reklama

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe


W ostatnich dniach do sprzedaży trafiło kilka nowych pozycji. Zapraszamy do obejrzenia okładek i plansz.

Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów

Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Mico Suayan
Wydanie: I
Data wydania: 31 Styczeń 2020
Seria: Bloodshot: Odrodzenie
Tłumaczenie: Adam Rzatkowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 184
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-7-8

W albumie umieszczono materiał pierwotnie opublikowany w serii BLOODSHOT
REBORN #14-18 oraz wydaniu specjalnym BLOODSHOT REBORN 2016 ANNUAL #1.

WITA J NA WYSPIE BLOODSHOTÓW!

Bloodshot walczy o życie, uwięziony na bezludnej wyspie! Próbując odkryć prawdę szybko zauważa, że nie wylądował w tropikalnym raju... Otoczony przez swoje prototypy - Bloodshota z II wojny światowej, Bloodshota z czasów zimnej wojny oraz Bloodshota z wojny w Wietnamie, nasz bohater w końcu dowiaduje się, gdzie jego twórcy wysyłają emerytowanych żołnierzy. Czy ten oddział doświadczonych morderców ma szansę przetrwać we wrogiej dżungli i odkryć tajemnicę leżącą w jej centrum, zanim zostanie permanentnie wykluczony ze służby? Kim lub czym jest wiecznie czyhająca na nich DEATHMATE?

Gwiazdy komiksu Jeff Lemire (Extraordinary X-Men) oraz Mico Suayan (BLOODSHOT ODRODZENIE) wysyłają Bloodshota – z okrzykiem na ustach – w naładowaną akcją przygodę! Album WYSPA BLOODSHOTÓW podnosi poprzeczkę nawet dla najniebezpieczniejszego żołnierza uniwersum Valianta!
Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów Bloodshot: Odrodzenie #04: Wyspa Bloodshotów
Umbrella Academy #02: Dallas

Umbrella Academy #02: Dallas

Scenariusz: Gerard Way
Rysunki: Gabriel Ba
Wydanie: I
Data wydania: 31 Styczeń 2020
Seria: Umbrella Academy
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260mm
Stron: 188
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-6-1

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w The Umbrella Academy: Dallas #1-6

Nadeszły ciężkie czasy dla dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów, znanej jako Akademia Umbrella. Wszyscy są nadal przybici po niedawnej apokalipsie, wywołanej przez jednego z członków Akademii i śmierci ich ukochanego mentora, Pogo.
Bohaterowie wybudzają się jednak z apatii, gdy pojawia się widmo kolejnej katastrofy, która grozi zmianą biegu historii lub zniszczeniem świata. Problem w tym, że każde z nich ma własne problemy na głowie. Białe Skrzypce nie może ruszyć się z łóżka, na skutek postrzału w głowę. Plotka straciła głos – źródło swej mocy. Kosmo pogrążył się w kompletnej katatonii. A gdy Piątka załatwia jakieś szemrane interesy na psich wyścigach, Kraken zaczyna podejrzewać, że jego braciszek jest kluczem do rozwiązania zagadki serii tajemniczych rzezi.
Drugi tom sensacyjnej serii Umbrella Academy to świetna opowieść, która odmienia historię świata, nie zmieniając w niej absolutnie niczego. Dzięki niej wybierzemy się w podróż w czasie i przestrzeni, od Wietnamu po zamach na JFK.
Bez żadnych dodatkowych opłat dostajecie również krótką opowieść Wszędzie, tylko nie tutaj z gościnnym udziałem Vanyi i Krakena oraz wybór szkiców autorstwa Gerarda Waya (Doom Patrol) i nagrodzonego Eisnerem Gabriela Bá (Two Brothers, Daytripper).
Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas Umbrella Academy #02: Dallas
X-O Manowar #03: Cesarz

X-O Manowar #03: Cesarz

Scenariusz: Matt Kindt
Rysunki: Clayton Crain
Wydanie: I
Data wydania: 31 Styczeń 2020
Seria: X-O Manowar
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 124
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-5-4

Najważniejszy punkt zwrotny! X-O Manowar musi odnieść ostateczne zwycięstwo i wygrać wojnę... lecz zanim cały świat padnie na kolana przed nowym władcą, kosmiczny najeźdźca przypuści atak na planetę Gorin. A gdy Aric z Dacji zamieni zbroję na koronę, pojawią się nowe niebezpieczeństwa, które zmuszą go do opuszczenia cesarskiego pałacu i powrotu na przesiąknięte krwią pola bitew, gdzie rozpoczął się jego podbój.
Znakomici twórcy Matt Kindt (DIVINITY, Mind MGMT), Clayton Crain (4001 A.D., RAI) i Renato Guedes (Wolverine) przedstawiają kolejną galaktyczną epopeję!
Album X-O Manowar #3: Cesarz zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-O Manowar (2017) #7-10.
X-O Manowar #03: Cesarz X-O Manowar #03: Cesarz X-O Manowar #03: Cesarz X-O Manowar #03: Cesarz X-O Manowar #03: Cesarz
Descender #05: Powstanie Robotów

