baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty z komiksu oraz ilustracji. Stefaniec i Bajer


18 października w godzinach 9:00 - 13:00 w jeleniogórskiej Galerii BWA (ul. Długa 1) odbędą się warsztaty z komiksu i ilustracji prowadzone przez Wojciecha Stefańca i Annę Bajer.
Podczas warsztatów skupimy się na roli ilustracji w komiksie. Prowadzenie: Wojciech Stefaniec i Anna Bajer.

Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zapisywanie się w BWA albo telefonicznie (75) 75 266 69. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wojciech Stefaniec (ur. 1980) – rysownik, malarz, twórca komiksów. Absolwent edukacji artystycznej na Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Rysownik komiksów: Alveum, Dom żałoby (scenariusz Dominik Szcześniak), Szanowny (scenariusz Bartosz Sztybor), Szelki (scenariusz Jerzy Szyłak), Noir (scenariusz Łukasz Bogacz), Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk, Mocarz, Wróć do mnie, jeszcze raz (scenariusz Bartosz Sztybor), BARDO tetralogy (scenariusz Daniel Odija) oraz serii komiksów prasowych Opowieści znad Bałtyku. Publikował w prasie oraz w zinach i magazynach komiksowych, m.in. w „Ziniolu”, „Bicepsie” i „B5”. Stały współpracownik magazynu historycznego „Głos ma Historia”. Twórca plakatów, okładek do książek oraz płyt.
Laureat nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszego rysownika roku 2011 oraz za najlepszy polski komiks w 2013 (Noir do scenariusza Łukasza Bogacza).

Warsztaty wchodzą w skład projektu Sztuka i obraz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Format, NJ24, Nowiny Jeleniogórskie, Odra.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-