NEWS

- Zapowiedzi

Borka i Sambor, i Mieszko


Już 1. marca podczas "Rodzinnej niedzieli w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie" odbędzie się premiera czwartej części serii "Borka i Sambor" zatytułowanej "Mieszko". Na imprezie obecni będą autorzy.
Spotkanie z Elżbietą Żukowską i Karolem kalinowskim odbędzie się między godziną 11.00 a 13.00 w sali edukacyjnej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, które mieści się przy ulicy Kostrzewskiego 1.

Borka i Sambor #04:Mieszko

Borka i Sambor #04:Mieszko

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: I
Data wydania: 1 Marzec 2020
Seria: Borka i Sambor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x300 mm
Wydawnictwo: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Czwarty tom komiksu jest oparty na legendzie o pierwszym historycznym władcy Polski – Mieszku I. W kronice Galla Anonima czytamy, że był on niewidomy od urodzenia i odzyskał wzrok w wieku 7 lat. W fikcyjnej opowieści komiksowej o Samborze i Borce nie przypisujemy jednak tego cudownego zdarzenia postrzyżynom, ale spotkaniu dzieci z magicznym jajkiem, które towarzyszy naszym bohaterom od pierwszej części komiksu.

Tytułowi Borka i Sambor wraz z Dratewką docierają do gnieźnieńskiego grodu i błąkają się w poszukiwaniu sposobu powrotu do swojej wioski. Gdy spotkają niewidomego chłopca – Mieszka, dochodzi do konfrontacji z młodocianą bandą rzezimieszków, pragnącą go uprowadzić. Dzieci pomagają synowi księcia a jego ojciec, w podziękowaniu, wspomaga ich w dotarciu do rodzinnej wioski bliźniaków. Niestety na miejscu okazuje się, że za sprawą magicznego jaja zmienił się czas i bohaterowie nie odnajdują tam swoich bliskich, ale ich potomków. Udają się więc po radę do wiedźmy, czyli zacnej znachorki.


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-