baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 108: Dzioby w górę!


W piątek 22 września o godzinie 17:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Spotkanie "Dzioby w górę!" poprowadzi Rafał Kołsut.
Piątkowe Spotkanie z Komiksem#108: Dzioby w górę, czyli disnejowskie kaczki na małym ekranie.


piatkowespotkaniekom108


Wciągnął nas przygody wir i kłopoty... Znowu! Po dwudziestu siedmiu latach „Kacze Opowieści” powracają na szklane ekrany w nowej odsłonie. Początek pierwszego sezonu już 23 września, a dzień wcześniej Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie zapraszają na retrospektywne spotkanie z opierzonymi bohaterami Disneya. Przypomnimy sobie animowane i komiksowe początki Sknerusa McKwacza i Kaczora Donalda wraz z siostrzeńcami i wspólnie prześledzimy telewizyjną karierę kaczek w serialach kultowych, tych lekko przykurzonych i tych kompletnie zapomnianych. Przyjdźcie sprawdzić, czy mamy auta, laser i samoloty!

Spotkanie będzie streamowane.

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już ponad 3 000 pozycji zbiór komiksów.

Prowadzenie Rafał Kołsut


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-