NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szlam 4 - wernisaż Wystawy Komiksów i Ilustracji Łukasza Kowalczuka


25 stycznia w godzinach 18:00 - 20:00 w Ełckim Centrum Kultury (Wojska Polskiego 47) odbędzie się wernisaż wystawy Komiksów i Ilustracji Łukasza Kowalczuka SZLAM 4. Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego.
Ełckie Centrum Kultury oraz Galeria Ślad zapraszają 25 stycznia na wernisaż wystawy komiksów i ilustracji Łukasza Kowalczuka SZLAM 4.

SZLAM4wystawaELK

Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego, w godzinach otwarcia placówki.

O autorze

Urodzony w 1983, w północnej Polsce.
Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwsza samodzielnie przeczytana historyjka to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał uczyć się z hipisami.
Inspiracje? Przede wszystkim kultura popularna oraz śmieciowa lat 80. i 90. Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby'ego czy Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii w antologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie (Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Chile, Szwecja).

SZLAM4wystawaELK2

O wystawie

W ramach SZLAMu 4 zaprezentowane zostaną najnowsze rysunki, powstałe w 2017 roku. Oryginalne plansze oraz wydruki. Wojownicy ninja, gigantyczne potwory, człekokształtne jaszczury, potwory, mutanty, apokalipsa, groza, sensacja, akcja, humor i szlam. Hektolitry szlamu.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-