baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Świat Tytusa, Romka i A’Tomka


Od 15. do 24. września w EC1 Łódź będzie można oglądać wystawę „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta”, na której zostaną pokazane pojazdy znane komiksów. Z biletem na emefkę wstęp wolny.
„Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela – Instytut Wszechzbytków profesora Talenta”

15. września – 24. listopada 2017, EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3
wernisaż wystawy 14. września o godz. 18.30

Ekspozycja udostępniona dla publiczności wtorek–niedziela, godz. 10.00-18.00

wystawaTytusmfk17

Papcio Chmiel jest autorem kojarzonym przez wszystkie bez wyjątku pokolenia. Jego bohaterowie, czyli Tytus, Romek i A’Tomek są rozpoznawalni zarówno przez emerytów jak i przedszkolaków. Wystawa jest hołdem złożonym artyście i jednocześnie ucieleśnieniem marzeń wielu tysięcy fanów, którzy dzięki niej będą mogli przenieść się w komiksowy świat niemal dosłownie. Takiej wystawy komiksu, o takiej skali, w historii polskiego muzealnictwa do tej pory nie było.
Dla wielu tysięcy fanów będzie to powrót do krainy dzieciństwa. Wszystko dzięki wizualizacjom wiernym komiksowi w wymiarze 1:1. Znajdą się tu atrakcje dla młodszych i starszych, m.in. konkurs wiedzy, szukanie ukrytych liter tworzących hasło, układanie swojej wersji dialogu między postaciami (zabawa w tworzenie scenariusza), podróż do wnętrza Ziemi (gra wideo), możliwość zrobienia pamiątkowych fotografii, duża dawka informacji na temat komiksu, bohaterów i autora, a przede wszystkim sporo humoru poprzez ukazanie wybranych, najciekawszych przykładów, także oryginalnych plansz z serii o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.

Ideą główną ekspozycji będzie świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można będzie wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć (za pomocą programu – gry wideo) w podróży do wnętrza Ziemi.

15.-17. września na wystawę będzie ważny bilet na 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

Bilety wstępu w cenie 5 zł dla osób dorosłych i 2 zł dla dzieci do 12. roku życia będzie można kupić na miejscu, bezpośrednio przed wejściem na wystawę.

Katarzyna Tośta

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-