reklama

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Radość Tworzenia - manga, karykatura i komiks


W sobotę 21 października w wilanowskich Zmysłach Sztuki vel Radość Tworzenia odbędzie się impreza "Radość Tworzenia - manga, karykatura i komiks".
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Fundacja andART zapraszają na 10. edycję warsztatów artystycznych „Radość Tworzenia” – autorskiego programu artystyczno-edukacyjnego artysty malarza Andrzeja S. Grabowskiego (twórcy spotkań z cyklu „Zmysły Sztuki”).

Warsztaty odbędą się 21 października 2017 roku (sobota) o godz. 12:00 i 14:00, w Villi Intracie na przedpolu pałacu, po prawej stronie od kasy.

Zapraszamy osoby kreatywne i pasjonatów sztuki.

Aktualną edycję kierujemy do wszystkich, którzy są zafascynowani mangą, karykaturą i komiksem. Odkryjmy artystyczną siłę poznania!

Warsztaty poprzedzi prezentacja komiksów znakomitego artysty grafika Sławomira Kiełbusa oraz jego opowieść o tajnikach tworzenia komiksu, tak mocno obecnego w światowej kulturze. Dowiemy się, co to jest manga i jak tworzy się karykatury i komiksy. Pokażemy również znakomite wydanie komiksowe o pałacu w Wilanowie autorstwa Sławka Kiełbusa. Z dorobkiem artysty można zapoznać się na: http://kielbus.pl/.

Nauczymy się, jak narysować swój własny komiks, poznając tajemnice warsztatu rysownika.

20171021wilanow

Zapewniamy darmowe specjalistyczne dla komiksu materiały rysunkowe firmy Savel.

Wszystkie prace zostaną udokumentowane i pojawią się na muzealnym wortalu, stronie Fundacji andART oraz na Facebooku. Autor najlepszej pracy zostanie nagrodzony niespodzianką, o czym napiszemy także na naszej stronie na FB.

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz, edukator artystyczny.

Bilety na "Radość Tworzenia" w cenie 10 zł do kupienia w kasie Muzeum lub online.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-