reklama

NEWS

- Zapowiedzi

Luty z Kurcem, Marginesami, Screamami, Studiem Lain i Muchą


Anderson i Prince, Alieny i czarownica... Sprawdźcie, czego jeszcze możecie się spodziewać w lutym!

Bernard Prince. Tom 3

Bernard Prince. Tom 3

Scenariusz: Greg
Rysunki: Hermann
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 26 Luty 2020
Seria: Bernard Prince
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 240
Cena: 120,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-956102-2-6

Słynna seria przygodowa, która szturmem zdobyła uznanie czytelników a z autorów uczyniła gwiazdy komiksu europejskiego. Tytułowemu bohaterowi, byłemu policjantowi Interpolu towarzyszą na pokładzie "Kormorana" zrzędliwy szyper Barney Jordan oraz zaradny Djinn, mały hinduski sierota. Płyną ku ryzykownym przygodom, wplątują się w kłopoty oraz zabierają nas na wycieczkę ku osobliwym miejscom. Przemierzają otwarte morza, egzotyczne brzegi i dalekie kraje, gdzie zagrożenie zawsze na nich czyha.

Bernard Prince to wspóny komiks belgijskiej pary autorów. Greg (Comanche) mnoży spektakularne akcje, wykorzystuje i łamie klisze gatunku tworząc jedną z najbardziej ekscytujących serii komiksowych. Hermann (Jeremiah, Wieże Bois-Maury, Comanche), wówczas debiutant, udowadnia niesamowity zmysł narracyjny.

Ukoronowaniem jego pracy jest nagroda Grand Prix na Festiwalu w Angouleme w 2016 roku. Bernard Prince znany jest w Polsce jedynie z epizodu drukowanego przed laty w "Świecie Komiksu". Niniejsza edycja zawiera cztery oryginalne albumy oraz dodatki: okładki, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

Wilk

Wilk

Scenariusz: Jean-Marc Rochette
Rysunki: Jean-Marc Rochette
Wydanie: I
Data wydania: 19 Luty 2020
Oprawa: twarda
Format: 192x269 mm
Stron: 112
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66335-76-9

Fascynująca przygoda i ekologiczna przypowieść, która kwestionuje miejsce człowieka w królestwie zwierząt.

W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika. Nie wyobrażają sobie koegzystencji, aż do momentu, gdy jedno wydarzenie zmusi człowieka i zwierzę do współpracy.

Jean-Marc Rochette, klasyk francuskiego komiksu, daje w „Wilku” świadectwo fascynacji naturą i górami - ich pięknem, surowością, obojętnością wobec cierpienia. Próbuje także znaleźć rozwiązanie odwiecznego konfliktu pomiędzy człowiekiem, który chce ocalić życie swoich zwierząt, a zagrożonym gatunkiem, który próbuje przetrwać.

„Wilk” to jedna z najgłośniejszych komiksowych premier roku 2019 we Francji. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i czytelników. Znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angoulême, najważniejszej komiksowej imprezy w Europie, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody za najlepszy komiks roku przyznawanej przez sieć FNAC.
Wilk Wilk
Zmysły

Zmysły

Scenariusz: Matteo Farinella
Rysunki: Matteo Farinella
Wydanie: I
Data wydania: 12 Luty 2020
Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Oprawa: twarda
Format: 145x210 mm
Stron: 180
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 978-83-66335-75-2

Wkrocz w świat zmysłów.

Poznaj cztery mechanoreceptory odpowiedzialne za zmysł dotyku. Zbadaj z bliska kubki smakowe. Poznaj związek zapachów z pamięcią. Dowiedz się jak optyczne iluzje oszukują komórki oka, by widziało rzeczy których nie ma...

„Zmysły” to kolejny po „Neurokomiksie” komiks Matteo Farinellego, ilustratora oraz doktora neurologii University College w Londynie, w którym w dowcipny i przystępny sposób przedstawia on tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała.

Wszystkie fakty i najważniejsze informacje o pięciu zmysłach oparte są w tym komiksie o najnowsze naukowe ustalenia.

„Naukę postrzega się najczęściej jako coś skomplikowanego i poważnego, ale na stronach tego komiksu jest tak dużo humoru i radości z dzielenia się wiedzą, że nie sposób się jej oprzeć”

Booktopia

„Komiksy takie, jak ten uświadamiają, że nauka i zdobywanie wiedzy mogą być przyjemnością, a nie męką przedzierania się przez suche i nudne opracowania”.

Page 45

[opis wydawcy]
Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy

Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Wydanie: I
Data wydania: 7 Luty 2020
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 168x257 mm
Stron: 112
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-89-3

Coś złowrogiego powróciło zza grobu i dołączyło do nikczemnej rodziny Emmy! Czy dziewczyna zdoła sama ochronić swój dom i siebie, czy też będzie musiała zebrać kilku sojuszników, aby raz na zawsze pokonać zło?

Album zawiera zeszyty #25–28 południowej gotyckiej opowieści Hrabstwo Harrow, napisanej przez Cullena Bunna (Szósty rewolwer) i pięknie namalowanej przez Tylera Crooka (BBPO)!
Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy Hrabstwo Harrow #07: Nadchodzą mroczne czasy
Aliens. Labirynt

Aliens. Labirynt

Scenariusz: Jim Woodring
Rysunki: Kilian Plunkett
Wydanie: I
Data wydania: 26 Luty 2020
Seria: Aliens
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-66291-37-9

Króliki, myszy i małpy od zawsze były ofiarami eksperymentów naukowych i badań laboratoryjnych na całym świecie, budząc przy okazji protesty społeczeństw. Kiedy więc pułkownik doktor Paul Church zamienia w tej roli zwierzęta na kosmitów, protesty się kończą a ekolodzy wychwalają lekarza... Gdy jednak jego asystenci giną z nieznanych powodów, zaczynają sobie zadawać ważne pytanie: jak człowiek może torturować obce istoty? Wysoko nad ziemią, na pokładzie stacji kosmicznej Innominata, dzieje się coś strasznego. I tym razem kosmici są ofiarami.

