baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Garwol Instant


Do 20. maja można oglądać we wrocławskiej Galerii Tymczasem wystawę "Garwol Instant", na której znalazły się między innymi prace z komiksów "Chwila jak płomień" czy "Odwiedziny".
Tym razem na ścianach Galerii zobaczymy prace Paweła Garwola, który zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino. Poza tym pojawi się jego malarstwo oraz ilustracje do książki „Pakuska” Olgerda Dziechciarza, w której oczami dziecka pokazane zostają realia polskiego blokowiska na przełomie lat 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i jednocześnie autora spojrzymy na ówczesną rzeczywistość. Poza tym do obejrzenia będą plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Na wystawie autor zaprezentuje również cykl OK. KOMPUTER – który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem Garwola do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

Paweł Garwol -ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu „Bez końca” – jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu „Chwila jak płomień”. Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.


Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja znajduje się w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu przy placu Świętojańskim 1.

garwolinsta

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-