baner

NEWS

- Zapowiedzi

Wrzesień z Ongrysem, Taurusem, Kurcem, Planetą Komiksów, Kboom i...


Nie wszyscy wydawcy ujawnili już swoje wrześniowe premiery, inni zdradzili tylko cześć tytułów. To pierwsza z informacji o planach wydawniczych mniejszych wydawnictw.
Żar-Ptak
Na 48 czarno-biały stronach prezentowane są opowiadania, komiksy, grafika i publicystyka współczesnych polskich twórców związanych z szeroko pojętą fantastyką i sztukami graficznymi oraz debiutantów.

Spis treści:

Opowiadania
Jesień - Paweł Komosa
Iluzja - Paweł Korzeniewski
Gorące popołudnie Cervantesa - Jan Miś/Økropny
Reymont popołudniem - Jan Miś/Økropny
Mickiewicz w różnych porach - Jan Miś/Økropny
Wyprawa nad Tamę - Daniel Fiedczak
Opiekunka - Dominika Węcławek

Komiksy
The last tree - scen. Andrzej Włudecki, rys. Zvyrke
Sojuz - Bartek Biedrzycki
Toruńska legenda - scen. Andrzej Włudecki, rys. Kimiooon
Økropne potwory - Jan Miś/Økropny
Cudowne przygody japońskiej gruszki - Piotr Michalak

Publicystyka
Sprawozdanie z walnego zgromadzenia Towarzystwa Geedisoznawców - Krzysztof Kietzman
Kosmiczna historia, czyli Imperium... Romanum w Gwiezdnych wojnach - Magdalena Stawniak

Grafika
Ragnarok - Marek Turek
Ostatnia podróż Guliwera - Marek Turek
Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki

Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki

Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Lewis LaRosa
Wydanie: I
Data wydania: 27 Wrzesień 2019
Seria: Bloodshot: Odrodzenie
Tłumaczenie: Adam Rzatkowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 124
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-0-9

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w Bloodshot Reborn #10-13
W dalekiej przyszłości, Los Angeles zamieniło się w postapokaliptyczną pustynię; a Bloodshot, niegdyś idealna maszyna do zabijania, dziś jest po prostu staroświecki. Jest reliktem przeszłości, i wraz z Magic, miłością swojego życia, osiedla się w małym miasteczku jako obrońca jego bezsilnych mieszkańców. Ich spokój nie trwa wiecznie. Miasteczko zostaje zaatakowane przez mrocznych, a Bloodshot ponownie wyrusza w drogę, tym razem, aby oczyścić wrogie pustkowia Uniwersum Valianta!
Bestsellerowy autor Jeff Lemire (Waleczni, Podwodny Spawacz) oraz wybitny rysownik Lewis LaRosa (Punisher MAX) wciskają gaz do dechy i prezentują wizję przyszłości, która wgniata w fotel. Przekonaj się sam!
Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki Bloodshot: Odrodzenie #03: Staroświecki
Frankenstein żyje, żyje!

Frankenstein żyje, żyje!

Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Bernie Wrightson, Kelley Jones
Wydanie: I
Data wydania: 27 Wrzesień 2019
Tłumaczenie: Marek Starosta
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda (A)
Format: 199x305 mm
Stron: 104
Cena: 70,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-1-6

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w Frankenstein Alive, Alive! #1-4
Album Frankenstein żyje, żyje! powstał z inspiracji nieśmiertelnym klasykiem gotyckiego horroru pióra Mary Shelley i stanowi kontynuację opowieści o stworzonym przez Wiktora Frankensteina prometejskim potworze, który wędruje w poszukiwaniu swojego człowieczeństwa. Komiks napisał i zilustrował duet również iście klasyczny: Steve Niles i Bernie Wrightson.
To wydanie zbiorcze zawiera czteroczęściową serię oraz obszerną galerię niepublikowanych dotąd projektów i szkiców Wrightsona zaczerpniętych z oryginalnych. Uzupełniające ilustracje do ostatniego rozdziału stworzył Kelley Jones, wyznaczony osobiście przez rysownika do dokończenia serii Frankenstein żyje, żyje!
Frankenstein żyje, żyje! Frankenstein żyje, żyje! Frankenstein żyje, żyje! Frankenstein żyje, żyje! Frankenstein żyje, żyje! Frankenstein żyje, żyje!
Frankenstein żyje, żyje!

