reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Reformator. Marcin Luter prezentacja komiksu


W sobotę 28 października o godzinie 12:00 w warszawskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Puławska 2a) w Warszawie odbędzie się prezentacja komiksu "Reformator. Marcin Luter".
Zapraszamy w sobotę 28. października o godzinie 12:00 na prezentację komiksu "Reformator. Marcin Luter" oraz spotkanie i warsztaty dla dzieci z autorami książki: Michałem Rzecznikiem i Piotrem Nowackim.

Spotkanie odbędzie się w ramach Centralnych Obchodów Jubileuszu 500 lat Reformacji "Otwarta Świątynia" w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego.

Miejsce:

Parafia Ewangelicko-Augsburska Wniebowstąpienia Pańskiego
ul. Puławska 2a
Warszawa


Reformator. Marcin Luter

Reformator. Marcin Luter

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Piotr Nowacki
Wydanie: I
Data wydania: 31 Październik 2017
Druk: czarno-biały
Stron: 104
Wydawnictwo: Widnokrąg
ISBN: 978-83-947309-2-5

Komiks dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, gdzie na 100 stronach poznajemy życie i dokonania Marcina Lutra. Narratorem jest sam Luter, który prowadzi nas przez labirynt epoki, w której przyszło mu żyć. Zabawne kadry i przystępne teksty objaśniające trudniejsze pojęcia i fakty składają się na opowieść o momencie przełomu Średniowiecza i Renesansu, czyli czasie budzenia się nowych humanistycznych idei.

Marcin Luter jako postać historyczna zapoczątkował ogromne przemiany społeczno-kulturowe. Poza reformą Kościoła, dokonał przełomu w interpretacji Biblii – jako pierwszy przetłumaczył ją na język narodowy – czyli zrozumiały dla wiernych.
Publikacja życiorysu wielkiego reformatora Marcina Lutra zbiega się z 500. rocznicą Reformacji (1517-2017).

[opis wydawcy]
Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-