baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie i warsztaty z Dominikiem Szcześniakiem w Jeleniej Górze


W środę, 22. listopada o godzinie 11.00 w BWA Jelenia Góra rozpocznie się spotkanie z Dominikiem Szcześniakiem. Godzinę później autor przeprowadzi warsztaty z pisania scenariuszy.
Spotkanie z Dominikiem Szcześniakiem 22 listopada (środa), godz. 11.00 Warsztaty ze scenariusza.
Prowadzenie Dominik Szcześniak 22 listopada (środa), godz. 12.00 Scenariusz – czym jest, z czego się składa i jakich zasad należy przestrzegać, aby go napisać? Od pustki w głowie aż po kartkę zapisaną słowami. Podczas warsztatów przeanalizujemy mechanizmy powstawania fabuł, sięgając do wiedzy teoretycznej i przykładowych scenopisów mistrzów, nauczymy się korzystania ze swojej (być może nieuświadomionej jak dotąd) wiedzy z zakresu literatury czy historii. Efektem będą gotowe scenariusze. Wspomnimy również o współpracy scenarzysty z zespołem twórczym, jak również przyjrzymy się procesowi adaptacji tekstu literackiego na komiks.

Dominik Szcześniak (ur. 1981) – polski twórca komiksów, scenarzysta. Współzałożyciel i wieloletni redaktor naczelny magazynu Ziniol. Krytyk i felietonista, badacz komiksu undergroundowego. Autor komiksów, m.in. GadKaszmatka i Robaczki. Scenarzysta serii komiksowych: Dom Żałoby, Fotostory, Kraina Herzoga, Ksionz, Rag & Bones. Scenarzysta komiksów: 10 bolesnych operacji, Czaki, Ostatni wynalazek, Profesor Andrews, Waciane Kafliki Żyttu. Współpracował z wieloma rysownikami, m.in. z Katarzyną Babis, Danielem Grzeszkiewiczem i Mateuszem Skutnikiem. Publikował w prasie i magazynach komiksowych. Imprezy wchodzą w skład projektu "Sztuka i obraz". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny: Format, NJ24, Nowiny Jeleniogórskie, Odra. 1 załącznik


[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-