baner Waneko

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Nie tylko superhero. Wprowadzenie do komiksu europejskiego


W środę 21 lutego w godzinach 18:00 - 19:30 w warszawskim Centrum Popkultury Yatta.pl (ul. Hoża 19) odbędą się spotkanie "Nie tylko superhero. Wprowadzenie do komiksu europejskiego".
Zapraszamy na kolejny wykład gościnny zorganizowany dzięki uprzejmości Zwierza Popkulturalnego, wstęp darmowy!

Zaczynasz czytać komiksy i znasz już superbohaterów, ale szukasz czegoś nowego? Co powiesz na komiks europejski?
Mamy dla was krótki wstęp do komiksu europejskiego przygotowany przez Zwierz popkulturalny.
Dlaczego jest ciekawy. Co czytać. Czego nie wolno przegapić i jak poradzić sobie z faktem, że tyle fantastycznych komiksów jest po francusku.

20180221yatta

Zwierz popkulturalny o sobie:
„Zacznijmy od tego, skąd Zwierz. Jak wiadomo już Arystoteles powiedział, że człowiek to zwierzę polityczne. Zwierz spojrzał na siebie, na politykę, jeszcze raz, jeszcze raz na politykę i zdecydował się, że będzie popkulturalny. I tak właśnie narodził się Zwierz.

Pisanie w trzeciej osobie – podwędzone od Juliusza Cezara – nie jest tylko przejawem megalomanii. Otóż na blogu istotnie wypowiada się Zwierz. Kulturalna wszystkożerna istota, która prawie nie utrzymuje kontaktów ze światem bo musi obejrzeć wszystkie filmy, seriale, musicale i co pewien czas jakąś operę. Obok zwierza jestem jednak jeszcze ja – Kasia Czajka-Kominiarczuk. Absolwentka historii i socjologii, dzielnie obsługująca klej i nożyczki w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka. Oprócz pracy nad blogiem zajmuje się też trochę działalnością naukową- skoncentrowaną na kinie w dwudziestoleciu międzywojennym. Kasia i Zwierz żyją sobie w zgodzie i choć blog to zdecydowanie poletko zwierza to czasem coś napisze na nim Kasia. Ale te wpisy poznacie bez trudu – są pisane w pierwszej osobie.”


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-