reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Krzysztof Lichtblau


W środę 17 stycznia od godziny 18:00 w Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Poszukiwania i eksperymenty w komiksie nonfiction" poprowadzi Krzysztof Lichtblau.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, które odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Temat wykładu: Poszukiwania i eksperymenty w komiksie nonfiction.

Autor opowie o tym, jakie eksperymenty są podejmowane w komiksach nonfiction, z jednej strony - względem komiksu ogólnie, a z drugiej - wobec innych mediów, w których tworzone są narracje nonfiction.

Informacje o prelegencie:
Krzysztof Lichtblau - urodzony w 1989 roku w Szczecinie. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Sekretarz redakcji kwartalnika literacko-kulturalnego EleWator, redaktor Zeszyty Komiksowe. Publikował m.in. w „Pograniczach”, Midrasz, „Odrze”, „Fabulariach” i Tygiel Kultury. Wiceprezes Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia Pop-Art.

Dzięki współpracy z Wydawnictwo TADAM słuchacze kolejnych wykładów, oprócz wrażeń z ciekawych prelekcji mogą wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką poruszaną w ramach Akademii. Wśród słuchaczy styczniowego wykładu zostaną rozlosowane dwa numery magazynu Zeszyty Komiksowe oraz komiks Michała Rzecznika i Piotra Nowackiego "Reformator Marcin Luter", wydane przez Wydawnictwo Widnokrąg.

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet o godz. 18

20171115pdak

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr hab. Rafał Wójcik, Oddział Zbiorów Specjalnych,
Biblioteka Uniwersytecka
tel.: 61 8293829, email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej,
ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel.
603079750,
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl


Bezpłatny wstęp

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-