Frankenstein żyje, żyje!

Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Bernie Wrightson, Kelley Jones
Okładka: Przemysław Truściński
Wydanie: I
Data wydania: 27 Wrzesień 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda (B)
Format: 199x305 mm
Stron: 104
Cena: 70,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-1-6

Kraina Ruin. Oko za oko

Kraina Ruin. Oko za oko

Scenariusz: Derek Laufman
Rysunki: Derek Laufman
Wydanie: I
Data wydania: 27 Wrzesień 2019
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260mm
Stron: 144
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Kboom
ISBN: 978-83-954323-3-0

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w RuinWorld #1-5
W Krainie Ruin każdy poszukiwacz dba tylko o siebie.
Poznaj Pogo i Reksa, którzy wyruszają na poszukiwanie magicznych artefaktów oraz broni rozsianych po całej krainie. Nasi bohaterowie wraz z nie zawsze wiernymi kompanami muszą uciekać przed bandą podstępnych złoczyńców, zmierzyć się z niebezpiecznymi ropuszymi klanami, przetrwać spotkanie z kamiennymi golemami i powstrzymać katastrofalny koniec świata – a to wszystko podczas poszukiwań największego skarbu, jaki istniał w Krainie Ruin.
Rysownik Derek Laufman (Marvel Superhero Adventures) zabiera nas w niezapomnianą podróż przez Krainę Ruin, gdzie Pogo wraz z Reksem przeżywają liczne przygody wśród groźnych przeciwników i kapryśnych przyjaciół!
Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko Kraina Ruin. Oko za oko
Czas na Relax

Czas na Relax

Autor: Sebastian Chosiński
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Wydawnictwo: Kurc

Czy "Relax" to najważniejszy magazyn komiksowy w Polsce?

Jaką rolę odegrał dla kultury komiksu a jaką w szarej rzeczywistości Polski Ludowej?

Baranowski, Christa, Kobyliński, Lutczyn, Polch, Rosiński, Skrzydlewski, Szyszko, Weinfeld, Wróblewski i inni- plejada polskich komiksiarzy tworzyła "Relax". Dziś często czas, kiedy ukazywał się magazyn nazywa się "złotym okresem polskiego komiksu". Dlaczego? I czy słusznie?

Sebastian Chosiński, recenzent i publicysta, autor bestsellerowej książki Teczka personalna. O komiksie "Kapitan Żbik" tym razem opisuje fenomen "Relaxu", który trwa nadal, o czym świadczą niedawne wznowienia komiksów w formie antologii.

Chosiński omawia dokładnie wszystkie 31 numerów "Relaxu" oraz... kolejne, już nie wydane numery. Czy były szanse na wznowienie pisma? A jaka była geneza powstania?
Storm #08: Żyjąca planeta. Vandaal Niszczyciel

Storm #08: Żyjąca planeta. Vandaal Niszczyciel

Scenariusz: Martin Lodewijk
Rysunki: Don Lawrence
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Storm
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 104
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-953925-5-9

Storm wraz z Rudowłosą i Nomadem lecą samolotem nad ogromnym morzem lawy. Paliwo kończy się a na dodatek tracą elementy wyposażenia. Uratować ich może jedynie Jajo Pandarwii, które posiada teokrata Marduk. W drugiej opowieści Storm - anomalia z Ziemi - musi zmierzyć się z z wynaturzoną istotą z innego wszechświata.

Storm to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść mierzącą się z klasycznymi motywami science fiction.

Storm ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny "CDN", "Komiks" i "Świat Komiksu". Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.
Storm #08: Żyjąca planeta. Vandaal Niszczyciel Storm #08: Żyjąca planeta. Vandaal Niszczyciel Storm #08: Żyjąca planeta. Vandaal Niszczyciel
Eileen Gray. Dom pod słońcem

Eileen Gray. Dom pod słońcem

Scenariusz: Charlotte Malterre-Barthes
Rysunki: Zosia Dzierżawska
Wydanie: I
Data wydania: 25 Wrzesień 2019
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190 x 250 mm
Stron: 162
Cena: 59,99 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788366335158

Rok 1924, południe Francji. Rozpoczyna się budowa położonej nad morzem willi. Niespełna 100 lat później budynek nazwany E-1027 uznawany jest za kamień milowy projektowania, a jego autorka, Eileen Gray, za pionierkę modernistycznego designu i architektury.To podczas szalonych lat 20. w Paryżu prace Gray osiągnęły niespotykany wcześniej poziom innowacji. Dążenie do tworzenia sztuki, która będzie jednocześnie funkcjonalna i zmysłowa zaprowadziło ją do stworzenia niezwykłego domu, najodważniejszego dzieła w jej karierze.Jednak życie w cieniu męskich współpracowników i konflikt z legendarnym Le Corbusierem nieomal doprowadziły do całkowitego wymazania Gray z kart historii architektury.

