baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof na sierpień


W sierpniu nakładem Timof Comics ukażą się trzy albumy, w tym wyczekiwany Ed Piskor i krajowy debiut! Sprawdźcie tytuły i przykładowe plansze!
Antologia umysłu

Antologia umysłu

Scenariusz: Tommi Musturi
Rysunki: Tommi Musturi
Wydanie: I
Data wydania: 21 Sierpień 2018
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x240 mm
Stron: 128
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-74-5
Komiks nr 255

Antologia umysły to zbiór 37 krótkich komiksów, które Tommi Musturi tworzył w ostatnich 20 latach. Zbór pokazuje różnorodność graficzną i narracyjną prac autora. Musturi testuje różne style i sposoby opowiadania historii, by pokazać różnorodne przesłanie i zaskakujące pomysły. Na końcu antologii znajduje się odautorski esej o stylu jako narzędziu w sztuce komiksu.

Tommi Musturi to fiński twórca komiksowy, który był członkiem uznanego kolektywu komiksowego Kutikuti oraz prezentował swoje prace na ponad 100 wystawach na świecie. W 2011 roku Fińskie Towarzystwo Komiksowe przyznało mu główną nagrodę komiksową w kraju - Puupäähatti. W Polsce ukazał się jego album Księga Pana Nadziei.
Antologia umysłu Antologia umysłu Antologia umysłu Antologia umysłu Antologia umysłu
Hip Hop Genealogia #01

Hip Hop Genealogia #01

Scenariusz: Ed Piskor
Rysunki: Ed Piskor
Wydanie: I
Data wydania: 21 Sierpień 2018
Seria: Hip Hop Genealogia
Tłumaczenie: Marceli Szpak, Piotr Czarnota
Druk: kolor
Oprawa: zintegrowana
Format: 225x320 mm
Stron: 112
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-68-4
Komiks nr 256

Tak, tak, ziom! Sławny młody rysownik Ed Piskor chce Was trochę podszkolić w oldskulu i dlatego przygotował totalnie rozrywkową i encyklopedyczną kronikę najbardziej amerykańskiej ze sztuk, która podbiła cały świat. „Genealogia Hip Hopu”, która debiutowała w sieci na portalu Boing Boing, poprowadzi Was swoimi obsesyjnie szczegółowymi kadrami przez parki i domówki południowego Bronksu po kluby, studia nagraniowe i radiostacje, gdzie rodziła się nowa scena.
Na planszach tego komiksu ożywają tak magnetyczne i wspaniałe osobowości jak Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa, Kurtis Blow, DJ Kool Herc, The Sugarhill Gang i Funky 4+1. Poznajemy też obdarzone wcale nie mniejszą charyzmą szare eminencje hip hopu: Russella Simmonsa, Sylvię Robinson, Ricka Rubina oraz manhattańskich mistrzów graffiti pomagających przebić się hip hopowi do mainstreamu: Fab Five’a Freddy'ego, który ziomił się z Debbie Harry, Keithem Haringiem i Jeanem-Michaelem Basquiatem.

NAJLEPSZY KOMIKS NA ŚWIECIE - BIZ MARKIE
POJAWIENIE SIĘ W KOMIKSIE EDA PISKORA JEST ZAJEBISTE JAK COŚ CAŁKIEM ZAJEBISTEGO - FAB FIVE FREDDY

CAŁE LATA CZEKAŁEM NA TAKI KOMIKS - HARRY ALLEN, SIEPACZ MEDIALNY PUBLIC ENEMY
ŚWIETNA I DOSKONALE OPOWIEDZIANA HISTORIA - BILL ADLER, „WSPÓŁAUTOR DEF JAM: THE FIRST 25 YEARS OF LAST GREAT RECORD LABEL”

Ed Piskor (ur. 1982) uknuł mistrzowską intrygę, aby spędzać jeszcze więcej czasu w świecie swoich obsesji bez poczucia winy – zaczął tworzyć komiksy o pasjonujących go sprawach. Wizzywig (2012) powstał z jego zainteresowania hackowaniem komputerów i inżynierią społeczną. Teraz przełożył na język komiksu swoją miłość do rapu i kultury hip hop i ma nadzieję, że powstanie więcej tomów Hip Hop Genealogia.
Kolejne odcinki sagi pojawiają się co tydzień online na stronie boingboing.net, chyba że wydarzy się jakieś niezwykle ważne gówno.
I tak możesz jednak skontaktować się z Edem i dowiedzieć się, co on do cholery wyprawia.
www.edpiskor.com

Hip Hop Genealogia #01 Hip Hop Genealogia #01 Hip Hop Genealogia #01 Hip Hop Genealogia #01 Hip Hop Genealogia #01 Hip Hop Genealogia #01
Plemię sów #01

Plemię sów #01

Scenariusz: Łukasz Wnuczek
Rysunki: Łukasz Wnuczek
Wydanie: I
Data wydania: 21 Sierpień 2018
Seria: Plemię sów
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x240 mm
Stron: 60
Cena: 19,90 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-85-1
Komiks nr 254

Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich. Wikingowie porzucają próby skolonizowania Winlandu i wycofują się pod naporem rdzennych mieszkańców. Wkrótce nieznana siła zaczyna siać zniszczenie pośród plemion północnego-wschodu. Garstka ocalonych decyduje się wytropić bestię, ale aby tego dokonać, szukają pomocy Arosena - białego wojownika wychowanego wśród Indian.

Łukasz Wnuczek (rocznik 1981) - scenarzysta, ilustrator i rysownik komiksów, twórca Plemienia Sów. Obecnie pracuje nad trzecim tomem serii oraz dwiema powieściami graficznymi.
Plemię sów #01 Plemię sów #01 Plemię sów #01 Plemię sów #01 Plemię sów #01


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-