NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu - Michał Traczyk


W środę 15 listopada od godziny 18:00 w Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Franciszka Ratajczaka 38/40) odbędzie się kolejne spotkanie Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Spotkanie na temat "Odpowiedni dać dźwiękom obraz" poprowadzi dr Michał Traczyk.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, które odbędzie się 15 listopada o godzinie 18.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet

Temat: Odpowiedni dać dźwiękom obraz.

Michał Traczyk – doktor nauk humanistycznych, zastępca redaktora naczelnego "Zeszytów Komiksowych", autor książek "Poezja w piosence. Od Tuwima do Świetlickiego" (Poznań 2009) oraz
"Komiks na świecie i w Polsce" (Bielsko-Biała 2016) i współredaktor pięciu innych, w tym pozycji "Komiks i jego konteksty" (Poznań 2014) oraz "Komiks. Wokół warstwy wizualnej" (Poznań 2016); współzałożyciel i członek Zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej.

Dzięki współpracy z Wydawnictwo TADAM słuchacze kolejnych wykładów, oprócz wrażeń z ciekawych prelekcji mogą wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką poruszaną w ramach Akademii. Wśród słuchaczy listopadowego wykładu zostaną rozlosowane dwa numery magazynu Zeszyty Komiksowe i komiks "Popman mix".

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet o godz. 18

20171115pdak

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr hab. Rafał Wójcik, Oddział Zbiorów Specjalnych,
Biblioteka Uniwersytecka
tel.: 61 8293829, email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej,
ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel.
603079750,
email: kontakt [at] fundacja-ikp.pl
www: fundacja-ikp.pl


Bezpłatny wstęp

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-