Komiks polskiej rysowniczki Zosi Dzierżawskiej i francuskiej architektki Charlotte Malterre-Barthes przybliża życie i dzieło tej niezwykłej artystki – prawdziwej wizjonerki, która nie idąc na kompromisy zawsze szukała artystycznej doskonałości.
Astonishing X-Men. Tom 3

Astonishing X-Men. Tom 3

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Simone Bianchi, Alan Davis, Adi Granov, Clayton Crain, Kaare Andrews, Phil Jimenez
Kolor: Simone Peruzzi, Christina Strain, Laura Martin, Morry Hollowell, Simone Bianchi, Rob Schwager, Frank D’Armata,
Wydanie: I
Data wydania: 13 Wrzesień 2019
Seria: Astonishing X-Men
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 312
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-59-6

Warren Ellis, brytyjski scenarzysta komiksowy i telewizyjny znany z takich serii, jak The Authority, Planetary, Detektyw Fell, Transmetropolitan czy Hellblazer przedstawia swoją wizję przygód X-Men. W jej urzeczywistnieniu pomagają mu rysownicy Simone Bianchi (Thanos powstaje) oraz Phil Jimenez (Nieskończony kryzys) oraz cała rzesza innych znanych artystów tworzących kilkustronicowe epizody.
X-Men wracają do działania. Mają nową bazę, nowe kostiumy i tajemnicę, której rozwiązanie będzie wymagało podróży na nieznane tereny. Czym są widmowe skrzynki? Gdzie umierają statki kosmiczne? Co kryje się za pojawieniem się na Ziemi nowego mutanta? Czy X-Men zdążą uratować Abigail Brand? Kto stoi za zamachami na mutantów? Szaleni genetycy, inne wymiary, przybysze z kosmosu i Krakoa, Żyjąca Wyspa – to wszystko w najnowszym tomie przygód zadziwiających X-Men.
W albumie umieszczono materiały pierwotnie opublikowane w formie zeszytowej w serii Astonishing X-Men #25-35 oraz miniserii Astonishing X-Men: Ghost Boxes #1-2.
Astonishing X-Men. Tom 3 Astonishing X-Men. Tom 3 Astonishing X-Men. Tom 3 Astonishing X-Men. Tom 3
Kapitan Szpic i popielniczka z negatywką

Kapitan Szpic i popielniczka z negatywką

Scenariusz: Artur Ruducha, Daniel Koziarski
Rysunki: Artur Ruducha
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Kapitan Szpic
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 32
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-60-3

Niewinna przysługa kończy się dla inżyniera Adama Czerstwego aresztowaniem w Berlinie. Jakby tego było mało, znajdująca się w jego posiadaniu popielniczka z negatywką stanowi ważny rekwizyt w aferze szpiegowsko-przemytniczej.

Kapitan Szpic, porucznik Koka-Kola i porucznik Michał ruszają z misją specjalną, która okaże się pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawą przez Bułgarię, Turcję, Węgry i Niemcy.

Czy Adam Czerstwy odzyska wolność? Co tak naprawdę zawiera mielonka tyrolska? Co wydarzy się w restauracji „Tajemniczy Turek”? Jakie zamiary ma wobec Szpica napalona Gosha?