Descender #05: Powstanie Robotów

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Dustin Nguyen
Kolor: Steve Wands
Wydanie: I
Data wydania: 28 Styczeń 2020
Seria: Descender
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 97978-83-65938-87-9

Tim-21, Telsa i Quon uciekają wreszcie z Maszynowego Księżyca i rozpoczynają
poszukiwania starego robota, który może zawierać klucz do odkrycia tajemnicy Żniwiarzy. Tymczasem Andy i jego towarzysze są coraz bliżsi odnalezienia Tima-21, ale wyznania Wiertacza rozbijają ich kruchy sojusz w pył. Zaczyna się nowy rozdział poruszającego eposu science fiction autorstwa gwiazdorskiego duetu – JEFFA LEMIRE’A i DUSTINA NGUYENA.

W tomie zebrano zeszyty z serii DESCENDER nr 17–21.
Descender #05: Powstanie Robotów Descender #05: Powstanie Robotów Descender #05: Powstanie Robotów Descender #05: Powstanie Robotów Descender #05: Powstanie Robotów Descender #05: Powstanie Robotów
The Wicked + The Divine #04: Eskalacja

The Wicked + The Divine #04: Eskalacja

Scenariusz: Gillen McKelvie
Rysunki: Jamie McKelvie
Wydanie: I
Data wydania: 25 Styczeń 2020
Seria: The Wicked + The Divine
Tłumaczenie: Piotr Czarnota
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 180x275 mm
Stron: 160
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-76-3

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w THE WICKED + THE DIVINE
#18–22.

Co dziewięćdziesiąt lat dwunastu bogów przyjmuje ludzką postać. Są kochani. Są
nienawidzeni. A w ciągu dwóch lat umierają.

Zespół twórców odpowiedzialnych za takie serie jak Young Avengers i Phonogram podejmuje nową, wartko toczącą się historię o niezwykłych bohaterach. Witamy w świecie The Wicked + The Divine, w którym bogowie są najpopularniejszymi gwiazdami rozrywki, a gwiazdy muzyki rozrywkowej stają się wszechmocnymi bóstwami. Pamiętaj jednak: nie będziesz żyć wiecznie tylko dlatego, że jesteś nieśmiertelny.
The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja The Wicked + The Divine #04: Eskalacja
Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Mafalda. Wszystkie komiksy. Tom 1

Scenariusz: Quino
Rysunki: Quino
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2020
Seria: Mafalda. Wszystkie komiksy
Tłumaczenie: Filip Łobodziński
Oprawa: twarda
Format: 210 x 165 mm
Stron: 334
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 978-83-10-13404-2

Paski komiksowe z przygodami Mafaldy, małej argentyńskiej dziewczynki zatroskanej sprawami świata, doczekały się wreszcie pełnej dwutomowej edycji w języku polskim. Tworzone przez Quino (Joaquína Salvadora Lavado) w latach 1965–1973 dzieła przetłumaczył Filip Łobodziński, który we wstępie wyjaśnia:

„Już pierwsza historyjka zdradza nam, że wprawdzie bohaterka jest jeszcze dzieckiem, ale świat i jego problemy traktuje bardzo poważnie. Znacznie poważniej niż dorośli. Mafalda jest orędowniczką demokracji, sprawiedliwości społecznej i pokoju. Łatwo dostrzega hipokryzję polityków i mediów, domyśla się podskórnych mechanizmów, które rządzą światem wbrew temu, co zwykliśmy nazywać prawami człowieka”.

Mafalda, choć została wymyślona ponad pół wieku temu, jest ze swoim krytycznym stosunkiem do rzeczywistości oraz feministyczną postawą bohaterką na wskroś współczesną.
Katanga #03: Rozproszenie

Katanga #03: Rozproszenie

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: Sylvain Vallee
Kolor: Jean Bastide
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2020
Seria: Katanga
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 68
Cena: 60,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-65465-49-8

W 1960 roku, po osiemdziesięciu latach belgijskich rządów kolonialnych, Kongo deklaruje niezależność. Niecałe dwa tygodnie później, najbogatsza prowincja Kongo - Katanga ogłasza secesję i blokuje wydobycie surowców naturalnych. Doprowadza to Kongo i Katangę na skraj wojny domowej . Masakry i exodus ludności cywilnej są na porządku dziennym. ONZ podejmuje się mediacji w konflikcie oraz wysłania sił pokojowych ...

W trzecim tomie Fabien Nury i Sylvain Vallée powracają do kluczowego momentu w swojej pełnej udręki historii, osadzonej w latach sześćdziesiątych, gdy Katanga staje się już prowincją Kongo.

Spotykamy w nim najemników pozbawionych sumienia, skorumpowanych do szpiku kości polityków, byłych nazistów, przyszłe ofiary... Nie ma idealizmu w tej brutalnej, obrazoburczej, a zarazem przewrotnie radosnej opowieści, która bezkompromisowo podejmuje tematykę rasizmu i pieniędzy.
Katanga #03: Rozproszenie Katanga #03: Rozproszenie Katanga #03: Rozproszenie


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-