reklama

NEWS

- Galeria

Marzec z KG


Podolec, Rebelka, de Radigues... Sprawdźcie, jakie nazwiska jeszcze pojawią się na okładkach marcowych premier Kultury Gniewu, i oczywiście zobaczycie te okładki, i te plansze...
Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy

Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy

Scenariusz: Marcin Podolec
Rysunki: Marcin Podolec
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2020
Seria: Bajka na końcu świata , Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 185x250 mm
Stron: 64
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-38-5

Wiktoria i Bajka wędrują, by odnaleźć rodziców. Mijają dymiące kratery, wymarłe lasy i gruzowiska. Jak okiem sięgnąć – nieprzytulne widoki. Świat po tajemniczym kataklizmie to zdecydowanie nie miejsce dla dziewczynki i psa. Ale jeśli już mamy tam dziewczynkę i psa, pozostaje nam trzymać za nie kciuki!

„Bajka na końcu świata. Odległe krainy” to już piąty tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca, jednego z najzdolniejszych polskich twórców komiksów i animacji. Prawa do serii zostały sprzedane do Francji, gdzie w tym roku mają się ukazać pierwsze tomy. Na jej podstawie powstaje animowany serial.

„To najlepszy komiks na świecie, a gdy się kończy, otwieram buzię ze zdziwienia. Jak dorosnę, zostanę rysownikiem".
Olek Wurm (lat sześć)
Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy Bajka na końcu świata #05: Odległe krainy
Bękart

Bękart

Scenariusz: Max de Radigues
Rysunki: Max de Radigues
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2020
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 150 x 190 mm
Stron: 180
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-26-2

May i Eugenie wzięli udział w historycznym napadzie, – 52 kradzieże z bronią w ręku w tym samym czasie i w tym samym mieście – ale teraz muszą uciekać i ukrywać się. Nie tylko przed policją i przechytrzonymi współsprawcami zbrodni, ale także przed swoją brutalną przeszłością.

W „Bękarcie” podążamy ich śladami. May i Eugene przemierzają Stany Zjednoczone w obawie przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Na swojej drodze spotykają tajemniczych tirowców, ambitnych bandytów i staruszków, którzy żyją w całkowitej izolacji od świata.

Powieść graficzna Maxa de Radiguèsa, młodego belgijskiego rysownika i scenarzysty, koncentruje się na skomplikowanych rodzinnych relacjach, jednocześnie pełnych przemocy i czułych, oraz porywających zwrotach akcji, które trudno przewidzieć.
Bękart Bękart Bękart Bękart Bękart Bękart Bękart Bękart
Judasz

Judasz

Scenariusz: Jeff Loveness
Rysunki: Jakub Rebelka
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2020
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Format: 168 x 258 mm
Stron: 112
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-36-1

ŻADNA OPOWIEŚĆ NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ WINOWAJCY

Judasz Iskariota - akolita, obłudnik, winowajca - jest jedną z najtragiczniejszych postaci w Biblii. Ale gdyby nie on, historia Jezusa - historia, której Judasz był niewolnikiem, jeszcze zanim się narodził - nie wybrzmiałaby z taką siłą. Religia oparta na odkupieniu i przebaczeniu wymagała poświęcenia jednego człowieka za wszystkich. I tym człowiekiem nie był Jezus.

Ta napisana przez Jeffa Lovenessa, nominowanego do Emmy i nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, i zilustrowana przez Jakuba Rebelkę (autora rysunków do m.in. „Miasta psów”) historia jest porywającą odyseją, w trakcie której Judasz wędruje przez bezmiar piekła, doświadczając zgryzot i usiłując odnaleźć swoje miejsce w „najwspanialszej historii, jaka kiedykolwiek została opowiedziana”.

Jakub Rebelka to szalony geniusz. W jego rysunkach dużo się dzieje, a zarazem każdy z nich jest na swój sposób kojący i urzeka pięknem. Jak on to, u diabła, robi?
Mike Mignola, twórca „Hellboya”
Judasz Judasz Judasz Judasz Judasz Judasz
Rycerz Janek

Rycerz Janek

Scenariusz: Jan Mazur, Robert Sienicki
Rysunki: Igor Wolski
Kolor: Tomasz Grządziela
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2020
Seria: Rycerz Janek
Oprawa: twarda
Format: 230 x 320 mm
Stron: 72
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-35-4

W królestwie Zacnegostawu nie dzieje się dobrze. Poziom przestępczości rośnie w zastraszającym tempie, królewska para pada ofiarą śmiertelnego wypadku, a książę Mścigniew, choć dopiero co objął tron, już wzbudza niepokój mieszkańców swoimi radykalnymi pomysłami i zamiłowaniem do okultyzmu. Jakby tego było mało, do stolicy przybywa pewien nieznajomy wędrowiec. Nie wiadomo do końca skąd przyszedł, ani kim jest. Prowadzony przez tajemniczą wiedźmę, a być może i samo przeznaczenie, zawsze pojawia się tam, gdzie potrzeba bohatera. Nie wiemy o nim nic, poza tym że jest miły. I silny. I prawy.

No, wiemy też jak się nazywa. Mówią na niego Janek. Rycerz Janek.

Przed Wami obłędna komedia fantasy, w której epickie ilustracje naszpikowane są absurdalnym humorem, a klasyczne wątki zostają wywrócone na lewą stronę. Autorami są czterej twórcy dobrze znani ze swoich autorskich projektów: Igor Wolski, Robert Sienicki, Jan Mazur i Tomasz Grządziela.
Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek Rycerz Janek[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-