Artur Ruducha i Daniel Koziarski powracają z kolejnym zeszytem „Kapitana Szpica”, w którym akcja nie zwalnia nawet na stronę!
Lester Cockney. Tom 1

Lester Cockney. Tom 1

Scenariusz: Franz
Rysunki: Franz
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Lester Cockney
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x296 mm
Stron: 280
Cena: 125,00 zł
Wydawnictwo: Ongrys
ISBN: 978-83-65803-56-6

Przeznaczenie bywa kapryśne... Niefortunny cios zadany pięścią sprawia, że obdarzony buntowniczą naturą Irlandczyk Lester Cockney zostaje siłą wcielony do armii angielskiej i trafia na drugi koniec świata, by brać udział w wojnie, która „nie jest jego wojną”...
Lecz przeznaczenie posiada więcej niż tylko jednego asa w rękawie... Choć śmierć często zagląda mu w oczy, Lestera Cockneya czeka wielka podróż z Londynu poprzez Afganistan, Pendżab, Indie,
Arabię i Bałkany, aż do Węgier.
Lester Cockney to komiks przygodowy autorstwa niezwykle utalentowanego Franza. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera pięć albumów serii, dossier oraz dwie dodatkowe krótkie historie.
Tajfun. Nowe przygody: antologia
Dość już wakacji na marsjańskich plażach. Trójka niestrudzonych agentów znowu bierze się do roboty! Mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwo, postapokaliptyczne wizje, bezlitosna kosmiczna próżnia, a także… Piękne kobiety, ryczące buldożery, zakręcony humor, dzikie pościgi, walki kung-fu, nieprawdopodobne wynalazki nauki przyszłości oraz solidna, nieskrępowana prawami fizyki dawka przygody. Po prostu Tajfun w całej okazałości, przemawiający przez nowe pokolenie twórców. Jeszcze nie pora golić wąsa! Do boju!
Tajfun. Nowe przygody: antologia Tajfun. Nowe przygody: antologia Tajfun. Nowe przygody: antologia Tajfun. Nowe przygody: antologia Tajfun. Nowe przygody: antologia
Tajfun. Nowe przygody: antologia
Trupie gadki. Sezon 2

Trupie gadki. Sezon 2

Scenariusz: Adam Murphy
Rysunki: Adam Murphy
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Trupie gadki
Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 176x248 mm
Stron: 64
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 9788395252594

LEKTURA TEGO KOMIKSU JEST JAK ZASTRZYK HISTORII PROSTO W MÓZG!

Razem z gospodarzem naszego talk show, Adamem Murphym, dokopiesz się do prawdy na temat najsłynniejszych umarlaków w historii! Czemu spisek Guya Fawkesa spalił na panewce? Do czego królowa Elżbieta I używała trucizny? Czemu Wilhelm Zdobywca eksplodował?

TRUPIE GADKI SĄ ZABÓJCZO ŚMIESZNE! Komiks polecany przez towarzystwo miłośników zombie. –

Stosunki dyplomatyczne między żywymi i nieumarłymi poprawić może tylko edukacja! – Zofia (nauczycielka, lat 135)
Żelazny Diabeł

Żelazny Diabeł

Scenariusz: Frank Thorne
Rysunki: Frank Thorne
Publicystyka: Maria Lengren
Wydanie: I
Data wydania: 24 Wrzesień 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda (A)
Format: 170 x260 mm
Stron: 160
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-955059-1-1

"Żelazny Diabeł" to saga o losach dwóch bezpruderyjnych blondynek, złączonych przeznaczeniem, lecz podzielonych eonami. Gdy obumiera XX wiek, a nadejście nowego millennium świętuje się w najlepszych nowojorskich burdelach, te dwie przeklęte córy Wenus stają się jednością. Towarzyszący temu diaboliczni emisariusze, potężni nekromanci, a także trawieni nieziemskim pożądaniem śmiertelnicy wyzwalają spiralę wydarzeń całkowicie wymykających się kontroli rozumu.

"Żelazny Diabeł" to komiks noszący cechy idealnych kochanków: jest piękny, perwersyjny i popieprzony. Ocieka seksem i przemocą, rzuca na bruk symbole prawości, plącze drogowskazy na ścieżce duchowego oświecenia, powala absurdalnym, czarnym humorem.

"Żelazny Diabeł" to dzieło genialnego i legendarnego autora (znanego m.in z serii komiksów o Czerwonej Sonji) – Franka Thorne’a, którego wyobraźnia zmienia najpodlejszy ściek w krainę czarów.

Wydanie łączy oryginalną serię, jej kontynuację zatytułowaną "Diabelski Anioł" oraz zwieńczenie ich obu, zainspirowane burzliwą akcją w pewnym sklepie komiksowym w Oklahomie, która na zawsze zapisała się w historii amerykańskiej walki z cenzurą.

