baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Jak powstaje komiks? Warsztaty z Michałem Rzecznikiem


25 listopada w godzinach 14:00 - 15:00 w Salonie Ciekawej Książki w Łodzi (Al. Politechniki 4) odbędą się warsztaty komiksowe dla dzieci, które poprowadzi Michał Rzecznik.
Jak powstaje komiks? Co to jest storyboard, splash, dymek? - warsztaty ze scenarzystą komiksowym Michałem Rzecznikiem, autorem najnowszego komiksu „Reformator. Marcin Luter”.
Dzieci narysują postacie, zwierzęta, przedmioty, wydobywając ich cechy szczególne. Warsztaty przybliżają historię przełomu w 500. rocznicę Reformacji oraz proces tworzenia powieści graficznej.

20171125lodz

Liczba uczestników: 20.
Wiek uczestników: 8-12 lat.
Warsztaty bezpłatne
Zapisy: promocja@wydawnictwo-widnokrag.plReformator. Marcin Luter

Reformator. Marcin Luter

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Piotr Nowacki
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2017
Druk: czarno-biały
Stron: 104
Wydawnictwo: Widnokrąg
ISBN: 978-83-947309-2-5

Komiks dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, gdzie na 100 stronach poznajemy życie i dokonania Marcina Lutra. Narratorem jest sam Luter, który prowadzi nas przez labirynt epoki, w której przyszło mu żyć. Zabawne kadry i przystępne teksty objaśniające trudniejsze pojęcia i fakty składają się na opowieść o momencie przełomu Średniowiecza i Renesansu, czyli czasie budzenia się nowych humanistycznych idei.

Marcin Luter jako postać historyczna zapoczątkował ogromne przemiany społeczno-kulturowe. Poza reformą Kościoła, dokonał przełomu w interpretacji Biblii – jako pierwszy przetłumaczył ją na język narodowy – czyli zrozumiały dla wiernych.
Publikacja życiorysu wielkiego reformatora Marcina Lutra zbiega się z 500. rocznicą Reformacji (1517-2017).

[opis wydawcy]
Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-