NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Miejsce w dymku. Tadeusz Baranowski


W BWA Jelenia Góra można do 28. lutego obejrzeć fizycznie wystawę "Miejsce w dymku. Tadeusz Baranowski", na której pokazano zarówno prace komiksowe, jak i malarskie tego artysty.
BWABaranowski21


Zapraszamy na wystawę indywidualną Tadeusza Baranowskiego, rysownika i malarza, jednego z najważniejszych twórców w historii komiksu polskiego.

Baranowski jest artystą wszechstronnym i niebywale płodnym. Jest twórcą popularnych bohaterów komiksowych, takich jak Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Praktyczny Pan oraz wampiry Szlurp i Burp. Do jego najważniejszych dzieł zaliczyć można komiksy zebrane w albumach pt. „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa", „Skąd się bierze woda sodowa", „Antresolka profesorka Nerwosolka", „Podróż smokiem Diplodokiem", „Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" i innych.

Poczucie humoru Baranowskiego i oryginalny sposób opowiadania popularne są nie tylko w środowisku czytelników komiksów. Jest on artystą ponadpokoleniowym. Posiada dar, dzięki któremu tworzone przez niego fabuły są atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych odbiorców. Jego sposób obrazowania, skłonność do eksperymentów i rozmach, sprawiają, że wykracza daleko poza granice komiksu tradycyjnego.

Na wystawie zaprezentujemy plansze ze wszystkich najważniejszych serii Baranowskiego oraz jego malarstwo.

Kurator: Piotr Machłajewski.


[BWA Jelenia Góra, ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-