baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztat rysowania komiksu z Witoldem Vargasem


W niedzielę 10 września w krakowskiej Kawiarni Literackiej (Krakowska 41) odbędzie się Warsztat rysowania komiksu z Witoldem Vargasem.
Serdecznie zapraszamy na warsztat rysowania komiksu dla młodzieży i osób dorosłych, który zostanie poprowadzony przez ilustratora i nauczyciela rysunku Witolda Vargasa, dobrze znanego choćby jako współautora "Bestiariusza słowiańskiego".

Zachęcamy do zabrania ze sobą własnych prac, wszystkie materiały zapewnia organizator.

Warsztat realizowany w ramach projektu Krakowskie księgarnie na medal 2. edycja prowadzonego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Witold Vargas - grafik, ilustrator książek nauczyciel i muzyk. Od dziecka wychowany na komiksie francuskim i belgijskim. Reprezentuje styl rysunkowy zwany potocznie komiksowym ale sięgającym do tradycji dziewiętnastowiecznego rysunku i japońskiej grafiki. Od 15 lat prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych różnych dziedzin twórczości od budowania maszyn począwszy, po muzykowanie orkiestrowe, budowę instrumentów i warsztaty stricte rysunkowe. Jest współautorem i ilustratorem serii książek Legendarz w której od lat "Bestiariusz Słowiański" jest bestsellerem w Polsce w dziedzinie słowiańskiej fantastyki ludowej. Rysunki z Bestiariusza są inspiracją dla wielu projektów. Korzystali z nich między innymi twórcy postaci do gry Wiedźmina "Dziki Gon".


20170910krakow

Bestiariusz słowiański

Bestiariusz słowiański

Autor: Paweł Zych
Rysunki: Witold Vargas, Paweł Zych
Okładka: Paweł Zych
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2012
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 208
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: BoSz
ISBN: 978-83-757-61-498

Studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. (…) Przez setki lat historii naszego kraju powstał olbrzymi, barwny i ludny świat polskich wierzeń ludowych.

Ilustrowany przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa Bestiariusz jest skromną próbą zilustrowania tego bogactwa i ukazania choćby jego części współczesnemu Czytelnikowi.

Zapraszamy do podróży śladami opowieści naszych przodków, mitów pełnych słowiańskiej magii tak rzadko obecnej we współczesnej polskiej kulturze.

[opis wydawnictwa]


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-