baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Autorzy komiksu Bradl w warszawskim Centrum Komiksu


W piątek 6 października w warszawskiej księgarni Centrum Komiksu (Aleja Niepodległości 148) w godzinach 14:00-17:00 odbędzie się sesja rysografów z autorami komiksu Bradl (Tobiaszem Piątkowskim i Markiem Oleksickim).
z prawdziwą radością informuję, iż w najbliższy piątek (6 października) w naszej księgarni odbędzie się sesja rysografów autorów komiksów z serii "Bradl": Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego.

Autorzy będą podpisywali (rysowali) 2 tom serii w godzinach 14.00 - 17.00.

Dzięki uprzejmości Muzeum Powstania Warszawskiego pierwszych 20 osób pojawiających się na spotkaniu otrzyma darmowy plakat związany z tą publikacją.

Serdecznie zapraszam.






Bradl

Bradl

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2017
Seria: Bradl
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 64
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont, Muzeum Powstania Warszawskiego
ISBN: 9788328118997

Komiks Piątkowskiego i Oleksickiego powstał na kanwie losów jednego z uczestników Powstania Warszawskiego – Kazimierza Leskiego „Bradla”. Akcja rozgrywa się w Warszawie – mieście sterroryzowanym przez okupanta, a jednocześnie tętniącym ukrytym życiem, z galerią barwnych, nieco przerysowanych postaci. Dynamiczna opowieść, niebezpieczne rozgrywki, mroczne siedziby tajnych organizacji, wciągająca intryga – to wszystko znajdą czytelnicy w pierwszym tomie serii komiksowej Bradl.

Album został wzbogacony o wstęp historyczny prof. Alexandry Richie, autorki książki Warszawa 1944. Tragiczne powstanie, a także uzupełniony o szkice poszczególnych kadrów i bohaterów.

Drugi tom przygód superagenta Bradla ukaże się wkrótce.

[opis wydawcy]
Bradl Bradl
Bradl #2

Bradl #2

Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2017
Seria: Bradl
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 64
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont, Muzeum Powstania Warszawskiego
ISBN: 9788328119000

Kazimierz Leski powraca w drugim tomie serii Bradl autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego! Wraz z nieuchwytnym dla wroga oficerem polskiego wywiadu zwiedzimy zadymione knajpy okupowanej Warszawy, w których przy dźwiękach piosenek Mieczysława Fogga można spotkać miłość życia. Zajrzymy też do zapomnianych tuneli pod miastem, gdzie w mroku czają się tajemnice przeszłości.

Korzystanie z tajnych skrytek, werbunek agentów, ucieczki przed łapankami – oto codzienność Bradla i jego organizacji szpiegowskiej: Muszkieterów. Tym razem Leski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem, którego sam stworzył… Opowieść utrzymana jest w eleganckiej stylistyce noir, stanowiącej idealną oprawę przygód nieustraszonych szpiegów z czasów II wojny światowej.

Album został wzbogacony o wstęp historyczny doktora Andrzeja Zawistowskiego, szkice poszczególnych kadrów i postaci oraz zdjęcia okupowanej Warszawy.

[opis wydawcy]
Bradl #2 Bradl #2 Bradl #2


[Ystad za Cenrum Komiksu FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-