reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Portugalskojęzyczne komiksy afrykańskie


W czwartek 14 grudnia o godzinie 18:00 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (ul. Targ Węglowy 6) odbędzie się spotkanie z dr Jakubem Jankowskim na temat "Portugalskojęzyczne komiksy afrykańskie".
Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprasza na trzecią prelekcję z cyklu AFRO_KULTURY.
Gościem będzie dr Jakub Jankowski.

20171214gdansk
____

MIEJSCE:
audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Wielka Zbrojownia, Targ Węglowy 6
____

PRELEKCJA:
Portugalskojęzyczne komiksy afrykańskie

Będzie o spojrzeniu na komiks krajów PALOP w układzie peryferia-centrum, o roli Portugalii w promocji tych komiksów, o metodologicznych problemach w badaniu komiksu w krajach z tamtego regionu i o pracach publikowanych tylko na rynku portugalskim przez autorów z PALOP pochodzących.
____

GOŚĆ:
dr Jakub Jankowski - adiunkt w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (praktyczna nauka języka portugalskiego, przekładoznawstwo, historia kina portugalskiego, problemy społeczne Afryki portugalskojęzycznej), tłumacz (hiszpański, portugalski, angielski), uczestnik łódzkich sympozjów komiksologicznych (2005-2011), szef działu komiksowego w serwisie Poltergeist (2011-2013), współtwórca bloga komiksowego pRzYpAdKiEm (2007-2012), współredaktor Kwartalnika Kultury Komiksowej Ziniol (2008-2010), aktualnie współpracownik Zeszytów Komiksowych i Cyfrowego Ziniola. Członek Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Pomysłodawca i organizator paneli translatologicznych podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa. Pracę magisterską poświęcił tendencjom postmodernistycznym w komiksie portugalskim, doktorat aspektowi graficznemu słowa na przykładzie komiksu portugalskiego. Przygotowuje książkę o przekładzie komiksu. Stara się mówić o komiksie na większości konferencji naukowych, w których bierze udział. Uwielbia koty, horrory, piłkę nożną, rower i snowboard.
____

AFRO_KULTURY to cykl prelekcji na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku poświęconych tzw. sztuce afrykańskiej. Będzie trochę poważnie, a trochę pop, będzie zarówno o sztuce galeryjnej jak i urban arcie. Będzie różnorodnie tak jak różnorodny jest ten wielki kontynent.
____

ORGANIZATORZY:
Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
dr Anita Wasik[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-