktorce, dziś seryjnej morderczyni, mszczącej się na gothamskich gwiazdach filmowych złotego wieku kina.

Makabryczne zbrodnie Gwiazdki mogą kojarzyć się z dawnymi postępkami Jokera, dlatego gothamska policja, którą wspomaga w śledztwie młody, gorliwy agent FBI Hector Quimby, zwraca się do Harley Quinn z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki. Sęk w tym, że Harley wciąż usiłuje odnaleźć się w nowej roli: samotnej matki wychowującej dzieci Jacka Napiera. Powrót do przestępczego świata Gotham – mimo że tym razem po stronie tych dobrych – to nie tylko igranie z ogniem, a także konieczność konfrontacji z najgorszymi instynktami. Udowadniając, że potrafi zachować zdrową równowagę, Harley przyjmuje pomocną dłoń Bruce’a Wayne’a i krok po kroku zbliża się do morderczyni. Kiedy realizacja pełnego zwrotów akcji scenariusza, który Producent napisał dla Gotham, wkracza w końcową fazę, Harley musi stanąć oko w oko z własną przeszłością – po to, by ochronić swoje dzieci i uratować Gotham przed dramatycznym wielkim finałem.

Album „Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn” ze scenariuszem Katany Collins i rysunkami Matteo Scalery stanowi fascynujące uzupełnienie uniwersum Białego Rycerza pomysłu Seana Murphy’ego oraz rozwinięcie wątków, które pojawiły się w albumach „Batman. Biały Rycerz” i „Batman. Klątwa Białego Rycerza”.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: White Knight Presents Harley Quinn” #1-6 oraz „Harley Quinn: Black + White + Red”.
Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn
Młodość Blueberry'ego #03

Młodość Blueberry'ego #03

Scenariusz: Francois Corteggiani
Rysunki: Michel Blanc-Dumont
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Młodość Blueberry'ego, Plansze Europy
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 196
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149175

Trzeci tom zbiorczy opowieści o wczesnych przygodach słynnego komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu – Mike’a Blueberry’ego! Album zawiera cztery epizody: „Plan Pinkertona”, „Szlak przeklętych”, „Ostatni pociąg do Waszyngtonu” i „Zabić Lincolna”. Rok 1864, wojna secesyjna wciąż pustoszy Stany Zjednoczone. Blueberry planuje, jak uwolnić z obozu jenieckiego wiernych towarzyszy broni. Oczywiście wplątuje się w kolejną szpiegowską aferę, a przy okazji poznaje piękną, ale bardzo niebezpieczną kobietę. Do gry wkroczy też tajne bractwo czyhające na życie prezydenta Lincolna. Czy młodemu porucznikowi uda się ocalić przyjaciół i uratować prezydenta?

Cykl stworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier („Buck Danny”, „Jim Cutlass”) oraz rysownik Jean Giraud, znany także jako Moebius („Feralny Major”, „Arzach”, „Świat Edeny”). Epizody zawarte w tym albumie zbiorczym są autorstwa dwóch francuskich weteranów komiksu: scenarzysty François Corteggianiego („Pif i Herkules”, „Smith & Wesson”, „Marine: dziewczynka piratka”) i rysownika Michela Blanca-Dumonta („Jonathan Cartland”, „Colby”).
Młodość Blueberry'ego #03 Młodość Blueberry'ego #03 Młodość Blueberry'ego #03
Rick i Morty. Długo i szczęśliwie

Rick i Morty. Długo i szczęśliwie

Scenariusz: Sam Maggs
Rysunki: Sarah Stern, Emmett Helen
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Rick i Morty
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 167x255 mm
Stron: 112
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328155374

Kolejny pojedynczy album z cyklu wesołych i krwawych przygód niepoprawnych bohaterów hitowego serialu.

Tym razem Rick i Morty przenoszą się do baśniowego świata! Kiedy Morty musi zakuwać do testu, Rick proponuje wykorzystanie swojego najnowszego wynalazku, aby wnuk zdołał błyskawicznie wchłonąć całą treść lektury „Opowieści z Avalonii: Smutne baśnie dla niegrzecznych dzieci”. Wszystko cudownie się komplikuje, kiedy zarówno Rick, jak i Morty zostają wciągnięci do świata wewnątrz książki. Przeżyją przygody w odbitej w krzywym zwierciadle wersji baśni braci Grimm. Stary geniusz postanowi rozwiązać napotkane problemy po swojemu (czyli wiemy jak), za to nastolatek spróbuje dostosować się do wymogów rzeczywistości fantasy. Może dzięki takiemu podejściu Morty zdoła – także w realnym życiu – przezwyciężyć pewne swoje wstydliwe ograniczenie...

