baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Legendy polskie. Warsztaty komiksowe dla dzieci


W sobotę 9 września w godzinach 11:00 - 15:00 w gdyńskiej Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5-7) odbędą się warsztaty komiksowe dla dzieci "Legendy Polskie".
Zapraszamy na Warsztaty komiksowe: Legendy Polskie, które odbędą się 9 września, w godzinach 11:00-15:00 w Cafe Księgarni Vademecum. Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Legendy Polskie to wdzięczny i barwny temat. Różnorodni twórcy sięgali po nie wielokrotnie. Czasem przedstawiali je tradycyjnie i w zgodzie z oryginałem, innym razem tworzyli ciekawe wariacje na ich temat. Na naszych warsztatach chcielibyśmy właśnie zaproponować takie nietypowe podejście do tematu Legend Polskich, którym to tym razem spróbujemy przyjrzeć się z nieco innej perspektywy…

20170909gdynia

Każdy uczestnik warsztatów będzie miał za zadanie wybrać jedną z Polskich Legend (legendy do wyboru oraz ich krótkie opisy zostaną uprzednio przygotowane przez prowadzących warsztaty), a następnie stworzyć na jej podstawie jednostronicowy czarno-biały komiks. Ale uwaga, dana legenda będzie musiała być opowiedziana z punktu widzenia któregoś z jej bohaterów pobocznych lub antagonistów – wszechwiedzący narrator lub punkt widzenia głównego bohatera odpadają!

Jak cała historia prezentowała się z punktu widzenia owieczki, w której Szewczyk zaszył siarkę, by pokonać Wawelskiego Smoka? Jak historia prezentowała się z punktu widzenia ryb żyjących w wodzie, do której z urwiska rzuciła się Wanda, co nie chciała Niemca? Jak całą sprawę widział kogut, na którym podróżował Pan Twardowski?

Na powyższe pytanie spróbujemy sobie odpowiedzieć właśnie za pomocą naszych warsztatowych komiksowych opowieści.

Czego się dowiesz:
- jakie są elementy medium komiksowego (plansze, kadry, dymki itd.),
- jakie są etapy powstawania komiksu (pomysł, scenariusz, szkic, komiks w tuszu itd.),
- jak stworzyć bohatera komiksowego oraz umiejscowić go w przestrzeni komiksowego uniwersum,
- oraz oczywiście jakie istnieją słynne Legendy Polskie.

Całość zaowocuje serią oryginalnych prac układających się w swoistą mini-wystawę. Na warsztaty zostaną przygotowane wybrane Legendy Polskie wraz z ich krótkimi opisami. Ponadto, prowadzący przygotują spis ewentualnych bohaterów/narratorów do każdej z legend oraz przykład rozwiązania zadania.
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-