reklama

NEWS

- Zapowiedzi

Premiery Polek na emefce


Na MFKiG ukażą się trzy albumy polskich autorek i jeden współtworzony przez malarkę. Sprawdźcie co na wrzesień przygotowały Katarzyna Witerscheim, Berenika Kołomycka, Anna Krztoń i Joanna Karpowicz!
Helena Wiktoria #01: Szlajfki

Helena Wiktoria #01: Szlajfki

Scenariusz: Katarzyna Witerscheim
Rysunki: Katarzyna Witerscheim
Wydanie: I
Data wydania: 15 Wrzesień 2018
Seria: Helena Wiktoria
Oprawa: zintegrowana
Format: B5
Cena: 44,99 zł
Wydawnictwo: Studio JG
ISBN: 9788380013612

Bytom, 1875 r. Po śmierci Stanisława Krolla ogromny majątek trafia w ręce jego ośmioletniej siostrzenicy, Heleny Wiktorii Kocik. Mimo sprzeciwów rodziny, w tym żony zmarłego, testamentu nie da się podważyć - huty, kopalnie i ziemie przechodzą w ręce dziewczynki. Wkrótce po pogrzebie Helena Wiktoria wyjeżdża z rodzicami w podróż po Europie. Po dziesięciu latach wraca do kraju jako dziedziczka fortuny, a zarazem idealna kandydatka na żonę dla każdego arystokraty pragnącego ratować upadający majątek. Jednak w sercu Heleny rodzą się ambicje daleko wykraczające poza korzystny mariaż – chce godnie zastąpić zmarłego wuja w zarządzaniu majątkiem. Mimo dezaprobaty krewnych odnawia też znajomość z Arturem – ubogim studentem nauk medycznych, a zarazem jej najdroższym przyjacielem z dzieciństwa. Czy w obliczu intryg i spisków wśród najbliższych dziewczyna zdoła wywalczyć dla siebie przyszłość, jakiej pragnie?

----------------------

Katarzyna "Panna N" Witerscheim – rysowniczka, autorka komiksów internetowych. W swoim wieloletnim dorobku artystycznym zdołała zgromadzić liczne projekty, z których największy rozgłos przyniósł jej wciąż powstający webkomiks "Slavonica", a także nowatorska inicjatywa prowadzona na Instagramie – 1995Regi. Miała okazję współpracować z takimi scenarzystkami jak Kelly Thompson i Magdalene Visaggio przy komiksach „Jem and the Holograms" i „Sex Death Revolution". Po więcej informacji na temat twórczości autorki zapraszamy na stronę panna-n.com.
Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy

Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Wydanie: I
Data wydania: 19 Wrzesień 2018
Seria: Malutki Lisek i Wielki Dzik, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328134690

Dwaj przyjaciele Malutki Lisek i Wielki Dzik kontynuują swoją podróż w nieznane. Podczas wędrówki wspominają swoje przygody z przeszłości i opowiadają sobie o nie zawsze łatwych i przyjemnych uczuciach, które im wtedy towarzyszyły. Coraz mocniej przekonują się, że ich przyjaźń jest wyjątkowa. Z każdym kolejnym dniem zaczynają jednak odczuwać większą tęsknotę za dolinką, w której się poznali...

Doskonały komiks dla najmłodszych czytelników!

Komiks nagrodzony w drugiej edycji "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci".

[opis wydawcy]
Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy Malutki Lisek i Wielki Dzik #04: Tamtędy
Postapo: Życie toczy się dalej. To nie jest kraj dla starych bogów

Postapo: Życie toczy się dalej. To nie jest kraj dla starych bogów

Scenariusz: Daniel Gizicki
Rysunki: Joanna Karpowicz
Wydanie: I
Data wydania: 15 Wrzesień 2018
Seria: Postapo
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 20
Wydawnictwo: Celuloza

Postapo: Życie toczy się dalej / To nie jest kraj dla starych bogów (scenariusz: Daniel Gizicki, rysunki: Joanna Karpowicz) to dodatkowy albumik do serii Postapo wykreowanej przez Daniela Gizickiego i Krzysztofa Małeckiego.

Albumik będzie flipbookiem, zawierającym 2 krótkie historie Postapo: Życie toczy się dalej, która pojawiła się już w wydanym w 2015 roku albumie Postapo: Antologia oraz Postapo: To nie jest kraj dla starych bogów, ta opowiastka była opublikowana w pokonkursowej antologii Festiwalu Komiksu w Łodzi.

Obie historie zostaną zaprezentowane w kolorze.

[opis wydawcy]
Postapo: Życie toczy się dalej. To nie jest kraj dla starych bogów
Weź się w garść

Weź się w garść

Scenariusz: Anna Krztoń
Rysunki: Anna Krztoń
Okładka: Hans Lijklema
Wydanie: I
Data wydania: 15 Wrzesień 2018
Seria: Nowy komiks polski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 165x230 mm
Stron: 244
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 9788364638879

Seria Nowy Komiks Polski prezentuje wyjątkową opowieść!

Nastolatki, przyjaciółki, dziewczyny. Iga, Asia i Ania. Połączyły je pasje i wspólnie przeżywane problemy. ”Weź się w garść” to niezwykły portret dziewczyn i kobiet, w którym niejedna czytelniczka i czytelnik odnajdą swoją opowieść. Historia smutna i przejmująca, prawdziwa i osobista, poruszający dokument o mijającej epoce napisany z kobiecej perspektywy.

Anna Krztoń jest jedną z najważniejszych twórczyń polskiej sceny komiksowej i choć to jej debiutancki album, w świecie komiksu jej twórczość od lat ma wielu fanów i fanek.

Komiks powstał dzięki wsparciu w ramach Konkursu Stypendialnego Gildia.pl.

[opis wydawcy]
Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść Weź się w garść[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-