Scenariusz jest dziełem Sam Maggs, autorki powieści dla młodzieży, gier komputerowych i komiksów („Marvel Action: Captain Marvel”, „Transformers”). Ilustracje wspólnie stworzyli graficzka i kolorystka Sarah Stern („Aggretsuko”) i rysownik Emmett Helen (autorska powieść graficzna „My Riot”).
Rick i Morty. Długo i szczęśliwie Rick i Morty. Długo i szczęśliwie Rick i Morty. Długo i szczęśliwie
Star Wars. Doktor Aphra #02: Niezwykła maszyna

Star Wars. Doktor Aphra #02: Niezwykła maszyna

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Minkyu Jung, Robert Gill, Ray-Anthony Height
Wydanie: I
Data wydania: 15 Czerwiec 2022
Seria: Star Wars. Doktor Aphra, Marvel Now 2.0
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 16,7x25,5 cm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328149915

Tom 2 z cyklu „Doktor Aphra". Aphra musi uciekać, żeby ratować życie, próbując zgubić wszystkich depczących jej po piętach łowców nagród. Ale wśród nich jest także rozgniewana była partnerka Aphry, Sana Starros, dla której sprawa ma wymiar osobisty! Aphra nie może przechytrzyć Dominy ani uciec Sanie... Jaki zatem wybór jej pozostaje? Może znalezienie tajemniczej maszyny sprzed wieków, która zachwiałaby równowagę sił w galaktycznej wojnie domowej? Rozpaczliwe poszukiwanie wiedzie Aphrę na Korelię i... pod próg domu Sany. Ale nie tylko zdeprawowana pani doktor upatrzyła sobie tę zdobycz! Teraz, gdy Klan Niepokonanych podąża ich śladem, Aphra i Sana znalazły się na kursie kolizyjnym z kolejnym groźnym łowcą.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Star Wars: Doctor Aphra (2020)” #6–10, a następnie zebrane w tomie „Star Wars: Doctor Aphra vol. 2: The Engine Job”.
Star Wars. Doktor Aphra #02: Niezwykła maszyna Star Wars. Doktor Aphra #02: Niezwykła maszyna Star Wars. Doktor Aphra #02: Niezwykła maszyna
Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie

Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie

Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gije
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Pozytywka
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 56
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150614

Czwarty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. Dziewczynka znajduje wśród rzeczy mamy tajemniczy klucz. Domyśla się, że jego zagadkę zdoła wyjaśnić tylko w Pandorii. Od razu wplątuje się w sprawę dotyczącą złamania jednego z tamtejszych praw. Wraz z przyjaciółmi wpada w kłopoty, ale nie waha się stanąć w obronie istot pragnących po prostu miłości. Czy odwaga Noli wystarczy, aby zmieniono niesprawiedliwe prawo?

Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneill), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”.
Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika zwanego Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym. "
Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie Pozytywka #04: Zagadkowe zniknięcie
Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton

Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton

Scenariusz: Tonino Benacquiste
Rysunki: Tonino Benacquiste
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Lucky Luke
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150522

Lucky Luke, słynny pogromca bandytów, jest największą legendą Dzikiego Zachodu... ale tylko do czasu, gdy pojawia się Allan Pinkerton. Jego doskonale zorganizowana agencja detektywistyczna tropi przestępców wszelkiego typu – od drobnych oszustów po krwawych desperados. Co więcej, Pinkerton dostępuje zaszczytu utworzenia ochrony osobistej prezydenta Lincolna. Czy w takiej sytuacji Samotny Kowboj jest jeszcze potrzebny? A może lepiej będzie mu na emeryturze? Chyba jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowych porządków, a już na pewno nie Daltonowie!

Cykl „Lucky Luke” był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów, m.in. Achdégo, który narysował ilustracje do kilkunastu serii humorystycznych, takich jak „Big Twin”, „Esmeralda” czy „Kid Lucky”.

Scenariusz tego albumu stworzyli dwaj znani także w Polsce pisarze: Daniel Pennac („Mała handlarka prozą”, „Wszystko dla potworów”, „Jak powieść”) i Tonino Benacquista („Malavita”).
Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton Lucky Luke. Lucky Luke kontra Pinkerton
Smerfy i świat emocji #08: Smerf, który śmiecił

Smerfy i świat emocji #08: Smerf, który śmiecił

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Smerfy i świat emocji
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 17,0x20,8 cm
Stron: 40
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150577

Ósmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków oraz w zapoznaniu się z problemami współczesnego świata, takimi jak ekologia. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi i dnia codziennego. W słoneczne dni Smerfy lubią urządzać zabawy na łonie natury, ale jeden z małych bohaterów wszędzie śmieci, brudzi i wyrzuca niebezpieczne przedmioty, gdzie popadnie. Nic sobie nie robi z uwag innych Smerfów, szybko jednak się przekona, do czego może doprowadzić jego nieodpowiedzialne zachowanie...

Dzięki temu komiksowi dowiesz się, dlaczego trzeba dbać o przyrodę! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo.

Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.
Smerfy i świat emocji #08: Smerf, który śmiecił Smerfy i świat emocji #08: Smerf, który śmiecił Smerfy i świat emocji #08: Smerf, który śmiecił
Smerfy i świat emocji #09: Smerf, który stracił przyjaciela

Smerfy i świat emocji #09: Smerf, który stracił przyjaciela

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2022
Seria: Smerfy i świat emocji
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 17,0x20,8 cm
Stron: 40
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328150584

Dziewiąty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu własnych lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Smerf Wędkarz uwielbia łowić ryby, ale tylko dla sportu, bo zaraz potem je wypuszcza. Pewnego dnia poznaje pięknego motylka. Zostają przyjaciółmi i wszystko robią razem. Uwielbiają się bawić, a każda chwila jest dla nich przyjemnością. Niestety nic nie trwa wiecznie... Dzięki temu komiksowi dowiesz się, jak radzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby.

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.
Smerfy i świat emocji #09: Smerf, który stracił przyjaciela Smerfy i świat emocji #09: Smerf, który stracił przyjaciela Smerfy i świat emocji #09: Smerf, który stracił przyjaciela


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-