baner

NEWS

- Galeria

Styczeń z KG


Na styczeń Kultura Gniewu przygotowała cztery premiery, którymi są dwie książki obrazkowe i komiksy Łukasza Ryłki oraz duetu Hagedorn i Szmida. Sprawdźcie, jak wyglądają przykładowe strony!
Jestem Śmierć

Jestem Śmierć

Autor: Elisabeth Helland Larsen
Ilustracja: Marine Schneider
Wydanie: I
Data wydania: 15 Styczeń 2021
Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 200x250 mm
Stron: 44
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-54-5

Jestem Śmierć,
część życia,
miłości
i ciebie.

Bohaterką tej książki jest Śmierć, osoba miła i rozważna. Jej zadaniem jest odwiedzać wszystkich, którzy niebawem umrą - to mogą być insekty albo słonie, dzieci bądź starcy…



Śmierć pełni niezwykle ważną rolę - dopełnia Życie, dla którego robi nowe miejsce. Swoje zadanie wypełnia w sposób jak najdelikatniejszy i troskliwy.



Wspólnie z „Jestem Życie” książka ta w niezwykle piękny, nieoczywisty sposób zadaje podstawowe pytania dotyczące tego czym jest śmierć i życie.
Jestem Śmierć Jestem Śmierć Jestem Śmierć
Jestem Życie

Jestem Życie

Autor: Elisabeth Helland Larsen
Ilustracja: Marine Schneider
Wydanie: I
Data wydania: 15 Styczeń 2021
Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 200x250 mm
Stron: 44
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-53-8

Jestem Życie.
To ja wprawiam
wszystko
w ruch.

Bohaterką tej książki jest Życie, które wprawia wszystko w ruch.
Życie, które najbardziej pragnie dawać siłę i nadzieję. 


Ta opowieść jest celebracją wszelkiego życia, jakie znamy na Ziemi, wspólnej egzystencji natury, zwierząt i człowieka.


Wspólnie z „Jestem Śmierć” książka ta w niezwykle piękny, nieoczywisty sposób zadaje podstawowe pytania dotyczące tego czym jest życie i śmierć.
Jestem Życie Jestem Życie Jestem Życie
Terra Incognita

Terra Incognita

Scenariusz: Łukasz Ryłko
Rysunki: Łukasz Ryłko
Wydanie: I
Data wydania: 15 Styczeń 2021
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 304
Cena: 89,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-55-2

Jedynka to robot. 

Jedynka to człowiek zamknięty w maszynie.

Robot to człowiek zamknięty w maszynie?



Jedynka odzyskuje świadomość na tajemniczej planecie. Planecie, na której na każdym kroku znaleźć można ślady pradawnej cywilizacji, a która teraz rozrywana jest konfliktem pomiędzy ludźmi, a maszynami zyskującymi świadomość pod wpływem niezwykłej substancji.

Jedynka przemierzając ten świat pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań dotyczących natury jego i miejsca, w którym się znalazł. Na inne odpowiedzi będą musieli sobie udzielić sami czytelnicy.


„Terra Incognita”, wracającego do komiksu po 12 latach przerwy Łukasza Ryłko, to oniryczna wyprawa przez fantastyczną krainę zaludnioną niezwykłymi istotami. To również naszpikowana mechanicznymi zagadkami i kalamburami opowieść pełna aluzji i nawiązań do takich gigantów polskiej kultury, jak choćby Stanisław Lem, Wojciech Jerzy Has, czy Daniel Mróz. Stawiające też podobne pytania, które stawiali w swoich wielcy pisarze, filmowcy i rysownicy - co znaczy być człowiekiem? Co po nas zostanie? 

Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita Terra Incognita
Twarz, brzuch, głowa

Twarz, brzuch, głowa

Scenariusz: Wanda Hagedorn
Rysunki: Ola Szmida
Wydanie: I
Data wydania: 15 Styczeń 2021
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 190x260 mm
Stron: 240
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-56-9

Nowy graficzny memuar Wandy Hagedorn, autorki głośnej „Totalnie nie nostalgii”!

Tym razem nie jest to opowieść zanurzona głęboko w polskiej historii, rozprawiająca się z dzieciństwem i młodością autorki w czasach PRLu. W „Twarzy, brzuchu, głowie” Wanda Hagedorn postanowiła przyjrzeć się… ukobiecaniu.

„Ukobiecanie - ukułam ten termin na określenie wieloletniego i wieloetapowego procederu instruowania dziewczynek, jak być dziewczynkami według przepisu patriarchalnego”.

Ukobiecanie jest powodem wielu problemów doświadczanych przez kobiety. Wśród nich są m.in. zaburzone relacje z twarzą i ciałem, ale też psychiczne i emocjonalne konsekwencje, jakie z tego płyną. Temu wszystkiemu przygląda się Wanda w swoim nowym komiksie.


„Twarz, brzuch, głowa” - tytuł pochodzi od tytułów jego trzech rozdziałów - to podobnie jak „Totalnie nie nostalgia” opowieść bardzo osobista, gdzie intymne doświadczenia Wandy przenikają się z cytatami z tekstów feministek i refleksjami na temat natury współczesnego świata, który cały czas potrzebuje antypatriarchalnej rewolucji.


Do współpracy przy tej autobiograficznej opowieści Wanda Hagedorn zaprosiła niezwykle utalentowaną ilustratorkę, rysowniczkę, animatorkę Olę Szmidę, dla której jest to komiksowy pełnometrażowy debiut.
Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa Twarz, brzuch, głowa



[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-