[opis wydawcy]
Aliens. Ratunek

Aliens. Ratunek

Scenariusz: Brian Wood
Rysunki: Kieran McKeown
Wydanie: I
Data wydania: 26 Luty 2020
Seria: Aliens
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 96
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-66291-36-2

KOLONIALNI MARINES SĄ ELITARNĄ JEDNOSTKĄ WOJSKOWĄ przyszłości. Zmagają się z zagrożeniami obcego pochodzenia w całej galaktyce. Jeden z nich ma szansę walczyć u boku legend - Amandy Ripley i Zuli Hendricks, które dawno temu ocaliły mu życie przed śmiercią z rąk ksenomorfów.

Po wydarzeniach przedstawionych w tomie "Aliens: Opór", Alec Brand, kolonista uratowany przez Ripley i Hendricks dorósł i stał się jednym z elitarnych Kolonialnych Marines. Zostaje wysłany na ściśle tajną misję i trafia na zawładnięty przez Obcych księżyc, z którego niegdyś został uratowany... musi teraz stanąć twarzą w twarz z przeszłością.

Brian Wood ("The Massive", "Aliens: Bunt", "Aliens: Opór") łączy siły z rysownikami Kieranem McKeownem i JL'em Strawem ("Halo: Lone Wolf"), aby powołać do życia przepełniony akcją komiks o walce ze śmiercionośnym zagrożeniem ze strony Obcych.

[opis wydawcy]

Blackwood

Scenariusz: Evan Dorkin
Rysunki: Verinica Fish, Andy Fish
Wydanie: I
Data wydania: 26 Luty 2020
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-66291-31-7

Gdy czwórka nastolatków o trudnej przeszłości dostaje się do szkoły magii Blackwood College, ich pragnienie zdobycia zakazanej wiedzy zostaje poddane szeregom prób. Jednak klątwa nieumarłego dziekana, duch w akademiku, złośliwa mumia dwugłowego szympansa, plaga zmutowanych insektów, czy odkrycie pradawnego zła nieoczekiwanie zmuszają bohaterów do przyspieszonego kursu okultyzmu. Stawką okazują się nie tylko ich życia, ale i losy świata.

WIELOKROTNY ZDOBYWCA NAGRODY EISNERA I TWÓRCA „BEASTS OF BURDEN” WRAZ Z RYSOWNICZKĄ SERII „ARCHIE” ORAZ „SLAM” PRZEDSTAWIAJĄ FANTASTYCZNĄ HISTORIĘ O TAJEMNICZEJ ZBRODNI DOKONANEJ W MURACH SZKOŁY MAGII.

[opis wydawcy]
Owady w komiksie #01

Owady w komiksie #01

Scenariusz: Christophe Cazenove, Francois Vodarzac
Rysunki: Cosby
Wydanie: I
Data wydania: 26 Luty 2020
Seria: Owady w komiksie
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 48
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-66291-38-6

Wiedzieliście, że niektóre pszczoły potrafią zabić szerszenia intensywnym machaniem skrzydłami? Że termity porozumiewają się uderzając głowami o ściany termitiery? Czy wreszcie, że larwa mrówkolwa chwyta ofiary zastawiając na nie diaboliczną pułapkę? Ten album, łączący humor z wiedzą naukową, pozwoli wam odkryć fascynujący świat owadów.

[opis wydawcy]

Wika i gniew Oberona #01

Scenariusz: Thomas Day, Olivier Ledroit
Rysunki: Olivier Ledroit
Wydanie: I
Data wydania: 26 Luty 2020
Seria: Wika i gniew Oberona
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 72
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Scream Comics
ISBN: 978-83-66291-39-3

Dawno, dawno temu w Królestwie Elfów żył sobie Oberon, książę ze złamanym sercem. Nie mógł znieść małżeństwa Tytanii, miłości swego życia, z innym księciem – Claymore'em Grimmem. Przypuścił więc atak na Castelgrimm, zabił księcia i unicestwił wróżkę, którą tak umiłował. Pod opieką fechmistrza Haggisa Cornelly'ego malutka Wika Grimm uniknęła masakry, która spotkała jej pobratymców. Bezbronne dziecko pozbawione skrzydeł, aby nie rzucać się w oczy, osiągnęło dorosłość z dala od niebezpieczeństw. Lecz nawet okaleczona wróżka pozostaje wróżką. Jej moce jeszcze się objawią. Co okaże się potężniejsze? Gniew Oberona czy wściekłość Wiki?

[opis wydawcy]
Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Arthur Ranson
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2020
Seria: Sędzia Anderson
Druk: kolor
Oprawa: twarda (A)
Format: 210x297 mm
Wydawnictwo: Studio Lain

Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali Sędzia Anderson. Powrót do Szambali
Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Arthur Ranson
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2020
Seria: Sędzia Anderson
Druk: kolor
Oprawa: twarda (B)
Format: 210x297 mm
Wydawnictwo: Studio Lain
Nakład 180 egz.

Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Sędzia Anderson. Powrót do Szambali

Scenariusz: Alan Grant
Rysunki: Arthur Ranson
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2020
Seria: Sędzia Anderson
Druk: kolor
Oprawa: twarda (C)
Format: 210x297 mm
Wydawnictwo: Studio Lain
Nakład 150 egz.
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-