baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Prezentacja komiksu "Pułapka Gargancjana"


9 września w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) podczas LemCom obędzie się prezentacja komiks "Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana".
9 września w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) organizowany jest LemCom - urodziny Stanisława Lema. Na III piętrze będziemy tam mieli stoisko (komiks "Pułapka Gargancjana" według "Cyberiady", plansze w większym formacie do oglądania, szkice wersji, najnowsze numery "Projektora" itd.). Zaś od 13.00 do 14.00 w planie jest spotkanie, na którym opowiemy o powstaniu komiksu. Jeśli więc ktoś chce spotkać rysownika (Tomasz Łukaszczyk) i scenarzystę (Paweł Chmielewski), zdobyć autograf na egzemplarzu - zapraszamy.
Jeśli nam się uda - technicznie :D - to przeprowadzimy transmisję.
Organizatorzy wydarzenia: LemCom, Krakowski Klub Fantastyki.

Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana

Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana

Scenariusz: Paweł Chmielewski
Rysunki: Tomasz Łukaszczyk
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2017
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 20+4
Cena: 15zł
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórcze "Zenit"
ISBN: 978-83-943720-2-6
Nakład: 250 egzemplarzy

Stanisław Lem, jeden z pięciu – obok Conrada, Gombrowicza, Schulza i Różewicza – najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, potrafił mówić wszystkimi językami i gatunkami literackimi współczesnego świata. „Pułapka Gargancjana”, metaforyczna powiastka w duchu oświeceniowym, na której kładą się cieniem i orwellowska antyutopia, i wolterowski humor i totalitarna przeszłość ubiegłego stulecia. Ta krótka opowieść – z przeszłości lub przyszłości – gdy obowiązującą będzie mitologia robotów, nagle staje się przerażająco aktualna. Tak jak aktualny jest Lem. Cokolwiek nie wymyślimy, już zostało przez niego wymyślone. Każda z podróży Trurla i Klapaucjusza, oparta na zdawałoby się prostym koncepcie, dlatego jest właśnie uniwersalną, pełną humanizmu historią.

Paweł Chmielewski
Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana Cyberiada. Siedem wypraw Trurla i Klapaucjusza - Wyprawa pierwsza czyli pułapka Gargancjana


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-