baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Superbohaterowie Afryki - warsztaty komiksowe


W dniach 10 i 11 lutego o godzinie 10:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2) odbędą się warsztaty komiksowe "Superbohaterowie Afryki".
POSTACI AFRYKI W KOMIKSIE – warsztaty

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę z komiksem. Nie trzeba być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci i gotowość do zaangażowania oraz zainteresowanie tematem.

Celem naszego komiksu jest walka z krzywdzącym stereotypem, że Afrykanie nie mieli konstruktywnego wpływu na postęp na swoim kontynencie - wręcz przeciwnie, Afryka to kontynent setek, tysięcy nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal, jego wspaniałe dziedzictwo kulturowe. Materiału zatem nie zabraknie nam na wiele kolejnych edycji!
Tym komiksem chcemy przybliżać historię i kulturę Afryki poprzez jej bohaterów a także inspirować ludzi.

Podczas dwudniowych warsztatów adaptujemy na komiks fragment biografii postaci ważnej dla kontynentu afrykańskiego.

Wszystko pod okiem i przy doradztwie Bereniki Kołomyckiej – artystki komiksowej, doświadczonej w prowadzeniu tego typu warsztatów. Dodatkowo pomocnym i inspirującym aspektem jest niezwykła plastyczność, bogata i barwna estetyka wielu kultur Afryki, które są tłem do ilustrowanych losów superbohaterów tego kontynentu i wspaniale nadają się do przeniesienia na obrazy.

Prace uczestników zostaną wydane w albumie podobnym do tych wydanych w ramach poprzednich edycji naszych warsztatów:
http://kulturaotwartosci.pl/?page_id=511

Chętnych zapraszamy w dniach 10 i 11 lutego 2017 r. w godz. 10.00-18.00 do Staromiejskiego Domu Kultury. Udział w obu dniach warsztatów jest obowiązkowy.

Udział bezpłatny, zapewniamy podstawowe materiały. Konieczne zapisy: pzajac@sdk.pl, 022 831 23 75 w. 141
Warsztaty dla osób dorosłych, ewentualnie nastoletnich (16+)

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Kultury i postaci Afryki” – kilka słów o programie:
Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów -istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.

Podczas spotkań poznajemy zróżnicowane kultury poszczególnych regionów Afryki, przenikanie tradycji i nowoczesności a także aktualne trendy kulturowe. Przybliżamy też szereg postaci ważnych dla kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych osobistości świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów itp.

Organizator – Staromiejski Dom Kultury
Partnerzy- Fundacja Adulis, Fundacja dla Somalii, Forum Kenijsko-Polskie, Centrala – Central Europe Comics Art., Fundacja AfrykaConnect, Fundacja FilmGramm, Katedra Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne

informacje: Paulina Zając, pzajac@sdk.pl, tel. 22 831 23 75 w. 141[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-