baner Waneko

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Komix Kosobudki 04 - Portret z głową w tle


Od 8 do 10 grudnia w Miejscu Aktywności Twórczej w Kosobudkach (Kosobudki 3) odbędzie się trzydniowy plener - warsztaty komiksu i ilustracji skupiający się na portretach. Koszt 240 zł (w cenie nocleg i wyżywienie).
KOMIX KOSOBUDKI - 4 EDYCJA
WARSZTATY RYSUNKU, KOMIKSU I ILUSTRACJI

kosobudki4

PROWADZI: Szymon Teluk

TEMAT: PORTRET Z GŁOWĄ W TLE 8 - 10 grudnia

Warsztaty adresujemy do osób, których droga jest nierozerwalnie związana malarstwem, komiksem i ilustracją oraz adeptów, którzy chcieliby poczynić pierwsze kroki w tych dziedzinach. Zapraszamy również każdego kto rysuje,maluje,tworzy komiksy i ilustracje lub prace koncepcyjne na potrzeby gier i filmów. Wcześniejsze doświadczenie nie ma znaczenia. Wśród osób uczestniczących spodziewamy się także absolwentów i studentów kierunków: Ilustracja i komiks z elementami concept art oraz Obrazowanie na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także Kursu komiksu i podstaw ilustracji organizowanego od
4 lat w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Jeśli się zastanawiacie czy podjąć kształcenie w tym kierunku można będzie poradzić się absolwentów oraz zapytać o szczegóły prowadzących. Warsztaty odbędą się w odludnej osadzie w województwie Lubuskim, w ośrodku plenerowym KOSOBUDKI 3


Szczegóły dotyczące dojazdu w linku. W razie potrzeby wyjedziemy po Was do Świebodzina lub Zielonej Góry. Po zebraniu listy chętnych możliwy będzie wspólny dojazd autem z Wrocławia lub Zielonej Góry co praktykowaliśmy podczas poprzednich edycji.

Podczas warsztatów będziemy kompleksowo zajmować się tematyką studium anatomicznego głowy oraz kompozycją portretu. Przyjrzymy się detalom anatomicznym, będziemy trenować rysowanie ich z różnych stron i stosowanie skrótów perspektywicznych. Rozwinięciem ćwiczeń będzie praca nad ukazywaniem mimiki oraz stosowanie zróżnicowanego światła w portretowaniu. Rysunek z natury uzupełnimy ćwiczeniami analitycznymi i rysunkiem z pamięci. Zagadnienia te omówimy szczegółowo także podczas wykładów i pokazów.

Ćwiczenia praktyczne będą obejmowały : rysunek studyjny głowy, twarzy i detali anatomicznych z różnych stron, rysunek studyjny twarzy z wykorzystaniem zróżnicowanego oświetlenia i mimiki, kompozycja portretu, autoportret, typologia twarzy i rozpoznawanie cech charakterystycznych.
Przewidujemy także indywidualne omówienie prac uczestników, które przywiozą ze sobą (do czego zachęcamy).

Po kolacji część integracyjna i pokazy filmowe. Podczas pleneru dostępna będzie także biblioteka kilkuset komiksów, arcydzieł komiksu polskiego i światowego.

Rozpoczynamy w piątek o godzinie 22:30 spotkaniem integracyjnym ale pierwszych gości spodziewamy się już od 19:00. Zajęcia w sobotę od 9:00 do 20:00, w niedzielę od 9:00 do 14:00. W cenie pleneru wyżywienie, nocleg i materiały rysunkowe. Posiłki wegetariańskie - dwa śniadania, kolacja (sobota) i dwa obiady. Noclegi na piętrze w dwóch pokojach 5 osobowych i wspólnej sali noclegowej (6 miejsc). Prosimy o zabranie śpiworów.

koszt całości: 240zł za os. , istnieje możliwość płatności w 2 ratach: 140zł podczas pleneru + 100zł do końca stycznia

limit uczestników: 16 os. (plener odbędzie się po zebraniu min.11 osób)
Zapewniamy materiały do pracy ale prosimy w miarę możliwości o zaopatrzenie się w ołówki 2h,hb,2b,4b,6b,8b, cienkopis czarny.

Adres: Kosobudki 3 , gmina Łagów , powiat Świebodziński, woj, Lubuskie

ZAPISY I INFORMACJE: aeroplan@wp.pl , ilość miejsc ograniczona, przysyłając maila z potwierdzeniem chęci udziału prosimy o podanie nr telefonu.
NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 4. GRUDNIA, decyduje kolejność zapisów

RELACJA Z KOMIX KOSOBUDKI EDYCJA 1,2 i 3 TUTAJ:
www.facebook.com/ilustracjaikomiks/

Plener odbywa się pod patronatem:
Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego
Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-