baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Trzy siostry - Dominka, Anna i Kamila Kozłowskie


23 lutego 2018 o godzinie 19:00 w Galerii Tymczasem, komiks i ilustracja we Wrocławiu (pl. Świętojański 1) odbędzie się wernisaż wystawy Trzy siostry - Dominka, Anna i Kamila Kozłowskie. Wystawę będzie można oglądać do 2 kwietnia.
Wernisaż 23 lutego 2018, godzina 19:00
Wystawa czynna do 2 kwietnia 2018

wstęp wolny!

20180223trzysiostry

Wystawa "Trzy siostry" Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie przybliży nam twórczość trzech artystek- sióstr -ilustratorek z Wrocławia. Każda z nich cześć galerii zamieni w swój własny świat by przybliżyć Wam swoją twórczość i siebie. Chociaż są siostrami tworzą w dość odmiennych stylistykach - Kamila kreuje niesamowite, bajkowe światy jak ze snu, Anna jest klasycznym street artowcem, a jej twórczość przesiąknięta jest popkulturą, a Dominika posługuje się w swojej sztuce wyjątkową wrażliwością, a jej twórczość nierozłącznie związane jest z motywem akwatycznym. Te trzy światy zaistnieją na jednej przestrzeni pod wspólnym baśniowym motywem ‘trzech sióstr’.

Anna Kozłowska ANN ART
tworzę pod pseudonimem Ann, zarówno obrazy jaki i ilustracje graficzne. Fascynuje się street artem i graffiti stad też biorą się moje inspiracje do tworzenia. Swoją przygodę ze street artem zapoczątkowałam biorąc udział w rewitalizacji jednej z wrocławskich ulic i wraz z lokalnymi artystami tworzyliśmy kilka murali. Swoimi pracami staram się rozbawić i zaprzyjaźnić odbiorców ze sztuką. W nie dalekiej przyszłości zamierzam otworzyć swoją galerię lub pracować jako tatuażystka.

Kamila Kozłowska Kamila Kozłowska Illustration
Pracuję jako ilustrator freelancer, raz na jakiś czas tworzę, krótkie formy komiksowe.
Moje ilustracje były często nagradzanie na portalach internetowych oraz w konkursach ilustracyjnych.
Po pracy namiętnie czytam komiksy i książki o tematyce grozy.

-Gran Prix oraz nagrodę Kultury Gniewu na MFKiGi w Łodzi, za krótką formę komiksową.
-Wystawa zbiorowa "Dobre Pixele".
-Publikacje w magazynach: AKT, ZNAK, Computer Art (UK), Soul Magazine.
-Dwukrotnie główna nagroda na" Zainspirowani Japonią".


Dominika Kozłowska Momo.

Od lat rysunek, grafika to moja pasja. Jestem samoukiem. W swoich pracach często wykorzystuje oniryzm, przelewając swoje senne wizje z dzieciństwa na kartkę papieru. Jednym z moich ulubionych artystów, którym się inspiruję jest Hokusai Katsushika, dlatego często w moich pracach pojawia się motyw akwatyczny. Staram się poszerzać horyzonty i od niedawna interesuje się animacją poklatkową.


Galeria TYMCZASEM, komiks i ilustracja Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja


Galeria Komiksu i Ilustracji TYMCZASEM rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i była w tamtym czasie pierwszą galerią komiksu w Polsce. Galeria stała się miejscem gdzie regularnie, kilka razy w roku wystawiani są Polscy (i nie tylko) artyści komiksowi i ilustratorzy. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne, murale. Do tej pory zaprezentowaliśmy wystawy m.in. Przemysława „Trusta” Truścińskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza, Marcina Podolca, Daniela Chmielewskiego czy Joanny Karpowicz. W sierpniu 2014 obok galerii uruchomiliśmy również Czytelnię Komiksu i z roku na rok poszerzamy nasze zbiory dla każdego kto ma ochotę poczytać komiksy w przyjemnej atmosferze. Galeria i Czytelnia mieści się w sąsiadujących ze sobą wnętrzach Centrum Kultury Zamek.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-