baner

NEWS

- Galeria

Wrześniowy pakiet KG


Kultura Gniewu przygotowała cztery premiery na wrzesień - jeśli ciekawią Was dalsze losy Anastazji, Riada, Jasia i Jerzego (albo chcielibyście ich dopiero poznać), to klikajcie śmiało!
Anastazja. Tom drugi

Anastazja. Tom drugi

Scenariusz: Magdalena Lankosz
Rysunki: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: 25 Wrzesień 2019
Seria: Anastazja
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 × 200 mm
Stron: 88
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-25-5

Drugi i ostatni tom komiksu Joanny Karpowicz i Magdaleny Lankosz, w którym autorki pokazują zderzenie wyobrażeń o życiu aktorki z tym, co kryje się za kulisami filmowego biznesu. Opowiedziana w kryminalnej konwencji historia pełna jest suspensu i tajemnic. Dotyczą one zarówno przeszłości bohaterek, jak i mrocznych praktyk Złotej Ery Hollywood.

Opowiadając o czasach, kiedy Fabryka Snów przypominała stojące ponad prawem bizantyjskie imperium, autorki zostawiają czytelnikom wiele tropów, które odsyłają do ponurych legend Miasta Aniołów, takich jak samobójstwo Peg Entwistle, proces Fatty'ego Arbuckle czy morderstwo Czarnej Dalii. W tej opowieści o kręgu zła, który zacieśnia się wokół tytułowej bohaterki, jest bardzo wiele z prawdziwej - oficjalnej i nieoficjalnej - historii Hollywood, największego przemysłu rozrywkowego na świecie.
Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi Anastazja. Tom drugi
Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987)

Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987)

Scenariusz: Riad Sattouf
Rysunki: Riad Sattouf
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Arab przyszłości
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 152
Cena: 49,90 ZŁ
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-18-7

Autobiograficzny komiks Riada Sattoufa, w którym opowiada on o swoim dzieciństwie spędzonym w cieniu trzech dyktatorów – Mu'ammara al-Kadafiego, Hafiza al-Asada i własnego ojca.

„Arab przyszłości” to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987) Arab przyszłości #3: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1985-1987)
Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę

Scenariusz: Mathias Picard
Rysunki: Mathias Picard
Wydanie: I
Data wydania: 25 Wrzesień 2019
Seria: Jaś Ciekawski, Krótkie Gatki
Tłumaczenie: Katarzyna Koła-Bielawska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235 × 330 mm
Stron: 52
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-23-1

Po fantastycznej przygodzie w oceanie tym razem wyruszy do serca dżungli. Ale nie jest to zwykła dżungla – z każdym krokiem Jasia czas zdaje się cofać, aż jego – i czytelnika! - oczom ukażą się skrzypy, widłaki i dinozaury!

Dzięki fantastycznym trójwymiarowym efektom narysowana przez Matthiasa Picarda tajemnicza dżungla, skrywająca ruiny starożytnej cywilizacji, będąca domem dla niezwykłych stworzeń staje się jeszcze bardziej fascynująca!

Do komiksu dołączone są dwie pary okularów trójwymiarowych, aby umożliwić wspólną lekturę małym i dużym podróżnikom.
Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę
Jeż Jerzy. Tom 2

Jeż Jerzy. Tom 2

Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: 25 Wrzesień 2019
Seria: Jeż Jerzy, Jeż Jerzy De Luxe
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 200
Cena: 64,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-24-8

Drugi tom zbiorczego i kompletnego wydania przygód Jeża Jerzego, jednego z najpopularniejszych bohaterów współczesnego komiksu polskiego! Postać, stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zawsze była głosem młodego pokolenia, a autorzy znani z bezlitosnego wyśmiewania naszych narodowych wad i słabości.

Przygody Jeża Jerzego to historie o piętnowaniu głupoty, nietolerancji i ksenofobii. Bohater konfrontował się m.in. ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią, a nawet samym Szatanem.

W tomie drugim „Jeża Jerzego” znajdują się albumy „Ścigany”, „Ziom”, „In Vitro”, a także dodatkowe ilustracje, szkice, czy alternatywne okładki.

"Dziś Tomek i Rafał z goryczą komentują polskie realia w paskach drukowanych na łamach "Dużego Formatu", reporterskiego dodatku do "Gazety Wyborczej", ale warto pamiętać, że dwadzieścia lat temu ich spostrzeżenia były nie mniej celne - tyle że kazały czytelnikom patrzeć na świat oczami bohatera palącego jointy i pijącego browary. Jerzy miał może wzrok nieco od tych używek zamglony, ale pewne rzeczy widział naprawdę ostro. Nie twierdzę, że komiksy o Jeżu miały wielkie społeczne ambicje. Nie, to była czysta rozrywka, ale dzięki inteligencji twórców okazała się także komentarzem do rzeczywistości" - fragment wstępu Jakuba Demiańczuka.
Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2 Jeż Jerzy. Tom 2


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-