baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty: Kościuszko w komiksie!


W dniach 17-21 lipca w krakowskim Zajeździe Kościuszkowskim (ul. Białoprądnicka 3) odbędą się darmowe warsztaty komiksowe dla młodzieży i dorosłych "Kościuszko w komiksie". Obowiązują zapisy.
Jesteś fanem komiksu? Rysujesz? Zapraszamy młodzież 14+ i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii” – tym razem z zakresu tworzenia komiksu!

W programie zajęć znajdą się historia i teoria komiksu, podstawy jego tworzenia, planowania planszy, projektowania postaci i konstruowania dialogów. Podczas zajęć zaprezentujemy współczesne spojrzenie na historię, opierając tworzony komiks na wydarzeniach z życia Tadeusza Kościuszki.

20170717kosciuszko

Efekt pracy warsztatowej zostanie wydany!

Warsztaty poprowadzi XAWERY DESKUR WOLSKI – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale Grafiki. Zajmuje się między innymi filmem, komiksem, animacją oraz ingerencjami w przestrzeń publiczną. W 2015 roku został laureatem (wraz z Olgą Kowalską) w ogólnopolskim konkursie Narracje #7. W 2014 roku finalista I nagrody ogólnopolskiego konkursu Artystyczna Podróż Hestii (miesięczne stypendium w Nowym Jorku i wystawa indywidualna w galerii Propaganda w Warszawie) oraz Grolsch ArtBoom Festiwal (wraz z Hubertem Gromnym). Twórca (wspólnie z Hubertem Gromnym) pracy „Crystal skulls are modern fakes? Adventure movie” znajdującej się w Kolekcji Bunkra Sztuki w Krakowie. Współtwórca grupy Spirala, która przez okres 2011-13, zarządzała artystycznymi wydarzeniami Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Współtwórca grupy Więcej Światła.

Partnerem projektu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Termin: 17 – 21 lipca 2017
Godz. 18.00
Czas zajęć: 120 min.
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)
Zajęcia są bezpłatne.

20170717kosciuszkoPLAK

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń:
zapisy@dworek.eu

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-