baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych


Do 6 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański (Cieplewo, ul. Długa 20A) można oglądać wystawę "Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych".
Każdego kto kiedykolwiek czytał kultowy komiks „Kajko i Kokosz” (i nie tylko) zapraszamy do galerii „Kaloryfer”, by zobaczyć niecodzienną wystawę „Na plasterki!!! - czyli Janusz Christa dla zaawansowanych”. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z twórcami bloga Na Plasterki!!!, który jest swoistego rodzaju wirtualnym muzeum twórczości Janusza Christy.

Z okazji 5-lecia bloga, jego twórcy - Hegemon, Kapral i Łamignat - sięgnęli do najgłębszych czeluści swojego archiwum i wyciągnęli unikalne rarytasy kolekcjonerskie. Wystawa została tak zaprojektowana, by stworzyć spójną i ciekawą opowieść o meandrach twórczości Janusza Christy. Zamiast eksponowania rysunków i faktografii, autorzy na każdej planszy czymś widza zaskakują, a tym samym upodabniają wystawę do macierzystego bloga. Niemal na każdej planszy w komiksowy (a jakże!) sposób opowiadają jakąś anegdotę. Wiele eksponatów oraz rysunków zostało po raz pierwszy zaprezentowanych publicznie.

20180212OKSIR

Wystawę można podziwiać od 12 lutego do 6 marca 2018 r., a zakończy ją uroczysty finisaż zaplanowany 6 marca (dokładna godzina do indywidualnego ustalenia), na który zapraszamy dziecięce grupy zorganizowane, które oprócz zwiedzania wystawy, ułożenia mega puzzli, warsztatów plastycznych inspirowanych twórczością Janusza Christy, czeka filmowa niespodzianka.

Nauczyciele zainteresowani taką formą zajęć zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi OKSiBP Cieplewo tel.: 728 415 566 i rezerwację miejsc.


[Ystad za ]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-