baner Waneko

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa "Pasażer z Nostromo" z grafikami Krzysztofa Ostrowskiego w Poznaniu


W holu Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu (pl. Wolności 19) można obejrzeć wystawę "Pasażer z Nostromo", na którą składają się komiksowe grafiki Krzysztofa Ostrowskiego, ilustrujące życie, twórczość i wpływ Josepha Conrada na twórców kolejnych pokoleń. Wystawę można oglądać do końca lipca.
Wystawa "Pasażer z Nostromo" Drukuj
hol Biblioteki Raczyńskich
pl. Wolności 19

pasazernostromoPOZNAN

Kto zainspirował Stephena Kinga, Andrzeja Wajdę i Boba Dylana? Czyja twórczość przekładana jest na język filmu, opery i gier komputerowych? Odpowiedź jest prosta: Joseph Conrad.
Józef Korzeniowski to jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy, który polskiemu czytelnikowi znany jest z tłumaczeń z angielskiego, dokonanych przez kuzynkę autora, Anielę Zagórską. Pełne przygód życie Korzeniowskiego, który służył m.in. w brytyjskiej marynarce wojennej, bogata twórczość literacka, a także inspiracje, które do dziś wykorzystuje kultura popularna, obrazuje wystawa Pasażer z Nostromo. Komiksowe grafiki Krzysztofa Ostrowskiego, ilustrujące życie, twórczość i wpływ Conrada na twórców kolejnych pokoleń, pozwolą w interesujący sposób przypomnieć postać autora Lorda Jima. Joseph Conrad jest patronem roku 2017, a 3 grudnia przypada 160 rocznica jego urodzin.
Wystawa wypożyczona z Instytutu Książki.

pasazernostromoPOZNAN01

pasazernostromoPOZNAN02

Zdjęcia pochodzą z Biblioteka Raczyńskich FB.

[Ystad za bracz.edu.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-