Tylko dla bardzo, bardzo dorosłego i zdrowo zdystansowanego czytelnika.
Żelazny Diabeł Żelazny Diabeł Żelazny Diabeł
Żelazny Diabeł

Żelazny Diabeł

Scenariusz: Frank Thorne
Rysunki: Frank Thorne
Wydanie: I
Data wydania: 24 Wrzesień 2019
Tłumaczenie: Maria Lengren
Oprawa: twarda (B)
Format: 170 x260 mm
Stron: 160
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-955059-5-9

ALBUM TYLKO DLA DOROSŁYCH!
Żelazny Diabeł to saga o losach dwóch bezpruderyjnych blondynek, złączonych przeznaczeniem, lecz podzielonych eonami. Gdy obumiera XX wiek, a nadejście nowego millennium świętuje się w najlepszych nowojorskich burdelach, te dwie przeklęte córy Wenus stają się jednością. Towarzyszący temu diaboliczni emisariusze, potężni nekromanci, a także trawieni nieziemskim pożądaniem śmiertelnicy wyzwalają spiralę wydarzeń całkowicie wymykających się kontroli rozumu.
Żelazny Diabeł to komiks noszący cechy idealnych kochanków: jest piękny, perwersyjny i popieprzony. Ocieka seksem i przemocą, rzuca na bruk symbole prawości, plącze drogowskazy na ścieżce duchowego oświecenia, powala absurdalnym, czarnym humorem.
Żelazny Diabeł to dzieło genialnego i legendarnego autora (znanego m.in z serii komiksów o Czerwonej Sonji) – Franka Thorne’a, którego wyobraźnia zmienia najpodlejszy ściek w krainę czarów.
Wydanie łączy oryginalną serię, jej kontynuację zatytułowaną Diabelski Anioł oraz zwieńczenie ich obu, zainspirowane burzliwą akcją w pewnym sklepie komiksowym w Oklahomie, która na zawsze zapisała się w historii amerykańskiej walki z cenzurą.
Tylko dla bardzo, bardzo dorosłego i zdrowo zdystansowanego czytelnika.
Barakuda #05: Kanibale

Barakuda #05: Kanibale

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Jeremy
Wydanie: I
Data wydania: 17 Wrzesień 2019
Seria: Barakuda
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 56
Cena: 38,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-65465-40-5

Jean Dufaux i Jeremy nie dają wytchnienia piratom w piątym tomie "Barakudy". A pozostał już tylko jeden do końca tej serii...
Podczas gdy Raffy jest zakładnikiem Hiszpanów, Maria, Tar, Jean Coupe-Droit i Emilio uciekają na wyspę Ranelagh. Radość ze znalezienia Barakudy jest krótkotrwała. Ta wyspa nie jest bardziej gościnna niż Puerto Blanco: tortury Hiszpanów są cywilizowanym dobrodziejstwem w obliczu kanibalizmu plemienia Moori! Czy Blackdog oprze się ich czarownikowi?
Diament Kashar nie przestaje budzić pożądania...
Scenarzystą serii jest wybitny francuski autor Jean Dufaux, znany z takich kultowych prac jak "Murena", "Skarga Utraconych Ziem" czy "Saga Valty".
Barakuda #05: Kanibale Barakuda #05: Kanibale Barakuda #05: Kanibale
XIII Mystery #11: Jonathan Fly

XIII Mystery #11: Jonathan Fly

Scenariusz: Luc Brunschwig
Rysunki: Olivier Taduc
Kolor: Berengere Marquebreucq
Wydanie: I
Data wydania: 17 Wrzesień 2019
Seria: XIII Mystery
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 56
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: Taurus Media
ISBN: 978-83-65465-39-9

Kontynuacja pobocznej serii "XIII"-tki.
Każdy tom jest historią jednej postaci znanej z serii głównej i jest tworzony przez inny zespół twórców.
Kim jest Jonathan Fly? Dlaczego ten znakomity reporter prowadzi potajemne i samotne życie ze swoim synem, Jasonem? Jakie są jego powiązania z zabójstwem pastora Catona-Wooda, lidera ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności, oraz Jaspera Glovera, dyrektora FBI?
Jedenasty album z serii "XIII Mystery" opowiadany jest oczami Jasona, od czasów gdy był dzieckiem...
XIII Mystery #11: Jonathan Fly XIII Mystery #11: Jonathan Fly XIII Mystery #11: Jonathan Fly[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-